Szkolenia i kursy z dofinansowaniem w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu

0
Szkolenia i kursy z dofinansowaniem w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu

Szkolenia i kursy coraz częściej są oferowane przez pracodawców jako jeden z benefitów pozapłacowych. Nic dziwnego – udział pracowników w specjalistycznych warsztatach to korzyść zarówno dla samego uczestnika jak i jego pracodawcy. Przedsiębiorcy, którzy chcą zaoferować swym pracownikom udział w kursie, powinni zainteresować się możliwością dofinansowania takiego szkolenia.

Dofinansowanie na szkolenia i kursy opłacane przez firmy

Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że obecnie wciąż mamy do czynienia z „rynkiem pracownika”, co oznacza, że to właśnie pracownicy dyktują warunki, a pracodawcy muszą włożyć wiele wysiłku w zatrzymanie najbardziej utalentowanych podwładnych. Jedną z coraz częściej stosowanych metod jest wysyłanie pracowników na kursy i szkolenia na koszt firmy. W takiej sytuacji korzysta nie tylko uczestnik szkolenia, który zdobędzie nową wiedzę i umiejętności, ale również jego pracodawca.

Ze względu na coraz większą popularność tego rozwiązania wśród firm, wielu przedsiębiorców z sektora MŚP może zaciekawić fakt, że jeśli zapiszą swoich pracowników na szkolenie lub kurs organizowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu, to mogą otrzymać na ten cel specjalne dofinansowanie. Wystarczy, że za pośrednictwem bezpłatnej platformy Bazy Usług Rozwojowych wybiorą interesujące ich szkolenie i będą postępować zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi na stronie https://www.wsb.pl/poznan/studia-i-szkolenia/szkolenia-i-kursy/dofinansowanie.

Szczegóły dofinansowania kursów i szkoleń w WSB w Poznaniu

Przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie do końca lutego 2020 r. O tym, czy firma otrzyma środki pochodzące z projektu, zdecyduje Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (WARP), czyli operator regionalny dla subregionów poznańskiego, śremskiego, średzkiego, szamotulskiego i obornickiego.

Wielkość przedsiębiorstwa jest jednym z głównych czynników decydujących o wysokości przyznanego dofinansowania. Mikroprzedsiębiorcy mogą liczyć na środki pokrywające nawet 80 proc. kosztów szkolenia. Małe przedsiębiorstwa są w stanie uzyskać dofinansowanie na poziomie 70 proc. kosztów szkolenia, natomiast duże firmy – 50 proc.

Przedsiębiorcy starający się o dofinansowanie na szkolenia w Wyższej Szkole Bankowej (z ich ofertą można zapoznać się na stronie https://www.wsb.pl/poznan/studia-i-szkolenia/szkolenia-i-kursy/listing-szkolen) muszą zdawać sobie sprawę z tego, że premiowane są niektóre grupy społeczne. Środki przeznaczone są w szczególności na rozwój i dokształcanie osób powyżej 50. roku życia czy osób z niskimi kwalifikacjami. Dodatkowo chętniej dofinansowywane są szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych czy tzw. SMART (Inteligentnych Specjalizacji).

Artykuł sponsorowany.

DPD Olsztyn – jak nadać paczkę szybko i wygodnie

0
kurier

Korzystanie z usług kurierskich jest coraz popularniejsze. W ciągu ostatnich lat rynek usług kurierskich przeszedł niemały przemiany. Przede wszystkim – zamówienie kuriera nie jest już zadaniem trudnym ani czasochłonnym. Wręcz przeciwnie – jest to dziecinnie proste oraz szybkie. Wystarczy skorzystać z pomocy operatorów logistycznych, takich jak epaka.pl. Za pomocą prostego interfejsu dotrzesz do interesujących cię informacji – poznasz oferty firm kurierskich z twojej okolicy, wybierzesz najkorzystniejszą ofertę oraz złożysz zamówienie na usługę kurierską.

Platforma logistyczna do obsługi DPD

Jeśli przygotowujesz paczkę do wysyłki, najlepszym i najszybszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm kurierskich. Dlaczego właśnie ich? Przede wszystkim – zdecydowanie lepiej radzą sobie z transportem niż Poczta Polska. Powierzane im przesyłki są dokładnie zabezpieczone, a przebieg transportu możesz monitorować przez cały czas trwania podróży.

Firmy kurierskie dysponują również lepiej przygotowaną infrastrukturą oraz flotą pojazdów. Ponadto, firmy kurierskie mogą odwiedzić cię dokładnie w miejscu zamieszkania – zarówno w celu odbioru nadawanej przesyłki jak i przy jej dostarczaniu. Znacząco skraca to czas, który trzeba poświęcić, by przesyłka została nadana. Zamiast udać się do punktu firmy kurierskiej i czekać w kolejce na swoją kolej – to kurier będzie musiał pofatygować się pod twoje drzwi, by odebrać przesyłkę.

Ponadto, platformy logiczne takie jak epaka.pl pozwalają na porównaniu ofert wielu różnych firm kurierskich działających w okolicy. Możesz swobodnie przeglądać wszystkie dostępne oferty, porównywać wysokość opłat oraz planowany czas realizacji. Dzięki temu masz pewność, że oferta, którą wybierzesz, będzie optymalna.  

DPD w Olsztynie – ekspresowe dostarczanie przesyłek

Mieszkańcy Olsztyna korzystają chętnie z usług DPD. Dotyczy to zarówno transportu na długi jak i krótki dystans, a także przedmiotów o różnych predyspozycjach. Często wybieraną usługą jest transport przedmiotów wymagających specjalnego zabezpieczenia, stabilizacji lub zapewnienia wyjątkowych warunków (np. określonej temperatury, stałego poziomu wilgoci, etc.).

Kurierzy DPD Olsztyn realizują zlecenia przez wszystkie dni robocze, przez większość dnia. Istnieje również możliwość zamówienia usługi kurierskiej ze wskazaniem godziny przyjazdu. Stanowi to duże ułatwienie dla osób oczekujących na dostarczenie przesyłki.

Dużym ułatwieniem jest fakt, że wybierając przesyłkę kurierem DPD wszystkie formalności oraz opłaty są załatwiane za pośrednictwem internetu. Nie ma potrzeby wychodzenia po gotówkę do bankomatu lub wykonywania dodatkowych połączeń w celu potwierdzenia złożonego zamówienia. Ponadto, epaka.pl udostępnia możliwość zamówienia usługi kurierskiej za pobraniem – bardzo popularna wśród osób, które zajmują się handlem internetowym.

Jaka może być praca w domu dla mam?

0
praca w domu dla mam
Fot. Pexels.com

Wiele kobiet pomimo przejścia na urlop związany z wychowaniem dziecka chcą w pewnym stopniu zachować możliwość zarobkowania. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to trudne. Jednak dziś praca w domu dla mam jest możliwa. Kobiety dalej mogą zarabiać i mieć swoje własne oszczędności.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/praca-w-domu-dla-mam/

Praca w domu dla mam przez internet

Sposobów na zarabianie przez internet jest wiele. Jest to idealna możliwość na dorobienie i zajęcie się pracą zawodową. Wiele branż, które związanych jest z pracą przy komputerze dają taką możliwość. Do najpopularniejszych zawodów umożliwiający pracę online należą copywriter, grafik, programista, tłumacz. A to dopiero początek listy.

Jest to idealne rozwiązanie ponieważ można pracować o takiej godzinie jaka najbardziej nam pasuje. Dla kobiet, które mają już nieco bardziej unormowany dzień chociażby ze względu na to, że niemowlę śpi w nocy polecamy zawód wirtualnej asystentki. Jest to osoba, która może odpowiadać za korespondencję, tworzyć i pilnować harmonogram spotkań, przygotowywać oferty, umawiać spotkania i wiele więcej.

Dochód pasywny jako praca w domu dla mam

Innym sposobem na pracę dla świeżo upieczonych mam jest dochód pasywny. Jedną z najbardziej polecanych opcji jest dołączenie do programu afiliacyjnego. Tego typu program polega na zarabianiu poprzez polecanie produktów. Uzyskuje się procent od sprzedaży z indywidualnie nadanego linku. Jest to ciekawa opcja dla mam.

Ponadto można uzyskać jeszcze większe zyski z takich programów kiedy założy się blog oraz media społecznościowe. Dzięki temu w gronie Twoich odbiorców będą nie tylko przyjaciele i rodzina, a także większa społeczność mam. Decydując się na taką opcję warto pomyśleć nad profesjonalnym wyglądem bloga. Ponadto należy przemyśleć jakie treści chce się tam publikować. Kluczem do sukcesu jest także regularność publikacji. Nikt nie zajrzy do bloga, na którym pojawiają się informacje raz w miesiącu.

Praca w domu dla mam jest możliwa. Potrzeba jednak do tego dużo determinacji. Jeśli się na to zdecydujesz możesz zarówno dorobić do domowego budżetu jak i spróbować działać na własny rachunek bądź się przebranżowić. Jest to czas pełen możliwości.

Zobacz też: http://metodynauczania.pl/jaka-moze-byc-praca-na-urlopie-wychowawczym/

Tablet vs smartfon z dużym ekranem – co wybrać do nauki zdalnej?

0
Tablet vs smartfon z dużym ekranem

Wygodny plecak, wypełniony książkami i zeszytami przestał być podstawowym atrybutem ucznia w czasie pandemii. Tornister, choć nie za karę, pozostaje w kącie, a jego miejsce zajmuje sprzęt elektroniczny. Co wybrać dla ucznia do nauki zdalnej: smartfon czy tablet? Podpowiadamy, który zakup zaowocuje w przyszłości.

Sprzęt do nauki zdalnej dla dziecka – co wybrać

Pandemia COVID-19 wpłynęła na wiele elementów życia codziennego. Poza gastronomia, czy też turystyką wiele zmian zaszło również w systemie edukacji. Z dnia na dzień nauczanie zdalne stało się codziennością młodszych i starszych uczniów. Szkolne ławki i tablicę zastąpiły domowe biurko oraz ekran monitora. Efektywność nauki zależy przede wszystkim od skupienia i zaangażowania samego ucznia, ale kluczem jest również odpowiedni sprzęt. Zwykle królują laptopy lub komputery stacjonarne. Ze względu na stale rosnący popyt, ich ceny ciągle rosną.

Ciekawostka:

Według obserwacji ceny elektroniki wzrosły o ok. 10-15%. Zapotrzebowanie rośnie szczególnie w przypadku kamerek internetowych, drukarek czy słuchawek. Laptopy potrafią być droższe o kilkaset złotych. Ze względu na opóźnienia w produkcji i problemy z dystrybucją sprzętu zaczyna brakować.

 

Zakup nowego komputera przenośnego lub stacjonarnego, który zapewni uczniowi komfort użytkowania, to koszt minimum 3 tysięcy złotych. Tańszym rozwiązaniem są smartfony z dużym ekranem i tablety do nauki. Gdy sytuacja na świecie się uspokoi, taki sprzęt z pewnością przyda się również w innych sytuacjach.

Smartfon dla ucznia – niewystarczająco smart

Początkowo telefon komórkowy służył przede wszystkim do komunikacji głosowej i wysyłania krótkich wiadomości. Teraz to sposób na ułatwianie sobie niemal każdej dziedziny życia – począwszy od stałego przepływu informacji w social mediach, po aplikacje bankowe, czy też sekcję delivery. Smartfon dla ucznia, jak i dorosłej osoby, w wielu przypadkach stał się podstawą każdego dnia. Funkcjonalność, wydajność oraz szybkość komórek z powodzeniem pozwalają zrezygnować z innych sprzętów elektronicznych na dłuższy czas. A co jeśli smartfon ma być telefonem do nauki, a nie sposobem komunikacji i źródłem rozrywki?

O wygodzie nauczania zdalnego decyduje przede wszystkim wielkość ekranu. Część lekcji bazuje na materiałach multimedialnych – prezentacjach, filmikach, rysunkach, tabelkach. Chociaż największe z modeli są wyposażone w nawet 7-calowy ekran, to nadal zbyt mało, aby uczeń mógł łatwo i sprawnie przyswoić materiał. Dodatkowo szybki procesor, duża ilość pamięci RAM i wydajna bateria to kolejne wyznaczniki dobrego sprzętu. Jakość i parametry zwykle oznaczają wzrost ceny. Inwestowanie w smartfon dla ucznia z wyższej półki to nie zawsze opłacalny pomysł. Zdecydowanie łatwiej jest się dzięki niemu porozumieć, a sam sprzęt jest kompaktowy. Niestety równocześnie staje się bardziej odporny na zniszczenie i prościej go zgubić lub gdzieś zostawić. Chociaż nazwa wskazuje, że jest smart, to telefon do nauki niekoniecznie się nadaje.

Tablet do nauki zdalnej – komfort dla oczu

Nauczanie zdalne zwykle oznacza wielogodzinne wpatrywanie się w ekran z krótkimi przerwami. W przypadku uczniów szczególnie ważne jest, aby dbać o wzrok – nieprawidłowości mogą zaowocować wadami w dorosłym życiu. Ze względu na parametry lepszym do nauki w domu jest tablet.

Tablet do nauki dla dzieci powinien być wyposażony w:

  • wyświetlacz powyżej 8 cali,
  • ekran wykonany w technice IPS lub Amoled,
  • obraz HD lub Full HD,
  • pamięć RAM większa niż 2G,
  • czytnik kart microSD,
  • obudowa aluminiowa lub z wytrzymałego tworzywa sztucznego,
  • bateria wytrzymująca 5-6 godzin pracy z włączonym ekranem.

Szukasz tabletu do nauki zdalnej? Kup go razem z internetem w T-Mobile: https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/tablety-i-komputery/cat10020.chtml

Większy wyświetlacz (coraz częściej spotykane są modele 10-calowe) jest nie tylko wygodniejszy, ale także zdrowszy dla oka. Dziecko może z łatwością odczytywać przesyłane przez nauczyciela materiały. Niektóre tablety do nauki umożliwiają włączenie trybu ochrony oczu lub są wyposażone w czujnik zbliżeniowy. Aby komfort użytkowania był jeszcze większy, można dokupić dodatkowo klawiaturę. Przed zakupem warto zwrócić uwagę nie tylko na szybkość i wydajność baterii. Materiał, z którego wykonany jest sprzęt, powinien być odporny na zadrapania i ewentualne upadki.

Materiał partnera.

Potrzebujesz specjalisty? Wypróbuj Belfix!

0
Belfix

W Twoim domu nagle przeciekła rura, z niewyjaśnionych przyczyn zabrakło prądu, a może Twój samochód nagle nie chce odpalić? Poszukujesz hydraulika, elektryka albo ślusarza, ale nie znasz nikogo polecanego w Twojej okolicy? Zatem świetnym rozwiązaniem może być strona internetowa Belfix oferująca wszystkie tego typu usługi.

Czym jest Belfix?

Belfix to witryna internetowa oferująca możliwość zarezerwowania i wynajęcia specjalistów odnośnie napraw i konserwacji domu. Jest to platforma polecająca niezależne firmy i profesjonalistów. Dzięki Belfix masz możliwość znaleźć i umówić się z najlepszymi specjalistami, rzemieślnikami, firmami i majsterkowiczami z Twojej okolicy. Wchodzisz na stronę, wpisujesz usługę oraz lokalizację, a platforma automatycznie wybiera dla Ciebie wszystkie aktualne możliwości wykonania interesującej Cię usługi. Umawianie wizyt odbywa się w stu procentach przez Internet, nie musisz nawet wychodzić z domu! Ceny są znane z wyprzedzeniem, więc po wykonaniu usługi Twój specjalista nie zaskoczy Cię nagłą ogromną sumą do zapłacenia. Wszystkie zamawiane usługi są wpisywane do kalendarza specjalisty oraz zawsze potwierdzane. Zamawiając usługę w serwisie Belfix możesz być pewien, że wszystkie koszty (łącznie z tymi dotyczącymi transportu) są już wliczone w cenę Twojego zamówienia. Co więcej, jeśli spotkała Cię nagła awaria w nocy, weekend lub święta, nie musisz martwić się dodatkową opłatą. Ceny niezależnie od pory dnia i tygodnia zawsze pozostają niezmienne.

Jakie usługi oferuje?

Platforma internetowa Belfix oferuje rezerwację spotkania ze specjalistami w różnych dziedzinach. Znajdziesz tam hydraulików, dekarzy, elektryków, inżynierów urządzeń grzewczych, mechaników urządzeń chłodniczych, firmy ślusarskie, kominiarskie czy glazurnicze, serwisy samochodowe oraz osoby zajmujące się montażem paneli słonecznych. Na stronie Belfix istnieje nawet możliwość zamówienia dostawy paliwa prosto do domu lub świeżą dostawę kostek lodu! Poszukasz tam dostawców pomagających w przeprowadzkach, pomoc komputerową, firmy zajmujące się odkażaniem pomieszczeń oraz sprzątające, pomoc w naprawie sprzętów AGD, ekspertów do spraw nieruchomości, renowacji, ogrodników, serwisantów basenów i wszelkiego rodzaju majsterkowiczów.

Belfix – dla kogo?

Strona internetowa Belfix nada się zarówno dla wynajmujących mieszkanie studentów, mieszkających we własnym domu rodzin czy seniorów. Jest bardzo łatwa w użyciu i niezwykle przejrzysta.

Dzięki platformie internetowej Belfix nagła awaria czy znalezienie odpowiedniego specjalisty stanie się dziecinnie proste. Koniecznie wypróbuj i przekonaj się sam!

POLSKA Z NAJNIŻSZYM OPROCENTOWANIEM LOKAT W BANKACH W UE!

0
lokaty

Polska może pochwalić się najniższym oprocentowaniem lokat w bankach w  całej Unii Europejskiej. Z wyników przedstawionych przez Expandera  wynika ,że średnia stawek (średnie oprocentowanie lokat zakładanych w lipcu) spadła do poziomu 0,36 proc. Tak wyglądają wyniki opublikowane  przez Narodowy Bank Polski, ponadto w lipcu w Polsce odnotowano drugą  najwyższą w UE inflację, która według Eurostatu wyniosła ona aż 3,7%.

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/oprocentowanie-lokat-w-bankach-mamy-najnizsze-w-ue/ 

LOKATY W BANKACH, A OPROCENTOWANIE

Według wstępnych szacunkowych informacji na temat inflacji w sierpniu  zaprezentowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że porównując  ubiegły rok ceny poszły w górę o 2,9%. Oprocentowanie lokat bankowych na takim poziomie było niższe niż inflacja. Co to oznacza dla osób, które skorzystały z lokat rok temu? Uwzględniając inflację i podatek od odsetek okaże się, że osoby  posiadające takie lokaty są na minusie. Według wyliczeń Expandera ich  strata wyniosła – 1,62 %. Oprocentowanie uzyskane obecnie, utrzymujące się na poziomie 1,52 %. jest niemal niemożliwe. Spoglądając dogłębniej w oficjalne dane. Według NBP, średnie oprocentowanie lokat otwieranych w lipcu wyniosło zaledwie 0,36 proc. Expander wykorzystując z danych innych państw  UE porównał stawki lokat rocznych – w Polsce  wynik wyniósł przeciętnie 0,2 %.

OPROCENTOWANIE LOKAT 2020

Oprocentowanie lokat na utrzymujące poziom 0,2% jest bardzo niskie. Nie jesteśmy jednak najgorsi. W UE, jest wiele krajów, gdzie jest  jeszcze gorzej –stwierdzają eksperci Expandera. Średnia stawka  lokat rocznych w Unii wynosi 0,33%. Najgorzej w zestawieniu wypada Dania (-0,06%). Najwyższe stawki lokat znajdziemy w Rumunii (2,1%) i w Holandii (1,06%).

POLSKA WYPADA FATALNIE W OSZCZĘDZANIU PIENIĘDZY

Expander podkreśla, że oprocentowanie nominalne nie wystarcza. Ważne jest to jak szybko pieniądze wpłacone na lokatę tracą swoją wartość. Trzeba pamiętać o inflacji. W lipcu Polska odnotowała najwyższą inflację w UE wynoszącą 3,7%. Gorszy wynik był tylko na Węgrzech – 3,9% rok do roku. Po  wprowadzeniu korekt nominalnego oprocentowania lokat o wzrost cen, realne oprocentowanie wyniosło -3,38% dzięki temu, w ten sposób przeskoczyliśmy również Węgry 3,24 %.

Z raportu wynika, że najbardziej opłaca się oszczędzać w:

•      Grecji (+2,41%),

•      na Cyprze (+2,16%),

•      w Estonii (+1,93%).

Według Expandera na podstawie tych obliczeń nie można przewidzieć opłacalności zakładania lokat na tą chwilę. zdecyduje o tym poziomie inflacji, który zostanie opublikowany w 2021 roku. To właśnie dlatego powyższe zestawienie posiada charakter jedynie poglądowy.

Zobacz też: http://metodynauczania.pl/zmiana-zasad-limitu-zarobkowego-na-emeryturze/ 

Internet w Krakowie

0
internet

W przypadku większości firm, a nawet domów, dostęp do Internetu jest tak samo ważny, jak inne narzędzia. Większość firm wykorzystuje dostęp do Internetu do wszystkiego, od komunikacji z klientami, po przetwarzanie kart kredytowych. Bez dostępu do internetu niektóre firmy po prostu nie mogą działać. Oprócz potrzeb biznesowych coraz większa liczba użytkowników domowych korzysta z internetu jako podstawowego źródła rozrywki. Wynika to z rozwoju usług przesyłania strumieniowego wideo i mediów społecznościowych. Celem tego postu jest zwrócenie uwagi na niektóre z ważnych czynników przy wyborze dostawcy usług internetowych (ISP) dla swojej firmy lub domu. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie, to internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu jest bez wątpienia rewelacyjnym rozwiązaniem. Jeśli chcesz kupić dobry internet Kraków jest miastem, w którym dostępnych jest wielu przedsiębiorców, którzy na pewno ci pomogą.

Handel spółkami akcji z użyciem narzędzia korzystającego z sieci neuronowych

0
Handel spółkami akcji z użyciem narzędzia korzystającego z sieci neuronowych

Handel spółkami akcji z użyciem sieci neuronowych. Spotkanie handlu na giełdzie z branżą IT dało nam nieporównywalnie więcej możliwości w kwestii analizy instrumentów. Realnie, spotkanie to miało miejsce dość dawno temu i dziś większość decyzji inwestycyjnych w poważnych instytucjach podejmują roboty — statystyki mówią, że może być to nawet 70% ogółu transakcji. Handel z użyciem sztucznej inteligencji nie jest więc w branży finansowej niczym nowym, ale do świadomości traderów detalicznych zaczął przebijać się ledwie chwilę temu.

Wszystko co musisz wiedzieć o panelach PV

0
Wszystko co musisz wiedzieć o panelach PV

Myślisz nad zakupem paneli fotowoltaicznych? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty przygotowaliśmy krótki poradnik na temat wszystkiego co musisz wiedzieć o panelach PV.

Dlaczego warto postawić na system ERP?

0
Dlaczego warto postawić na system ERP

Warto mieć świadomość, że systemy ERP cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem nie tylko dużych i średnich, ale również małych firm. Przedsiębiorcy mogą w ten sposób stworzyć bardzo dużo rozwiązań umożliwiających na efektywne zarządzanie.

ZOBACZ TEŻ