POLSKA Z NAJNIŻSZYM OPROCENTOWANIEM LOKAT W BANKACH W UE!

0
lokaty

Polska może pochwalić się najniższym oprocentowaniem lokat w bankach w  całej Unii Europejskiej. Z wyników przedstawionych przez Expandera  wynika ,że średnia stawek (średnie oprocentowanie lokat zakładanych w lipcu) spadła do poziomu 0,36 proc. Tak wyglądają wyniki opublikowane  przez Narodowy Bank Polski, ponadto w lipcu w Polsce odnotowano drugą  najwyższą w UE inflację, która według Eurostatu wyniosła ona aż 3,7%.

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/oprocentowanie-lokat-w-bankach-mamy-najnizsze-w-ue/ 

LOKATY W BANKACH, A OPROCENTOWANIE

Według wstępnych szacunkowych informacji na temat inflacji w sierpniu  zaprezentowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że porównując  ubiegły rok ceny poszły w górę o 2,9%. Oprocentowanie lokat bankowych na takim poziomie było niższe niż inflacja. Co to oznacza dla osób, które skorzystały z lokat rok temu? Uwzględniając inflację i podatek od odsetek okaże się, że osoby  posiadające takie lokaty są na minusie. Według wyliczeń Expandera ich  strata wyniosła – 1,62 %. Oprocentowanie uzyskane obecnie, utrzymujące się na poziomie 1,52 %. jest niemal niemożliwe. Spoglądając dogłębniej w oficjalne dane. Według NBP, średnie oprocentowanie lokat otwieranych w lipcu wyniosło zaledwie 0,36 proc. Expander wykorzystując z danych innych państw  UE porównał stawki lokat rocznych – w Polsce  wynik wyniósł przeciętnie 0,2 %.

OPROCENTOWANIE LOKAT 2020

Oprocentowanie lokat na utrzymujące poziom 0,2% jest bardzo niskie. Nie jesteśmy jednak najgorsi. W UE, jest wiele krajów, gdzie jest  jeszcze gorzej –stwierdzają eksperci Expandera. Średnia stawka  lokat rocznych w Unii wynosi 0,33%. Najgorzej w zestawieniu wypada Dania (-0,06%). Najwyższe stawki lokat znajdziemy w Rumunii (2,1%) i w Holandii (1,06%).

POLSKA WYPADA FATALNIE W OSZCZĘDZANIU PIENIĘDZY

Expander podkreśla, że oprocentowanie nominalne nie wystarcza. Ważne jest to jak szybko pieniądze wpłacone na lokatę tracą swoją wartość. Trzeba pamiętać o inflacji. W lipcu Polska odnotowała najwyższą inflację w UE wynoszącą 3,7%. Gorszy wynik był tylko na Węgrzech – 3,9% rok do roku. Po  wprowadzeniu korekt nominalnego oprocentowania lokat o wzrost cen, realne oprocentowanie wyniosło -3,38% dzięki temu, w ten sposób przeskoczyliśmy również Węgry 3,24 %.

Z raportu wynika, że najbardziej opłaca się oszczędzać w:

•      Grecji (+2,41%),

•      na Cyprze (+2,16%),

•      w Estonii (+1,93%).

Według Expandera na podstawie tych obliczeń nie można przewidzieć opłacalności zakładania lokat na tą chwilę. zdecyduje o tym poziomie inflacji, który zostanie opublikowany w 2021 roku. To właśnie dlatego powyższe zestawienie posiada charakter jedynie poglądowy.

Zobacz też: http://metodynauczania.pl/zmiana-zasad-limitu-zarobkowego-na-emeryturze/ 

Internet w Krakowie

0
internet

W przypadku większości firm, a nawet domów, dostęp do Internetu jest tak samo ważny, jak inne narzędzia. Większość firm wykorzystuje dostęp do Internetu do wszystkiego, od komunikacji z klientami, po przetwarzanie kart kredytowych. Bez dostępu do internetu niektóre firmy po prostu nie mogą działać. Oprócz potrzeb biznesowych coraz większa liczba użytkowników domowych korzysta z internetu jako podstawowego źródła rozrywki. Wynika to z rozwoju usług przesyłania strumieniowego wideo i mediów społecznościowych. Celem tego postu jest zwrócenie uwagi na niektóre z ważnych czynników przy wyborze dostawcy usług internetowych (ISP) dla swojej firmy lub domu. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie, to internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu jest bez wątpienia rewelacyjnym rozwiązaniem. Jeśli chcesz kupić dobry internet Kraków jest miastem, w którym dostępnych jest wielu przedsiębiorców, którzy na pewno ci pomogą.

Handel spółkami akcji z użyciem narzędzia korzystającego z sieci neuronowych

0
Handel spółkami akcji z użyciem narzędzia korzystającego z sieci neuronowych

Handel spółkami akcji z użyciem sieci neuronowych. Spotkanie handlu na giełdzie z branżą IT dało nam nieporównywalnie więcej możliwości w kwestii analizy instrumentów. Realnie, spotkanie to miało miejsce dość dawno temu i dziś większość decyzji inwestycyjnych w poważnych instytucjach podejmują roboty — statystyki mówią, że może być to nawet 70% ogółu transakcji. Handel z użyciem sztucznej inteligencji nie jest więc w branży finansowej niczym nowym, ale do świadomości traderów detalicznych zaczął przebijać się ledwie chwilę temu.

Wszystko co musisz wiedzieć o panelach PV

0
Wszystko co musisz wiedzieć o panelach PV

Myślisz nad zakupem paneli fotowoltaicznych? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty przygotowaliśmy krótki poradnik na temat wszystkiego co musisz wiedzieć o panelach PV.

Dlaczego warto postawić na system ERP?

0
Dlaczego warto postawić na system ERP

Warto mieć świadomość, że systemy ERP cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem nie tylko dużych i średnich, ale również małych firm. Przedsiębiorcy mogą w ten sposób stworzyć bardzo dużo rozwiązań umożliwiających na efektywne zarządzanie.

Jak przyspieszyć naukę języków obcych?

0
Jak przyspieszyć naukę języków obcych

Nauka języków obcych rzadko kiedy jest prosta i szybka, co może nas uwierać, kiedy zależy nam na czasie, ponieważ na przykład znajomość danego języka będzie nam potrzebna w pracy, szkole czy z innego względu. W takim razie co robić, aby przyspieszyć naukę języków obcych?

Praktyka jest niezwykle istotna

Można latami ślęczeć ciągle nad podręcznikami i zeszytami ćwiczeń i nigdy nie nauczyć się języka nawet w stopniu średniozaawansowanym. Przyczyną będzie brak praktyki. Co oczywiste, nie każdy ma środki czy czas na zajęcia z native speakerami, nie każdy też może udać się na wakacje czy wycieczkę do kraju, w którym używa się języka, którego chcemy się nauczyć. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z praktycznego wykorzystywania uzyskanej już wiedzy.

Internet daje szereg możliwości na praktykowanie języka za darmo. Wystarczy znaleźć forum związane z naszymi zainteresowaniami i zacząć się na nim udzielać, czy serwer na Discordzie dla osób o podobnych hobby bądź również uczących się języków obcych. Partnerów do rozmowy czy wymiany opinii znajdziemy z pewnością, a im bardziej będziemy się udzielać, tym z większą łatwością będzie nam to przychodziło.

Więcej przydatnych porad znaleźć można między innymi tutaj: http://www.grono.net.pl/.

Filmy, seriale i YouTube to świetny sposób na naukę języka

Niekiedy w wywiadach zagraniczne gwiazdy, które zrobiły karierę w amerykańskiej telewizji czy kinie, mówią, że nauczyły się języka angielskiego właśnie z mediów. To bardzo popularna i skuteczna metoda. Oglądanie filmów i seriali, najpierw z polskimi napisami, później w języku źródłowym, a ostatecznie żadnymi, to świetny sposób na oswojenie się z akcentami i „osłuchanie się” z danym językiem, a także kojarzenie zapisu z wymową.

Ciekawą opcją jest także oglądanie na YouTube filmików w języku, którego chcemy się nauczyć. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że w przeciwieństwie do postaci z filmów i seriali, akcent, wymowa i używane przez YouTuberów słownictwo są bardziej naturalne i lepiej przygotują na rozmowę z prawdziwym native speakerem.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem http://www.grono.net.pl/.

Na co zwracać uwagę, wybierając klawiaturę?

0
Na co zwracać uwagę, wybierając klawiaturę

Porządna klawiatura to sprzęt, który potrzebny jest nie tylko każdemu graczowi, ale też pracownikowi biurowemu czy po prostu osobie chcącej wygodnie korzystać z komputera osobistego. Dobra klawiatura powinna być wytrzymała, wygodna w użytkowaniu i dopasowana do naszych preferencji. Jednak na jakie parametry powinniśmy konkretnie zwracać uwagę podczas wyboru klawiatury, aby się później nie rozczarować?

Rodzaj klawiatury

Klawiatury dzieli się na dwie podstawowe kategorie: klawiatury membranowe i mechaniczne. Klawiaturę membranową kupimy już za kilkanaście złotych, podczas gdy najtańsza klawiatura mechaniczna będzie nas kosztowała w okolicach 150-200 złotych.

Nie oznacza to od razu, że klawiatury membranowe do niczego się nie nadają, ale klawiatury mechaniczne są bardziej lubiane zwłaszcza przez graczy. Brzmią lepiej, mają większe możliwości personalizacji i zdaniem wielu, wygodniej się ich używa.

Więcej szczegółów na temat różnic pomiędzy rodzajami klawiatur i tego, jak wpływają one na odczucia użytkowników, można znaleźć na portalach technologicznych, takich jak http://www.ancom.com.pl/.

Wytrzymałość klawiszy

Jeśli dużo gramy lub piszemy, wytrzymałość klawiszy powinna być dla nas ważnym parametrem. Warto celować w klawiatury z klawiszami o żywotności co najmniej kilkudziesięciu milionów kliknięć, w przeciwnym wypadku po kilku latach czy nawet miesiącach odczujemy już pewne problemy.

Sposób łączenia się z komputerem

Klawiatura bezprzewodowa czy przewodowa, oto jest pytanie? Klawiaturę bezprzewodową trzeba niestety stosunkowo często ładować (czy to wymieniając baterie, czy, w przypadku droższych klawiatur, ładując je za pomocą złącza USB), a przy tym z pewnością będzie w jej przypadku występował pewien lag.

Nie powinien on być bardzo mocno odczuwalny, ale mimo wszystko gracze z reguły decydują się na klawiatury przewodowe. Co prawda wiąże się to z obecnością irytującego kabla, ale nie trzeba ich ładować i nie ma ryzyka opóźnień.

Nie oznacza to jednak, że żadne klawiatury bezprzewodowe się do gier nie nadają – wysokiej klasy, droga myszka bezprzewodowa powinna całkiem dobrze się sprawdzać, w związku z czym niektórzy e-sportowcy wykorzystują je nawet na turniejach.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.ancom.com.pl/.

Home office – dlaczego jest dobrym rozwiązaniem?

0
Home office

Obecna sytuacja zmusiła wiele firm do całkowitego lub częściowego przejścia na tryb home office. Mowa tu zarówno o takich firmach, w przypadku których pracowanie „na miejscu” jest uzasadnione, jak i takich, gdzie wszystkie obowiązki można bez problemu wykonywać zdalnie, ale z różnych względów do tej pory nie stosowano tej metody. Ku zaskoczeni wielu przedsiębiorców, ten zbiorowy eksperyment w dużej mierze zakończył się sukcesem i okazało się, że home office jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż wielu osobom się wydawało.

Więcej czasu i większa wygoda

Nie każdy pracownik ma wygodę mieszkania o rzut kamieniem od firmy. Nawet jeśli odległość jest pozornie niewielka, to w zatłoczonych, dużych miastach, nawet krótki dystans może wymagać sporego czasu. Oznacza to, że dana osoba musi nieodpłatnie spędzać w związku z pracą więcej czasu poza domem, wcześniej wstawać i w związku z tym być bardziej zmęczona.

Home office pozwala pracownikom oszczędzić sporą ilość czasu i energii. Nie da się też ukryć, że pracowanie we własnym domu jest w wielu przypadkach znacznie wygodniejsze i spokojniejsze niż w biurze. Zwłaszcza, jeśli mówimy tu o pracownikach dużych korporacji, którzy są niekiedy ściśnięci w głośnej przestrzeni biurowej, jak sardynki w puszce.

Więcej tego typu ciekawych informacji i artykułów na tematy związane z biznesem znajdziesz tutaj: http://www.e-fotolia.pl/.

Home office nie musi oznaczać mniejszej wydajności

Wielu przedsiębiorców unika home office z obawy o to, że wydajność pracowników znacznie się w związku z tym zmniejszy. W rzeczywistości jednak, jeśli zatrudniamy profesjonalistów, którzy są zaangażowani w swoją pracę i dobrze opłacani, to możemy się spodziewać, że produktywność nie tylko nie zmaleje, ale wręcz wzrośnie.

Przede wszystkim z uwagi na fakt, że, jak już wspomniano, będą oni bardziej wypoczęci i będą mieli więcej czasu dla siebie. Warto zaufać swoim pracownikom – może się okazać, że pozytywnie oni nas zaskoczą.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.e-fotolia.pl/.

Partnerstwo biznesowe coraz popularniejsze – ale trzeba uważać

0
Partnerstwo biznesowe

W dzisiejszych czasach rozwinięcie własnego biznesu z pewnością nie jest sprawa prostą. Aby to uczynić należy bowiem nie tylko mieć konkretny i skuteczny pomysł na biznes, lecz także i odpowiednie środki finansowe. Na szczęście brak funduszy nie musi być wcale ogromną przeszkodą do tego, aby posiadać własną działalność gospodarczą.

Fryzjer – jak wyglądają jego zarobki?

0
fryzjer

Wiele osób zastanawia się nad tym czy fryzjer jest to zawód lukratywny. Jeżeli tak to w jaki sposób osiągnąć przyzwoite zarobki z tytułu wykonywania go? Okazuje się, że nie jest to takie proste. Obecnie zmieniają się czasy oraz potrzeby klientów, ale zjeść czy ostrzyc się ludzie będą musieli zawsze. Ile jesteśmy więc w stanie zarobić jako fryzjer? Jak wyglądają te zarobki w liczbach? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-fryzjer/

Od czego zależą zarobki fryzjera?

Tak samo jak w przypadku większości zawodów, na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Na wysokość takich zarobków wpływ mają czynniki takie jak staż, umiejętności oraz miejsce pracy, w którym jesteśmy zatrudnieni. Istotne jest również to, gdzie znajduje się miejsce naszej pracy. Zdecydowanie więcej zarobimy w dużym mieście w ekskluzywnym salonie fryzjerskim, niż w salonie znajdującym się mniejszej miejscowości na obrzeżach.

Ile jest w stanie zarobić fryzjer?

Według serwisów branżowych dotyczących wynagrodzenia z tytułu wykonywania zawodów w naszym kraju, fryzjer jest w stanie zarobić 1600 zł netto na miesiąc. Górna poprzeczka zaczyna się już od 3000 zł netto. Około 25% fryzjerów w naszym kraju jest w stanie pochwalić się zarobkami większymi niż 3000 zł. Są to kwoty, które przodują w województwie mazowieckim. Podobnymi średnimi mogą poszczycić się fryzjerzy z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. W województwie podkarpackim, w świętokrzyskim i podlaskim wynagrodzenie to wynosi około 1550 zł. Zarobki wyglądające najgorzej możemy zauważyć w województwie warmińsko-mazurskim, ponieważ tam fryzjerzy mogą liczyć na około 1450 zł miesięcznie. Cały czas kwoty te podawane są w kwocie netto.

Prowadząc własny salon możemy liczyć na wynagrodzenie około 10000 zł w górę. Jest to kwota, która prezentuje się już po odliczeniu wszystkich niezależności wobec państwa. Przyjmuje się jednak, że jeden fotel w salonie fryzjerskim może przynieść na miesiąc około 2000 zł. Klienci w większych miastach mogą za usługę zapłacić od 50 do 150 zł w górę. Bywają również bardziej skomplikowane zabiegi, które oczywiście są również droższe. Wszystko zależy bowiem od oferty salonu, a także naszych kompetencji zawodowych.

Zobacz też: http://metodynauczania.pl/nauczyciel-jak-nim-zostac/

ZOBACZ TEŻ