Industrialne wnętrze, to niebanalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią prostotę, minimalizm i duże, otwarte przestrzenie. Masz pomysł na własną firmę, myślisz o nie za dużym lokalu gastronomicznym? Czy da się go urządzić w stylu, który ma swoje źródło w latach pięćdziesiątych poprzedniego stulecia?
Wydaje się, że styl industrialny, który swoje korzenie ma w starych, opuszczonych fabrykach, halach produkcyjnych i innych pomieszczeniach, to idealna opcja dla wszystkich, którzy wynajmują lokal pod działalność. Skąd taki wniosek?
Podatny grunt na styl industrialny
Lokale użytkowe często nie są wyremontowane w tak dokładny sposób, jak mieszkania. Jest wiele elementów, takich jak wystające wentylatory, wywietrzniki, rury, które gdyby chcieć ładnie schować, to potrzebny byłby kosztowny remont. Być może lepszym rozwiązaniem okazałoby się wykorzystanie tych materiałów jako element naturalnej dekoracji. Sufit w takim lokalu również nie musi być „dopieszczony”, a nawet wręcz przeciwnie. Jak dowiadujemy się z serwisu Platformamebli.pl styl industrialny pozwala na betonowy, popękany, jasno – szary sufit, na którym widać wszystkie niedoskonałości. Co więcej mogą po nim przebiegać przewody, kable od lamp i innego oświetlenia. Oświetlenie również nie musi być skomplikowane, wymyślne. Wystarczą duże, dające dobre światło żarówki, które umieści się jako sufitowe lampy. W zależności od tego, jaki chcemy stworzyć klimat w pubie, możemy dodatkowo zaopatrzyć się w stalowe, wysokie, stojące lampy.
Przytulne miejsce na pogawędki
Obok takich stojących lamp, można postawić wygodne, ale minimalistyczne fotele, drewniane stoliki z elementami szkła i metalu. Dzięki tak urządzonemu kącikowi ściągniemy do siebie grupę klientów, którzy w klimatycznym nastroju zechcą u nas wypić kawkę lub herbatkę, zjeść ciasteczko, a może nawet wypić coś mocniejszego. Inną częścią naszej knajpki, może być duża wyspa z metalowymi hokerami, czyli barowymi krzesłami. Nad wyspą mogą być umieszczone proste, wiszące metalowe lampy. Tak urządzona część pomieszczenia sprawi, że klienci chętniej będą domawiać więcej produktów. Poza tym ktoś, kto zechce szybko zjeść lub wypić to, co zamówił, nie będzie tego musiał robić w biegu, ale na spokojnie zasiądzie na wysokich metalowych krzesłach. Nie będzie także musiał rozsiadać się na wygodniejszej, fotelowej części lokalu, co jest korzystne, dla klientów, którym zależy na dłuższej wizycie, nie będą martwić się więc o zajęte miejsca. W zależności od tego, jak duży będzie lokal, jeśli chcemy wydzielić część dla większej grupy, która nas odwiedzi, to w podobnym stylu do kawowych stolików, można postawić duży, drewniany stół z większą ilością wygodnych do siedzenia krzeseł. Tak oto udałoby się nam zadbać o wygodę każdej grupy klientów.
Ściany w lokalu industrialnym
Na industrialny styl oprócz mebli, sufitu i oświetlenia składa się również wygląd ścian. Jeśli wynajmujemy lokal w starej kamienicy, to być może zamiast do betonu, udałoby się nam dostać do starej, czerwonej cegły. Jeśli nie ma takiej możliwości, to być może na jedną ze ścian wyłożymy czerwoną cegłę, położymy przecierany specjalnie tynk albo ewentualnie zainwestujemy w dobrej jakości tapety. Winylowe tapety często są zmywalne, odporne na brud, zniszczenia. Żeby dopasować tapetę do industrialnego wystroju lokalu, wystarczy wybrać wśród wielu wzorów w cegłę, drewno, beton. Dzięki temu małym nakładem pracy jesteśmy w stanie stworzyć wnętrze stylizowane na wzór opuszczonej fabryki.
Otwarcie swojej działalności w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem od strony urzędowej. Trudniejsze jest jednak, stworzyć taki lokal, który przyciągnie klientów, a jego wnętrze sprawi, że pozyska się ich serce. Wtedy mamy pewność, że chętnie wrócą i przyprowadzą swoich znajomych.