Szkolenia i kursy coraz częściej są oferowane przez pracodawców jako jeden z benefitów pozapłacowych. Nic dziwnego – udział pracowników w specjalistycznych warsztatach to korzyść zarówno dla samego uczestnika jak i jego pracodawcy. Przedsiębiorcy, którzy chcą zaoferować swym pracownikom udział w kursie, powinni zainteresować się możliwością dofinansowania takiego szkolenia.
Dofinansowanie na szkolenia i kursy opłacane przez firmy
Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że obecnie wciąż mamy do czynienia z „rynkiem pracownika”, co oznacza, że to właśnie pracownicy dyktują warunki, a pracodawcy muszą włożyć wiele wysiłku w zatrzymanie najbardziej utalentowanych podwładnych. Jedną z coraz częściej stosowanych metod jest wysyłanie pracowników na kursy i szkolenia na koszt firmy. W takiej sytuacji korzysta nie tylko uczestnik szkolenia, który zdobędzie nową wiedzę i umiejętności, ale również jego pracodawca.
Ze względu na coraz większą popularność tego rozwiązania wśród firm, wielu przedsiębiorców z sektora MŚP może zaciekawić fakt, że jeśli zapiszą swoich pracowników na szkolenie lub kurs organizowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu, to mogą otrzymać na ten cel specjalne dofinansowanie. Wystarczy, że za pośrednictwem bezpłatnej platformy Bazy Usług Rozwojowych wybiorą interesujące ich szkolenie i będą postępować zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi na stronie https://www.wsb.pl/poznan/studia-i-szkolenia/szkolenia-i-kursy/dofinansowanie.
Szczegóły dofinansowania kursów i szkoleń w WSB w Poznaniu
Przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie do końca lutego 2020 r. O tym, czy firma otrzyma środki pochodzące z projektu, zdecyduje Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (WARP), czyli operator regionalny dla subregionów poznańskiego, śremskiego, średzkiego, szamotulskiego i obornickiego.
Wielkość przedsiębiorstwa jest jednym z głównych czynników decydujących o wysokości przyznanego dofinansowania. Mikroprzedsiębiorcy mogą liczyć na środki pokrywające nawet 80 proc. kosztów szkolenia. Małe przedsiębiorstwa są w stanie uzyskać dofinansowanie na poziomie 70 proc. kosztów szkolenia, natomiast duże firmy – 50 proc.
Przedsiębiorcy starający się o dofinansowanie na szkolenia w Wyższej Szkole Bankowej (z ich ofertą można zapoznać się na stronie https://www.wsb.pl/poznan/studia-i-szkolenia/szkolenia-i-kursy/listing-szkolen) muszą zdawać sobie sprawę z tego, że premiowane są niektóre grupy społeczne. Środki przeznaczone są w szczególności na rozwój i dokształcanie osób powyżej 50. roku życia czy osób z niskimi kwalifikacjami. Dodatkowo chętniej dofinansowywane są szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych czy tzw. SMART (Inteligentnych Specjalizacji).
Artykuł sponsorowany.