Książki dla studentów prawa i prawników

0

W pewnych zawodach ważne jest nieustanne podnoszenie wiedzy i zdobywanie nowych kwalifikacji, tak by na bieżąco móc wykonywać profesję z dbałością o jej najwyższe standardy. Po prostu nie da się inaczej. Dlatego właśnie w niektórych dziedzinach tak sporo dzieje się w kwestii nowej literatury branżowej, z którą warto mieć cały czas kontakt. To właśnie prawo jest taką dziedziną wiedzy, wymagającą od osób wykonujących zawody z tej branży nieustannego rozwoju i pracy nad swoim własnym warsztatem. Gdzie zaopatrywać się w literaturę? Poniżej krótka podpowiedź.

Prawoznawstwo w literaturze

Książek z dziedziny prawa nie brakuje. Mnóstwo osób, które są dopiero na studiach prawniczych, jak i tych, które już wykonują zawody związane z tą branżą, mogą zatem korzystać z dorobku literatury. Warto znaleźć miejsce, w którym uda się ją kupować w przystępnych cenach, tak by mieć najważniejsze pozycje na własność. Chyba nie da się studiować prawa nie mając własnego egzemplarza „Kodeksu Cywilnego” albo „Prawa Karnego”. Nawet doskonale zaopatrzona biblioteka na uniwersytecie nie jest bowiem w stanie zaspokoić potrzeb kilkuset osób, studiujących tam w trybie dziennym i zaocznym. Przesiadywanie w czytelni też nie należy do najwygodniejszych sposobów uczenia się. Trzeba kupić niektóre pozycje i mieć je w swoim posiadaniu, tak by „wkuwanie” stało się przynajmniej trochę przyjemniejsze oraz po prostu bardziej efektywne.

Książki z dziedziny prawa

Zatem gdzie tanio kupować takie podręczniki akademickie oraz książki potrzebne każdemu prawnikowi, radcy prawnemu, sędziemu lub na przykład prokuratorowi? Najlepszym miejscem będzie bardzo dobrze zaopatrzona księgarnia w internecie. Księgarnia wysyłkowa daje możliwość dokonywania wygodnych zakupów z własnego domu, dosłownie o każdej porze dnia i nocy, z dostawą najpóźniej dwa dni po złożeniu zamówienia. Co więcej książki przyjadą od same drzwi domu, nie trzeba będzie nosić ciężkich grubych tomów, które ważą przysłowiową tonę. A to też ważne. Jeżeli złoży się odpowiednio duże zamówienie można liczyć na dodatkowe upusty i rabaty oraz darmową przesyłkę. W przypadku i tak stosunkowo drogich książek z tych dziedzin, to też ważne.

Książki z prawa dla laików

Czy książki z dziedziny prawa mogą być w ogóle przydatne komukolwiek innemu, niż prawnikom? Kto jeszcze może zaopatrywać się tego typu pozycje, aby z nich rzeczywiście korzystać? Rzecz jasna , że mogą. Doskonałym na to przykładem jest „Kodeks rodzinny i opiekuńczy”. Doskonale sprawdzi się w przypadku pracowników z branży pomocy społecznej, którzy mają kontakt z rodzinami dopuszczającymi się zaniedbań dzieci. Z pewnością skorzystają z nich psychologowie i psychiatrzy, sporządzający opinie na potrzeby sądu. Zatem nie ma wątpliwości, że prawoznawstwo i pewne pozycje z dziedziny prawoznawstwa mogą być w częstym użyciu nie tylko przez prawników czy radców prawnych. Poza tym prawo obowiązuje wszystkich i zawsze watro znać swoje prawa po to, by móc z nich korzystać. Zatem „Konstytucja” naszego kraju powinna być w wielu domowych biblioteczkach tak po prostu.

W jaki sposób pozyskać złotą monetę do kolekcji?

0

Złota moneta w kolekcji każdego numizmatyka zajmuje bardzo ważną pozycję. To cenny okaz, o który należy się niejednokrotnie długo starać. Aktualnie, nie jest to być może aż tak trudne jak dawniej, lecz nadal złote monety stanowią sens poszukiwań tych osób, dla których numizmatyka to pasja.

Pojemniki magazynowo-spożywcze

0

Skrzynki magazynowe to absolutnie niezbędny element wyposażenia w każdym magazynie, niezależnie od tego, w jakiej gałęzi przemysłu on działa. Od doboru skrzyni do magazynów zależy przede wszystkim utrzymanie porządku oraz łatwość późniejszego transportu produktów w takich skrzyniach umieszczonych.

W jaki sposób przekonać dziecko, aby uczyło się języka angielskiego?

0

Coraz większa popularność języka angielskiego zmusza system edukacyjny do określonych działań. Jednym z nich było rewolucyjne wdrożenie idei opiewającej w obecność owego języka w wybranych przedszkolach. Dzieci uczą się angielskiego nie do końca posługując się w języku ojczystym, co często spotyka się z ich zniechęceniem.  Jak mawiał klasyk – w tym szaleństwie jest metoda, ponieważ dzieci w wieku 5-10 lat chłoną wiedzę niczym przysłowiowa gąbka. Nabyta za młodu umiejętności w przyszłości otwierają wiele perspektyw o czym możemy się przekonać na własnej skórze. W jaki sposób przekonać dziecko do nauki języka angielskiego? Oto kilka sposobów.

Skrzynki na piwo – do transportu i przechowywania

0

Będąc przedsiębiorcą, prowadzącym bar, pub lub restaurację, trzeba zadbać o regularną dostawę sprzedawanego piwa. Ponieważ w lokalach sprzedaje się piwo butelkowane, które w dodatku cieszy się wśród klientów największą popularnością i chwalone jest za walory smakowe, trzeba zadbać o jego odpowiedni transport w skrzynkach na piwo, co zabezpiecza je przed stłuczeniem.

Jak oszczędzać wodę ?

Jak oszczędzać wodę ?

Poznaj kilka prostych trików, które wprowadzając w życie w swoim domu pozwolą Tobie kilkukrotnie zmniejszyć rachunki za wodę.

Uświadom rodzinę

Podstawowa zasada to uświadomienie całej rodziny i konieczności oszczędzania wody, oczywiście najtrudniej będzie to nam wytłumaczyć najmłodszym domownikom ale musisz spróbować zrobić to tak by zrozumieli. Opowiedz dlaczego oszczędzamy wodę i jaki jest tego cel.

Zastosuj formę nagrody, czyli jeżeli w pierwszym miesiącu uda się Tobie oszczędzić właśnie na wodzie to zaproś ich na przykład na pizzę i powiedz im że właśnie dzięki oszczędzaniu wody dziś ta pizza Was nic nie kosztuje po pieniądze na nią pochodziły z oszczędności.

To powinno sprawić, iż dostrzegą słuszność oszczędzania wody i jeszcze chętniej będą się stosować do Twoich wskazówek.

Perlatory – warto je mieć

Pierwszy i najtrudniejszy krok czyli uświadomienie mieszkańców masz już za sobą, teraz warto się zastanowić co jeszcze możemy zmienić aby skuteczniej oszczędzać wodę a co za tym idzie zmniejszyć rachunki.

Zacznij od sprawdzenia czy wszystkie baterie w domu posiadają tak zwane Perlatory, jeżeli nie postaraj się w nie zaopatrzyć. Dzięki Prelatorom oszczędzić możesz od 15 do 40 % a w niektórych przypadkach aż 70%!

Baterie z jednym uchwytem są lepsze

W Twoim domu dominują baterie z dwoma uchwytami? Koniecznie wymień je na te które posiadają tylko jeden! Dlaczego? Dlatego, że podczas ustalania idealnej dla nas temperatury wody zajmuje nam to znacznie mniej czasu, a co za tym idzie oszczędzamy wodę.

Wanna tylko od święta

Postaraj się częściej niż z wanny korzystać z prysznica, wanna to jeden z poważniejszych pożeraczy Twoich pieniędzy. Jeden 5 minutowy prysznic zużywa mniej wody niż kąpiel w wannie, czyli znów oszczędzamy wodę.

Jak oszczędzać wodę ?

Zmień toaletę

Sprawdź czy Twoja toaleta posiada dwa przyciski, jeżeli nie koniecznie to zmień. W nowych toaletach, w których zastosowano dwa przyciski do spłukiwania możemy dostosować ilość zużytej wody  do potrzeb, jeden z przycisków zużywa 3 litry wody, a drugi 6 litrów.

Dwa przyciski sprawiają, że nie za każdym razem musimy opróżniać cały zbiornik wody. Sprawdź również, czy Twój zbiornik nie przecieka, w tym celu wlej do niego zabarwiony płyn i po kilki minutach zobacz czy w ubikacji widać przebarwienie, jeżeli woda nie nosi śladów zabarwienia znaczy to że ubikacja jest w pełni sprawna.

Zmywarki używaj tylko w pełni załadowanej

Jeżeli posiadasz w domu zmywarkę do naczyń do pamiętaj aby włączać ją tylko wtedy kiedy jest załadowana do pełna, oraz korzystaj z odpowiedniego programu. Kiedy naczynia nie są zbytnio zabrudzone skorzystaj z programu oszczędnego mycia, który pozwoli oszczędzić zużycie wody.

Miska z wodą na owoce

Spożywasz dużo owoców, często je przepłukujesz? Zrób prostą czynność, ustaw w kuchni miskę z wodą w której będziesz je płukać, aby każdorazowo nie robić tego pod stromieniem wody z kranu.

Kosz na śmieci

Co może mieć wspólnego kosz na śmieci z oszczędzaniem wody? Dużo! Pomyśl jeżeli każdy z członków Twojej rodziny wrzuci chusteczkę do nosa do kosza a nie do ubikacji to zobacz ile wody zaoszczędzisz!

Oszczędzaj wodę w ogrodzie

Jeżeli masz ogródek, lub hodujesz coś na balkonie lub tarasie to pamiętaj aby podlewać wieczorem lub wczesnym porankiem, kiedy temperatura jest niższa i dzięki czemu woda, którą podlewamy nie wyparowuje tak szybki

Oszczędzanie wody jest proste

Te kilka rad, nie jest dość skomplikowanych i z pewnością łatwo je zastosować w codziennym życiu w celu oszczędzenia wody.

Jak czytać sprawozdania finansowe spółek giełdowych?

0

Sprawozdanie finansowe spółek giełdowych jest dokumentem, który zawiera wszelkie informacje o przeszłych dokonaniach oraz o jej kondycji finansowej.

Jeżeli chcesz bliżej poznać daną spółkę i dowiedzieć czy jest ona warta inwestycji, to podstawową rzeczą, którą musisz zrobić jest zapoznanie się z historią sprawozdań finansowych.

Poniżej znajdziecie kilka cennych porad na co zwrócić uwagę w sprawozdaniu finansowym spółek giełdowych.

Sprawdź sprawozdanie z zarządu działalności

 

Jeżeli w Twoje ręce po raz pierwszy wpada sprawozdanie wybranej spółki to podstawowym krokiem, który należy wykonać jest lektura sprawozdania zarządu działalności. Przeczytaj je uważnie wraz z omówieniem sytuacji finansowej ubiegłego roku. W ten sposób dowiesz się czym się zajmowała spółka, w jakiej branży działała i jaką ma konkurencję.

Sprawozdanie zarządu z działalności

Posiadasz już podstawowe informacje o spółce więc teraz przeczytaj sprawozdanie z działalności na samym końcu. Szczególną uwagę zwróć na list prezesa do akcjonariuszy.

Warto sprawdzić czy prezes otwarcie potrafi przyznać się przed akcjonariuszami do poniesionych porażek, ale i również czy mówi o sukcesach odniesionych przez spółkę. Jeżeli prezes skupił się wyłącznie na sukcesach pomijając porażki to nie wpływa to korzystnie na wizerunek spółki.

Dane finansowe spółki

Ważnym czynnikiem jest zapoznanie się z danymi finansowymi spółki – bilansem zysków oraz strat, przepływami pieniężnymi na rachunku bankowym spółki. Sprawdź czy obraz finansów spółki został zawarty w liczbach.

Jeżeli potrzebujesz obszerniejszych informacji zajrzyj do informacji dodatkowej, w której powinny być zawarte noty objaśniające czyli krótko mówiąc cała prawda o finansach spółki.

Sprawozdanie zarządu

Jeżeli coś jest dla Ciebie niezrozumiałe lub masz wątpliwości po mimo zapoznania się z notami objaśniającymi, albo chcesz znaleźć wyjaśnienie dotyczące niektórych zjawisk to przejdź do sprawozdania zarządu z działalności. Tu powinniście znaleźć odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania, jeżeli jednak tak się nie stanie to możecie być podejrzliwi co do tej spółki.

Podsumowanie

Czytaj raczej sprawozdań jednostkowych niż skonsolidowanych (dotyczy grup kapitałowych), nabywasz akcję jednej spółki a nie całej grupy kapitałowej. Często jednak zdarz się tak, że spółki giełdowe łączą sprawozdania i wtedy lektura sprawozdania skonsolidowanego jest niezbędna.

Jak pożyczyć pieniądze taniej niż w banku?

0
Jak pożyczyć pieniądze taniej niż w banku

Codziennie widujesz reklamy banków, kuszące niskim oprocentowaniem kredytów, łatwymi do spłaty ratami i brakiem opłat dodatkowych. Wiele w tych ofertach jednak kruczków prawnych i haczyków.

Oczywiście zawsze istnieje alternatywa, aby uniknąć zobowiązania w banku, biorąc kredyt na jednym z wielu portali oferujących w pośredniczeniu w pożyczkach społecznościowych.

W tym wypadku rezygnujemy z pośrednictwa banku i zawieramy umowę pożyczki bezpośrednio z osobami cywilnymi, a to znacząco obniża koszt takiej pożyczki.

Popularnością cieszą się uznane już na rynku marki takie jak kokos.pl lub finansowo.pl

Sam określasz okres spłaty i wysokość rat

Zaletą takich pożyczek społecznościowych jest niewątpliwie możliwość indywidualnego ustalenia harmonogramu spłat i wysokości oprocentowania pożyczki społecznościowej.

Zaakceptuj warunki

Jeżeli przedstawiliście już warunki na jakich chcecie pożyczyć pieniądze musicie poczekać aż zostaną one zaakceptowane przez społeczność pożyczkodawców oraz poczekać aż zbierze się ich wystarczająca ilość do udzielenia pożyczki społecznościowej.

Kredyt na początek

Serwisy udzielające pożyczek społecznościowych chronią zarówno Ciebie jak i udzielających pożyczek. Na początku korzystania z tego rodzaju serwisów nie możemy spodziewać się że ktoś pożyczy nam milion złotych, musimy wykazać się wiarygodnością, więc na początku spotykamy się z nałożonymi górnymi limitami dostępnej dla Ciebie pożyczki.

Jak pożyczyć pieniądze taniej niż w banku

Weryfikacja danych

Jeżeli chcesz przystąpić do społeczności i móc pożyczać pieniądze musisz przejść szereg etapów weryfikacji swoich danych jak i danych finansowych. To wszystko służy zachowaniu stabilności platformie i ochronie dla osób udzielających pożyczki.

Podsumowanie

Pożyczanie taniej niż w banku jest możliwe i stosunkowo ogólnodostępne. Na rynku jest wiele tego typu portali, my jednak zachęcamy do korzystania tych sprawdzonych, które działają na rynku już od wielu lat.

Jak zacząć inwestować na giełdzie?

0
Jak zacząć inwestować na giełdzie

Z czym kojarzy nam się z giełda? Głownie z ogromnymi pieniędzmi i możliwościami zarabiania czyli szybkiego pomnażania swoich środków. Giełda to mokry sen każdego marzącego o byciu milionerem.

Warto jednak przed rozpoczęciem przygody z inwestowaniem na giełdzie zdać sobie sprawę, że giełda to nie tylko zyski ale również możliwość straty środków, a nawet całkowitego bankructwa.

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać na giełdzie przygotuj się do tego przede wszystkim merytorycznie. Cokolwiek robisz w życiu musisz mieć na ten temat wiedzę nie inaczej jest z inwestowaniem na giełdzie. Konieczna jest odpowiednia wiedza.

Za chwilę pozyskacie kilka tytułów o tym jak bezpiecznie inwestować na giełdzie. Warto się z nimi zapoznać i do nich zastosować.

Analiza techniczna rynków finansowych – Murphy John.

Mówi się o tej książce, że to biblia analizy technicznej (AT). Autor przedstawia od podstaw, szczegółowo wszystko to co niezbędne do rozpoczęcia przygody z giełdą. Pozycja ta przyniosła autorowi światową sławę, a pozycję tą należy obowiązkowo przeczytać.

Zawód inwestor giełdowy – Aleksander Elder.

W tym tytule autor dzieli się z nami wiedzą oraz zdobytym doświadczenie w temacie analiz wykresów. Dodatkowym atutem tej pozycji jest fakt że autor z zawodu jest psychiatrą i psychologiem jednostki.

Analiza inwestycji i zarządzanie portfelem – Reilly Frank , Brown Keith.

Jak zbudować portfel inwestycji, jakie wybrać metody inwestowania i jak zarządzać portfelem inwestycyjnym dowiecie się własnie z tej książki. Auto posługuje się przykładami z inwestowania na międzynarodowych rynkach.

Jak zacząć inwestować na giełdzie

Tao Warrena Buffetta. Inspiracje mistrza gry giełdowej – Mary Buffett, David Clark.

To wyjątkowy zbiór cytatów największych i najlepszych inwestorów giełdowych na świecie. Znajdziecie w niej treści stworzone na bazie wieloletniego doświadczenia, ale przede wszystkim unikniecie popełniania najczęstszych błędów. Książka napisana prostym zrozumiałym językiem, lektura łatwa lekka i przyjemna.

Zacznij inwestować

Jeżeli zdobędziecie już odpowiednią wiedzę możecie zaczynać stawiać swoje pierwsze kroki na giełdzie, pamiętajcie jednak aby zawsze zachować ostrożność bo giełda to nie tylko zyski ale również możliwość strat.

Jak kupować znacznie taniej?

Jak kupować znacznie taniej?

Jeżeli chcesz zaoszczędzić i wydawać znacznie mniej to zacznij od kupowania korzystając z naszych porad, a na pewno się nie zawiedziesz.

Szukaj okazji

To że kupujesz taniej nie musi wcale oznaczać że kupujesz gorsze produkty. Bardzo często można znaleźć taką samą rzecz nawet o 50% taniej. Kiedy zdecydujesz się coś kupić nigdy nie rób tego od razu, najpierw zapoznaj się z cenami za ten produkt w innych sklepach. Odzież można również w tzw. outletach, gdzie zaoszczędzisz nawet do 75%.

Omijaj drogie sklepy

Koniecznie zacznij omijać te najdroższe sklepy w Twoim mieście. To że coś jest popularne wcale nie musi oznaczać że jak walące tam tłumy i Ty musisz przepłacać, kiedy w innych sklepach te same rzeczy są o wiele tańsze.

Jak kupować znacznie taniej?

 

Targuj się

Jeżeli dokonujesz zakupów na ryneczkach lub targowiskach zawsze możesz spróbować się potargować, bardzo często uda się tobie zbić cenę i znów zaoszczędzić.

Kupuj taniej w internecie

Jeżeli kupujesz przez internet to koniecznie korzystaj z porównywarek cenowych jest ich na rynku wiele i możemy w nich sprawdzić rzeczy z każdej branży, a co za tym idzie porównać ich ceny i kupić najtaniej jak to możliwe. Korzystając z porównywarek możesz zaoszczędzić nawet 50% ceny!

ZOBACZ TEŻ