Dlaczego warto zapisać dziecko do prywatnego przedszkola

W życiu każdego rodzica przychodzi bowiem taki moment, w którym konieczne okazuje się zapisanie ukochanej pociechy do przedszkola. Nie zależnie od tego czy jest to konieczne z powodu tego, że rodzice chcą wrócić do pracy, czy z każdego innego powodu, zarówno dla dziecka jak i dla jego rodziców, będzie to niezwykle stresujący moment. Pociecha z pewnością nie przeżywała wcześniej tak długiej rozłąki z mamą lub tatą, a rodzice z pewnością nie stanęli jeszcze przed tak nieoczywistym wyborem, jakim jest wybór przedszkola. Jak wiadomo przedszkola w Polsce dzielą się na dwa rodzaje placówek.

Do wyboru są zarówno przedszkola publiczne jak i prywatne. Rodzicom z pewnością zależy na wsparciu rozwoju dziecka i na tym, by miało ono zapewnione jak najlepszą opiekę i warunki. Właśnie z tego powodu o wiele lepiej jest postawić na przedszkola niepubliczne, które są wymieniane przez wielu specjalistów, jako najlepsze miejsce, które wspiera rozwój i zainteresowania najmłodszych.

Dlaczego przedszkole prywatne?

Nie jest tajemnicą, że przedszkola prywatne to również wydatek, który obciąży rodziców. Zapisanie dziecka do placówki niepublicznej wiąże się bowiem z koniecznością uiszczania co miesięcznej opłaty czyli czesnego. Jednak ma to ogromne przełożenie na to, że placówki niepubliczne charakteryzują się po prostu o wiele bogatszą ofertą zajęć, a także wykwalifikowanymi specjalistami, którzy będą sprawować opiekę nad pociechami. Co więcej, często placówki także dopasowują specjalistyczną dietę do potrzeb dziecka i to właśnie odróżnia je od placówek publicznych. Wejdź na Niepubliczne prywatne Praga Południe
i sprawdź naszą ofertę.

Jakie są największe zalety przedszkola prywatnego?

Nie da się ukryć, że przedszkola niepubliczne w wielu kwestiach wykazują znaczną przewagę nad placówkami publicznymi. Z tego też powodu coraz więcej rodziców, chcąc zapewnić swoim pociechom jak najlepsze warunki do ich rozwoju, decyduje się na posłanie ich właśnie do przedszkola prywatnego. O jakich, kluczowych korzyściach można mówić w odniesieniu do placówek niepublicznych? Oto niektóre z nich:

  • ogromny wybór zajęć dodatkowych- placówki prywatne oferują ogromne możliwości w zakresie zajęć dodatkowych, które pozwolą najmłodszym na rozwijanie swoich zainteresowań i umiejętności.
  • niewielkie grupy zajęciowe- niewielkie grupy zajęciowe pozwalają na poświęcenie każdemu dziecka z osobna tyle czasu ile ono wymaga, a także dają większe możliwości indywidualnej opieki.
  • całoroczna dostępność- w niepublicznych placówkach nie występuje „wakacyjna przerwa”.
  • przedszkola prywatne mogą być profilowane.
  • wysokiej jakości wyposażenie- w postaci nowoczesnych sali i certyfikowanych, jakościowych zabawek.
  • wykwalifikowana kadra- dzieci mają do dyspozycji psychologa, pedagoga, terapeutę, a nawet i logopedę.
  • możliwość dopasowania diety do potrzeb najmłodszych- przedszkola niepubliczne najczęściej mają własną kuchnię, a także dietetyków, którzy przygotują odpowiednie posiłki dla każdego z maluchów.
  • bezpieczeństwo- przedszkola prywatne mają szereg kamer, a sam wstęp na teren placówki jest ściśle monitorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here