Partnerstwo biznesowe coraz popularniejsze – ale trzeba uważać

0
Partnerstwo biznesowe

W dzisiejszych czasach rozwinięcie własnego biznesu z pewnością nie jest sprawa prostą. Aby to uczynić należy bowiem nie tylko mieć konkretny i skuteczny pomysł na biznes, lecz także i odpowiednie środki finansowe. Na szczęście brak funduszy nie musi być wcale ogromną przeszkodą do tego, aby posiadać własną działalność gospodarczą.

Fryzjer – jak wyglądają jego zarobki?

0
fryzjer

Wiele osób zastanawia się nad tym czy fryzjer jest to zawód lukratywny. Jeżeli tak to w jaki sposób osiągnąć przyzwoite zarobki z tytułu wykonywania go? Okazuje się, że nie jest to takie proste. Obecnie zmieniają się czasy oraz potrzeby klientów, ale zjeść czy ostrzyc się ludzie będą musieli zawsze. Ile jesteśmy więc w stanie zarobić jako fryzjer? Jak wyglądają te zarobki w liczbach? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-fryzjer/

Od czego zależą zarobki fryzjera?

Tak samo jak w przypadku większości zawodów, na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Na wysokość takich zarobków wpływ mają czynniki takie jak staż, umiejętności oraz miejsce pracy, w którym jesteśmy zatrudnieni. Istotne jest również to, gdzie znajduje się miejsce naszej pracy. Zdecydowanie więcej zarobimy w dużym mieście w ekskluzywnym salonie fryzjerskim, niż w salonie znajdującym się mniejszej miejscowości na obrzeżach.

Ile jest w stanie zarobić fryzjer?

Według serwisów branżowych dotyczących wynagrodzenia z tytułu wykonywania zawodów w naszym kraju, fryzjer jest w stanie zarobić 1600 zł netto na miesiąc. Górna poprzeczka zaczyna się już od 3000 zł netto. Około 25% fryzjerów w naszym kraju jest w stanie pochwalić się zarobkami większymi niż 3000 zł. Są to kwoty, które przodują w województwie mazowieckim. Podobnymi średnimi mogą poszczycić się fryzjerzy z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. W województwie podkarpackim, w świętokrzyskim i podlaskim wynagrodzenie to wynosi około 1550 zł. Zarobki wyglądające najgorzej możemy zauważyć w województwie warmińsko-mazurskim, ponieważ tam fryzjerzy mogą liczyć na około 1450 zł miesięcznie. Cały czas kwoty te podawane są w kwocie netto.

Prowadząc własny salon możemy liczyć na wynagrodzenie około 10000 zł w górę. Jest to kwota, która prezentuje się już po odliczeniu wszystkich niezależności wobec państwa. Przyjmuje się jednak, że jeden fotel w salonie fryzjerskim może przynieść na miesiąc około 2000 zł. Klienci w większych miastach mogą za usługę zapłacić od 50 do 150 zł w górę. Bywają również bardziej skomplikowane zabiegi, które oczywiście są również droższe. Wszystko zależy bowiem od oferty salonu, a także naszych kompetencji zawodowych.

Zobacz też: http://metodynauczania.pl/nauczyciel-jak-nim-zostac/

Etykiety na butelki z alkoholem

0
Etykiety na butelki z alkoholem

Lubisz robić domowe przetwory, a wśród Twoich specjalności są nalewki? Na pewno przydadzą Ci się specjalne etykiety na butelki. W przygotowanie smakowitych trunków wkłada się sporo pracy i zaangażowania, więc zasługują one na odpowiednią oprawę!

Czym cechuje się dobry kurs niemieckiego online?

0
Czym cechuje się dobry kurs niemieckiego online

Jeśli chce się rozpocząć naukę języka niemieckiego niezbędne jest wybranie odpowiedniego kursu. Obecnie można decydować się na realizowanie nauki zarówno w formie tradycyjnej, czyli bezpośrednio w szkole językowej, jak też za pomocą komputera. Pozwala to na indywidualne dopasowanie kursu do indywidualnych możliwości jego realizowania.

Mechanik pojazdów samochodowych – praca miłośników motoryzacji

0
mechanik

Osoby, zainteresowany pracą na stanowisku mechanika samochodowego z pewnością swoją część życia oddają motoryzacji i samochodom. Mechanik jest to osoba która posiada nie tylko smykałkę do mechaniki, ale również pasjonuje się nim. Osoby, które nauczyły się zawodów bez pociągu do motoryzacji, mają znacznie większe komplikacje znalezieniu pracy niż hobbyści i pasjonaci tegoż właśnie zajęcia. Mechanicy wykonują swoje zadania w warsztatach lub autoryzowanych stacjach usług. Są również przypadki, kiedy mechanik zostaje wezwany do wykonania pracy w terenie. Jednak takich przypadków jest zdecydowanie mało. Mechanicy mogą znaleźć zatrudnienie również w dużych przedsiębiorstwach mechaniki pojazdowej.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/mechanik-pojazdow-samochodowych-praca-dla-pasjonatow-motoryzacji/

Narzędzia pracy mechanika samochodowego

W swojej pracy mechanik będzie posługiwał się narzędziami, takimi jak: klucze pneumatyczne oraz dynamometryczne. Do tego dojdą również zestawy kluczy ampulowych, kluczy korka, kluczy płasko-oczkowych oraz narzędzi takich jak śrubokręty i kombinerki. Z bardziej skomplikowanymi zleceniami tak jak naprawa rozrządów czy skrzyni biegów mechanik będzie musiał użyć specjalistycznych narzędzi. Producenci aut wykorzystują innych narzędzi do naprawy swoich samochodów. W tej pracy ważne będzie przede wszystkim aby znać się na markach samochodów oraz ich specyfikacjach. Każdy z nowych modelów przynosi bowiem nowy rozwiązanie techniczne. Mechanik samochodowy jest to zawód, który wymaga nieustannych szkoleń oraz dokształcania się.

Mechanik – praca dla pasjonata motoryzacji

Pracować w zawodzie mechanika samochodowego niestety nie może każda osoba. Należy spełniać kilka szczególnych warunków. Będą to między innymi cechy charakteru takie jak uzdolnienia techniczne oraz zamiłowanie do majsterkowania. Razem z tym barze idą sprawność manualna oraz cierpliwość i dokładność. Mechanik samochodowy powinien wyróżniać się też dobrą kondycją i koordynację wzrokowo słuchowo. Żeby podjąć pracę mechanik musi zdobyć niezbędne wykształcenie. Można wyrobić je na kilka sposobów. Aby nauczyć się podstaw, możemy zdecydować się na formy kształcenia trwającą 3 lata możemy przejść również klasyfikacyjne kursy zawodowe. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych chęci oraz osiągnięć, które chcemy zdobyć.

Zobacz też: http://www.elegans.pl/proces-powstawania-chleba-w-piekarni/

Wyprawka szkolna – czy to już czas?

0
przybory szkolne

Ledwie rozpoczęły się wakacje, a już mowa o przygotowaniach na nowy rok szkolny? Ten zakończył się w zupełnie smutnym stylu. Nie było białych bluzek i ciemnych spodni i spódniczek. Nie było śmiechu wybiegających dzieci, ani plecaków rzuconych w kąt. Chociaż akurat te ostatnie to prawdopodobnie od kilku miesięcy zarastały kurzem. Studenci zaliczają ostatnie egzaminy.

Jak zbudować stronę na WordPressie?

0
Jak zbudować stronę na Wordpressie

WordPress to bardzo popularne narzędzie do budowania, a w dalszej kolejności, zarządzania różnych stron internetowych. Niech dowodem będzie informacja, że na tym systemie działa więcej niż 34 procent witryn. Dlaczego WordPress jest tak często używany i czy łatwo można się go nauczyć?

Jakie są cechy lidera? – Pytania, które zadają w Google

0
lider

Niejeden z nas z pewnością zastanawiał się jakie są cechy cenionego oraz dobrego lidera. Przekonaj się, czego oczekują w jednej z największych oraz najbardziej cenionych firm na świecie.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/cechy-lidera/

Google – potęga wśród korporacji

Szefowie Google na pewno posiadają ogromną wiedzę na temat tego, kto nadaje się na stanowisko kierownika z pracownikami, a kto powinien jeszcze dużo czasu poświęcić na to, aby nim zostać. Wato jest przejrzeć, jakie pytania dobierają i jak oceniają liderów w jednej najbardziej potężnych korporacje na świecie. Jeżeli wykorzystasz tą wiedzę w swoim biznesie, nawet jeśli nie osiąga ona jakiś światowych wyników, może to przynieść dla Ciebie korzyści.

O co pytają w Google – cechy lidera grupy

Google bardzo sumiennie podeszło do tematu, aby przeanalizować, kto posiada cechy dobrego lidera dla zespołu. Dlaczego jest to takie ważne? Od tego zależy w bardzo dużym stopniu produktywność firmy. Po długiej pracy oraz wielu eksperymentach, Google wymyśliło dosyć prosty zestaw pytań, na które udzielana jest jedna do pięciu odpowiedzi. Oto pytania, które zadaje kalifornijska firma, dla wyodrębnienia cech lidera zespołu. 

Cechy lidera zespołu – odpowiedzi na pytania 

1. Mój menadżer przekazuje mi przydatne informacje zwrotne, które pomagają mi poprawić wydajność 

2. Mój manager nie angażuje się w mikrozarządzanie 

3. Kierownik okazuje mi szacunek jako osobie

4. Działania mojego menadżera pokazują, że ceni sobie perspektywę, którą wnoszę do zespołu, nawet jeśli różni się od jego perspektyw 

5. Mój kierownik utrzymuje zespół skoncentrowany na naszych priorytetowych w zadaniach 

6. Regularnie dzieli się odpowiednimi informacjami od menadżera i przełożonych wyższego szczebla 

7. Mój kierownik przeprowadził ze mną znaczącą dyskusję na temat rozwoju kariery zawodowej w ciągu ostatnich 6 miesięcy 

8. Mój kierownik przekazuje jasne cele dla naszego zespołu ma wiedzę techniczną, która jest potrzebna do skutecznego zarządzania mną 

9. Poleciłby mojego menadżera innym pracownikom Google 

10. Jestem zadowolony z ogólnej wydajności mojego menadżera jako managera 

11. Co poleciłbyś swojemu managerowi, żeby nadal robił? 

12. Co poleciłbyś zmienić u swojego menadżera?

Zobacz też: http://metodynauczania.pl/10-trikow-ktore-zwieksza-produktywnosc-twojej-pracy/

Co robić po zakończeniu nauki w szkole średniej? Co wybrać zamiast studiów?

0
Co robić po zakończeniu nauki w szkole średniej

Po zakończeniu nauki w szkole średniej wielu absolwentów zastanawia się – co dalej? Nie każdy ma od razu sprecyzowane plany dotyczące obszaru, z którym chciałby związać swoje życie zawodowe. Wielu osobom wydaje się, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest pójście na studia. Nic bardziej mylnego! Kwalifikacje, do wykonywania satysfakcjonującego i dobrze płatnego zawodu, można też zdobyć ucząc się w szkole policealnej lub wybierając jeden z krótkich kursów.

Kwalifikacje w zawodzie – jak je zdobyć?

Kursy organizowane przez Żaka: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy to świetny sposób na zdobycie kwalifikacji do wykonywania konkretnego zawodu. To również metoda na szybkie uzupełnienie posiadanej wiedzy z określonej dziedziny. Decydując się na kurs zawodowy, warto wybrać szkołę policealną, która na bieżąco aktualizuje swoją ofertę, dostosowując ją do potrzeb rynku i zmieniających się trendów. Kwalifikacje w zawodzie należy zdobywać jedynie w tych jednostkach, które działają zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiadają wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Tylko w takich jednostkach, po zakończeniu nauki, będzie można otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu, zgodne z wymogami MEN.

Kursy zawodowe – kto może zostać ich słuchaczem?

Kursy zawodowe są skierowane – przede wszystkim – do osób, które chciałyby zdobyć odpowiednie kwalifikacje do wykonywania danej profesji lub mają już zawód, ale chcą podnieść swoją atrakcyjność na rynku pracy. To także rozwiązanie dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z danej dziedziny lub dowiedzieć się czegoś więcej o swoim hobby. Na krótkich kursach można również przygotować się do zdania matury. Wybór jest ogromny: od kursów kosmetycznych, przez artystyczne i gastronomiczne, aż po opiekuńcze, biznesowe i komputerowe. Dzięki takiej różnorodności można mieć pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie kursy warto zrobić?

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że ciągłe poszerzanie posiadanych kwalifikacji to jedyny sposób na to, żeby być osobą konkurencyjną na rynku pracy i jak najlepiej wykonywać powierzane zadania. W tym przypadku, kilkunasto- lub kilkudziesięciogodzinne kursy sprawdzą się idealnie. Jakie kursy warto zrobić? Wybór jest bardzo duży. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i zainteresowań. Poniżej kilka przykładów, z czego można wybierać:

  • Przedłużanie paznokci: żel, akrylożel
  • Instruktor praktycznej nauki zawodu
  • Pomoc nauczyciela przedszkola
  • Kadry, płace, ZUS
  • Terapia zajęciowa
  • Excel dla początkujących
  • Ozdoby okazjonalne
  • Laminowanie i lifting rzęs
  • Manicure kombinowany z aplikacją hybrydy
  • Stylizacja brwi: regulacja, henna zwykła i pudrowa

Warto przy tym zaznaczyć, że oferta kursów dynamicznie się zmienia i jest dostosowana do zmian, jakie zachodzą na rynku pracy.

Artykuł sponsorowany.

Polska pomoc drogowa za granicą

0
całodobowa pomoc drogowa Niemcy

Służbowy, bądź prywatny przejazd zagraniczny to pewnego rodzaju ryzyko. Usterka lub kolizja podczas podróży w niektórych przypadkach wiąże się z kłopotami oraz podjęciem ważnych decyzji. Jak zapewnić kierowcom bezpieczeństwo i usługi na najwyższym poziomie? Czym jest pomoc drogowa oferowana poza granicami kraju? Jak skorzystać z usługi? Co oferuje przedsiębiorstwo pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl?

ZOBACZ TEŻ