Mechanik pojazdów samochodowych – praca miłośników motoryzacji

0
mechanik

Osoby, zainteresowany pracą na stanowisku mechanika samochodowego z pewnością swoją część życia oddają motoryzacji i samochodom. Mechanik jest to osoba która posiada nie tylko smykałkę do mechaniki, ale również pasjonuje się nim. Osoby, które nauczyły się zawodów bez pociągu do motoryzacji, mają znacznie większe komplikacje znalezieniu pracy niż hobbyści i pasjonaci tegoż właśnie zajęcia. Mechanicy wykonują swoje zadania w warsztatach lub autoryzowanych stacjach usług. Są również przypadki, kiedy mechanik zostaje wezwany do wykonania pracy w terenie. Jednak takich przypadków jest zdecydowanie mało. Mechanicy mogą znaleźć zatrudnienie również w dużych przedsiębiorstwach mechaniki pojazdowej.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/mechanik-pojazdow-samochodowych-praca-dla-pasjonatow-motoryzacji/

Narzędzia pracy mechanika samochodowego

W swojej pracy mechanik będzie posługiwał się narzędziami, takimi jak: klucze pneumatyczne oraz dynamometryczne. Do tego dojdą również zestawy kluczy ampulowych, kluczy korka, kluczy płasko-oczkowych oraz narzędzi takich jak śrubokręty i kombinerki. Z bardziej skomplikowanymi zleceniami tak jak naprawa rozrządów czy skrzyni biegów mechanik będzie musiał użyć specjalistycznych narzędzi. Producenci aut wykorzystują innych narzędzi do naprawy swoich samochodów. W tej pracy ważne będzie przede wszystkim aby znać się na markach samochodów oraz ich specyfikacjach. Każdy z nowych modelów przynosi bowiem nowy rozwiązanie techniczne. Mechanik samochodowy jest to zawód, który wymaga nieustannych szkoleń oraz dokształcania się.

Mechanik – praca dla pasjonata motoryzacji

Pracować w zawodzie mechanika samochodowego niestety nie może każda osoba. Należy spełniać kilka szczególnych warunków. Będą to między innymi cechy charakteru takie jak uzdolnienia techniczne oraz zamiłowanie do majsterkowania. Razem z tym barze idą sprawność manualna oraz cierpliwość i dokładność. Mechanik samochodowy powinien wyróżniać się też dobrą kondycją i koordynację wzrokowo słuchowo. Żeby podjąć pracę mechanik musi zdobyć niezbędne wykształcenie. Można wyrobić je na kilka sposobów. Aby nauczyć się podstaw, możemy zdecydować się na formy kształcenia trwającą 3 lata możemy przejść również klasyfikacyjne kursy zawodowe. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych chęci oraz osiągnięć, które chcemy zdobyć.

Zobacz też: http://www.elegans.pl/proces-powstawania-chleba-w-piekarni/

Wyprawka szkolna – czy to już czas?

0
przybory szkolne

Ledwie rozpoczęły się wakacje, a już mowa o przygotowaniach na nowy rok szkolny? Ten zakończył się w zupełnie smutnym stylu. Nie było białych bluzek i ciemnych spodni i spódniczek. Nie było śmiechu wybiegających dzieci, ani plecaków rzuconych w kąt. Chociaż akurat te ostatnie to prawdopodobnie od kilku miesięcy zarastały kurzem. Studenci zaliczają ostatnie egzaminy.

Jak zbudować stronę na WordPressie?

0
Jak zbudować stronę na Wordpressie

WordPress to bardzo popularne narzędzie do budowania, a w dalszej kolejności, zarządzania różnych stron internetowych. Niech dowodem będzie informacja, że na tym systemie działa więcej niż 34 procent witryn. Dlaczego WordPress jest tak często używany i czy łatwo można się go nauczyć?

Jakie są cechy lidera? – Pytania, które zadają w Google

0
lider

Niejeden z nas z pewnością zastanawiał się jakie są cechy cenionego oraz dobrego lidera. Przekonaj się, czego oczekują w jednej z największych oraz najbardziej cenionych firm na świecie.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/cechy-lidera/

Google – potęga wśród korporacji

Szefowie Google na pewno posiadają ogromną wiedzę na temat tego, kto nadaje się na stanowisko kierownika z pracownikami, a kto powinien jeszcze dużo czasu poświęcić na to, aby nim zostać. Wato jest przejrzeć, jakie pytania dobierają i jak oceniają liderów w jednej najbardziej potężnych korporacje na świecie. Jeżeli wykorzystasz tą wiedzę w swoim biznesie, nawet jeśli nie osiąga ona jakiś światowych wyników, może to przynieść dla Ciebie korzyści.

O co pytają w Google – cechy lidera grupy

Google bardzo sumiennie podeszło do tematu, aby przeanalizować, kto posiada cechy dobrego lidera dla zespołu. Dlaczego jest to takie ważne? Od tego zależy w bardzo dużym stopniu produktywność firmy. Po długiej pracy oraz wielu eksperymentach, Google wymyśliło dosyć prosty zestaw pytań, na które udzielana jest jedna do pięciu odpowiedzi. Oto pytania, które zadaje kalifornijska firma, dla wyodrębnienia cech lidera zespołu. 

Cechy lidera zespołu – odpowiedzi na pytania 

1. Mój menadżer przekazuje mi przydatne informacje zwrotne, które pomagają mi poprawić wydajność 

2. Mój manager nie angażuje się w mikrozarządzanie 

3. Kierownik okazuje mi szacunek jako osobie

4. Działania mojego menadżera pokazują, że ceni sobie perspektywę, którą wnoszę do zespołu, nawet jeśli różni się od jego perspektyw 

5. Mój kierownik utrzymuje zespół skoncentrowany na naszych priorytetowych w zadaniach 

6. Regularnie dzieli się odpowiednimi informacjami od menadżera i przełożonych wyższego szczebla 

7. Mój kierownik przeprowadził ze mną znaczącą dyskusję na temat rozwoju kariery zawodowej w ciągu ostatnich 6 miesięcy 

8. Mój kierownik przekazuje jasne cele dla naszego zespołu ma wiedzę techniczną, która jest potrzebna do skutecznego zarządzania mną 

9. Poleciłby mojego menadżera innym pracownikom Google 

10. Jestem zadowolony z ogólnej wydajności mojego menadżera jako managera 

11. Co poleciłbyś swojemu managerowi, żeby nadal robił? 

12. Co poleciłbyś zmienić u swojego menadżera?

Zobacz też: http://metodynauczania.pl/10-trikow-ktore-zwieksza-produktywnosc-twojej-pracy/

Co robić po zakończeniu nauki w szkole średniej? Co wybrać zamiast studiów?

0
Co robić po zakończeniu nauki w szkole średniej

Po zakończeniu nauki w szkole średniej wielu absolwentów zastanawia się – co dalej? Nie każdy ma od razu sprecyzowane plany dotyczące obszaru, z którym chciałby związać swoje życie zawodowe. Wielu osobom wydaje się, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest pójście na studia. Nic bardziej mylnego! Kwalifikacje, do wykonywania satysfakcjonującego i dobrze płatnego zawodu, można też zdobyć ucząc się w szkole policealnej lub wybierając jeden z krótkich kursów.

Kwalifikacje w zawodzie – jak je zdobyć?

Kursy organizowane przez Żaka: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy to świetny sposób na zdobycie kwalifikacji do wykonywania konkretnego zawodu. To również metoda na szybkie uzupełnienie posiadanej wiedzy z określonej dziedziny. Decydując się na kurs zawodowy, warto wybrać szkołę policealną, która na bieżąco aktualizuje swoją ofertę, dostosowując ją do potrzeb rynku i zmieniających się trendów. Kwalifikacje w zawodzie należy zdobywać jedynie w tych jednostkach, które działają zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiadają wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Tylko w takich jednostkach, po zakończeniu nauki, będzie można otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu, zgodne z wymogami MEN.

Kursy zawodowe – kto może zostać ich słuchaczem?

Kursy zawodowe są skierowane – przede wszystkim – do osób, które chciałyby zdobyć odpowiednie kwalifikacje do wykonywania danej profesji lub mają już zawód, ale chcą podnieść swoją atrakcyjność na rynku pracy. To także rozwiązanie dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z danej dziedziny lub dowiedzieć się czegoś więcej o swoim hobby. Na krótkich kursach można również przygotować się do zdania matury. Wybór jest ogromny: od kursów kosmetycznych, przez artystyczne i gastronomiczne, aż po opiekuńcze, biznesowe i komputerowe. Dzięki takiej różnorodności można mieć pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie kursy warto zrobić?

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że ciągłe poszerzanie posiadanych kwalifikacji to jedyny sposób na to, żeby być osobą konkurencyjną na rynku pracy i jak najlepiej wykonywać powierzane zadania. W tym przypadku, kilkunasto- lub kilkudziesięciogodzinne kursy sprawdzą się idealnie. Jakie kursy warto zrobić? Wybór jest bardzo duży. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i zainteresowań. Poniżej kilka przykładów, z czego można wybierać:

  • Przedłużanie paznokci: żel, akrylożel
  • Instruktor praktycznej nauki zawodu
  • Pomoc nauczyciela przedszkola
  • Kadry, płace, ZUS
  • Terapia zajęciowa
  • Excel dla początkujących
  • Ozdoby okazjonalne
  • Laminowanie i lifting rzęs
  • Manicure kombinowany z aplikacją hybrydy
  • Stylizacja brwi: regulacja, henna zwykła i pudrowa

Warto przy tym zaznaczyć, że oferta kursów dynamicznie się zmienia i jest dostosowana do zmian, jakie zachodzą na rynku pracy.

Artykuł sponsorowany.

Polska pomoc drogowa za granicą

0
całodobowa pomoc drogowa Niemcy

Służbowy, bądź prywatny przejazd zagraniczny to pewnego rodzaju ryzyko. Usterka lub kolizja podczas podróży w niektórych przypadkach wiąże się z kłopotami oraz podjęciem ważnych decyzji. Jak zapewnić kierowcom bezpieczeństwo i usługi na najwyższym poziomie? Czym jest pomoc drogowa oferowana poza granicami kraju? Jak skorzystać z usługi? Co oferuje przedsiębiorstwo pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl?

Pierwsza modelka do sesji fotograficznej – gdzie jej szukać?

0
pierwsza modelka do zdjęć

Zazwyczaj osoba, która dopiero rozpoczęła swoją działalność związaną z fotografią, żyje w przekonaniu, że ma pod górkę, ponieważ osoby które są na rynku już dobre kilka lat, mogą współpracować ze znanymi agencjami modelek, a co więcej posiadają bogate portfolio. Czy faktycznie tak jest? Nie do końca, w końcu każdy stawiał pierwsze kroki w swojej dziedzinie. Każdy popełniał błędy i się na nich uczył. W poniższym artykule opisaliśmy kilka ważnych rad, które ułatwią odszukanie pierwszej modelki na sesję zdjęciową.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-znalezc-pierwsza-modelke-do-sesji/

Po pierwsze przygotuj plan sesji zdjęciowej

Jeżeli chcemy zorganizować swoją pierwszą sesję z udziałem modela, nie możemy się nie przygotować. Wstyd proponować komuś zdjęcia, jeżeli nie mamy pojęcia jak to się robi. Dlatego przed rozpoczęciem składania propozycji pamiętaj, że podstawą jest plan działania. Musisz zastanowić się nad miejscem, w których chcesz zorganizować swoją sesję. Może to być wynajęte studio lub plener. Nie można zapomnieć też o odpowiednim oświetleniu, które jest kluczowe dla fotografa. Jak zatem sprawdzić, czy wybrane przez nas miejsce posiada dobre światło? Należy udać się tam i wykonać kilka próbnych zdjęć. Wtedy będziemy wiedzieli, na czym stoimy.

Kolejna istotna kwestia to kadry, które będziemy chcieli wykonać. Nad nimi również należy się zastanowić, praca fotografa nie opiera się na spontaniczności. Zastanów się nad tym, jakie kadry będziesz chciał wykonać. Dopiero, gdy poczujesz się pewnie, złóż propozycję wybranej modelce. Warto też poinformować ją o technice fotografowania. Nie ma co oszukiwać i grać przed nią fotografa z ogromnym doświadczeniem, takie oszustwo może się źle skończyć.

Przed rozpoczęciem pracy, wytłumacz modelce jak będziesz pracował

Zostało nam do obgadania jeszcze kilka kwestii, które należy poruszyć przed rozpoczęciem współpracy z modelką. Po pierwsze należy ją poinformować ile zdjęć wręczysz jej po zakończonej sesji zdjęciowej. Ważne też jest uświadomienie jej, że obróbka i retusz zdjęć może trochę potrwać i że to normalne. Kolejna ważna sprawa to zapytanie jej o zgodę, na umieszczenie zdjęć w swoim portfolio. Portfolio to ważna rzecz dla fotografa, dzięki niemu może prezentować swoje dzieła przyszłym klientom.

Zobacz też: http://metodynauczania.pl/profesjonalna-sesja-zdjeciowa-w-studio-czym-sie-charakteryzuje/

Dobór wyposażenia do baru

0
Dobór wyposażenia do baru

Otwarcie wielu rodzajów działalności gospodarczej nie pociąga za sobą konieczności inwestowania dużej ilości pieniędzy, aczkolwiek prowadzenie punktu gastronomicznego z pewnością się do nich nie zalicza. W zależności od lokalu, w którym miałaby być prowadzona działalność jego dostosowanie może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych.

Chwilówka przez Internet – znajdź najlepsze oferty na rynku!

0
Chwilówka przez Internet

Rocznie aż 2-3 miliona Polaków korzysta z usług pozabankowych firm pożyczkowych, których na rynku jest ponad 400, klienci mają zatem bardzo duży wybór. Spora konkurencja zmusza pożyczkodawców do ciągłego rozwoju i tworzenia ofert jak najlepiej dopasowanych do potrzeb konsumentów. Znalezienie tej najlepszej nie jest jednak takie proste. Czym się różnią chwilówki internetowe i jak znaleźć najkorzystniejszą dla nas ofertę?

Chwilówka przez Internet na miarę potrzeb

Potrzeby konsumentów zainteresowanych pożyczkami online, są różne. Podobnie jak ich sytuacja życiowa czy finansowa. Fundamentem w rywalizacji firm pożyczkowych o klienta, stało się zatem jak najlepsze dostosowanie do potrzeb pożyczkobiorców, z uwzględnieniem określonych grup docelowych.

Dlatego aktualnie chwilówka przez Internet to jeden z najnowocześniejszych produktów finansowych na rynku, który musi sprostać dużym wymaganiom. Dla klientów firm pożyczkowych jest to najlepsza opcja z możliwych. Dzięki temu, pożyczkodawcy muszą tworzyć oferty skrojone na miarę, które przede wszystkim zachęcą pożyczkobiorców do pozostania z firmą na dłużej, najlepiej jako stali klienci.

Chwilówki internetowe – liczy się nie tylko koszt

Rywalizacja cenowa w tej branży jest znikoma, ponieważ maksymalne koszty pożyczek, a tym samym oprocentowanie i prowizje – czyli zysk firm, ograniczone są przez prawo. A ich wysokość nie pozwala na zbyt duże ustępstwa w tym zakresie, ponieważ i tak już teraz pożyczkobiorcy działają często na granicy opłacalności.

Chwilówki internetowe

Z reguły różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami mogą wynieść maksymalnie kilkanaście złotych (przy niskich kwotach pożyczki) lub kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca (przy wyższych kwotach chwilówki). Oczywiście koszty pożyczki także trzeba brać pod uwagę, jednak nie tylko one się liczą.

Oferty chwilówek – czym się różnią?

Kiedy nie można zbyt mocno walczyć cenowo, trzeba znaleźć inny sposób na przekonanie klientów do swojej oferty. Najczęściej wygląda to tak, że pożyczkodawcy zawężają lub rozszerzają nieco pole swojego działania. W ten sposób niektórzy oferują pożyczki od 18 lat, inni zaś chwilówki internetowe bez BIK albo pożyczki dla zadłużonych. Jedni deklarują pożyczkę w 15 minut, a drudzy zachęcają szybką rejestracją w systemie firmy pożyczkowej bez przelewania grosza.

Oferty pożyczek różnią się też okresem, na który zostają udzielane. Mogą to być pożyczki na 30 dni, ale też i na więcej – niektóre firmy udzielają również pożyczek pozabankowych ratalnych – nawet do 18 miesięcy! Kwoty, jakie są pożyczane, także bywają różne – zwłaszcza w przypadku pierwszej pożyczki darmowej. Są firmy, które pożyczą nam za darmo maksymalnie 1000 zł, ale są i takie, które udzielą pożyczek na wyższe sumy, rzędu 2000 zł czy nawet 3000 zł.

Jak znaleźć najlepszą ofertę? Porównywarki chwilówek

Ofert firm jest dużo i szukanie tej, która będzie nam najbardziej odpowiadać, może zająć bardzo wiele czasu. Chyba że skorzystamy z nowoczesnych rozwiązań, jakie oferują nam porównywarki chwilówek online. Są to niezwykle proste w obsłudze aplikacje internetowe, które pozwolą nam porównać oferty wielu firm pożyczkowych, w jednym miejscu, w szybki i przejrzysty sposób. Za ich pomocą w kilka chwil zobaczymy, która firma oferuje najlepsze dla nas warunki pożyczki.

Źródła:

Rynek pożyczek konsumenckich 2019, Analiza ekspercka Instytutu Staszica

Otwarty fundusz emerytalny – na czym polega?

0
Otwarty fundusz emerytalny

Wiele osób odlicza, do momentu aż będzie mogła przejść na emeryturę. Niestety nie każdy, może się cieszyć wysokim świadczeniem otrzymanym od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dopełnieniem emerytury w wielu przypadkach stają się środki, które były gromadzone przez wiele lat, na specjalnych funduszach. Jak wygląda proces działania Otwartych Funduszy Emerytalnych?

Na czym polegają Otwarte Fundusze Emerytalne?

Otwarte fundusze emerytalny, w skrócie OFE są to firmy, działające prywatnie. Ich zadaniem jest inwestowanie pieniędzy klientów, w akcje spółek które są notowane na giełdzie. Co możemy zyskać dzięki nim? Zysk, z którego można zacząć korzystać dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego. Są to pewnego rodzaju dodatkowe środki do życia.

Reforma OFE – na czym polegała?

OFE w 2013 roku przeszło reformę, która dotyczyła przeniesienia do ZUS-u papierów wartościowych, które były w posiadaniu Otwartych Funduszy Emerytalnych. Reforma doprowadziła również do zmian w opłatach, a dokładniej została obniżona opłata, za każdą wpłacaną składkę przez klientów. Został wprowadzony również ‚suwak bezpieczeństwa’, czyli gdy brakuje nam już tylko 10 lat do osiągnięcia wieku emerytalnego, pieniądze które do tej pory znajdowały się w OFE, są stopniowo przesyłane na nasze subkonto w ZUS-ie. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla osób starszych.

Przeczytaj też: http://metodynauczania.pl/opiekun-osob-starszych-na-czym-polega-ta-praca/

Jak zostać w OFE?

Otwarty Fundusz Emerytalny jest wybierany samodzielnie przez każdego obywatela naszego kraju. Po przeprowadzonej reformie, należało zdecydować, czy cała kwota znajdująca się na koncie OFE, ma zostać przesłana do ZUS-u. Jeżeli nie chcieliśmy, żeby tak się stało, mogliśmy złożyć specjalną deklarację na piśmie, która sprawi że część pieniędzy pozostanie w OFE.

Jak zmienić OFE?

Jeżeli chcemy zmienić firmę, która zajmuje się inwestowaniem naszych pieniędzy, powinniśmy zgłosić się bezpośrednio do niej. Najlepiej jest wystosować odpowiednie pismo, w którym zawrzemy oświadczenie woli, o rozwiązaniu dotychczas obowiązującej umowy. Zmiana OFE jest bezpłatna, chyba że korzystamy z usług jednej firmy powyżej 2 lat.

Źródło: https://www.trademarketer.pl/

ZOBACZ TEŻ