Jak finansowanie sprzedaży pomaga małym firmom w rozwoju

To mit, że małe firmy nie mogą skorzystać z usług dotyczących finansowania sprzedaży. Jeżeli tylko prowadzą one pełną księgowość i wystawiają faktury dla swych kontrahentów, to drogę do faktoringu mają otwartą. Jakie możliwości stwarza przed nimi finansowanie faktur i jak może pomóc w rozwoju ich działalności? Jeżeli chcesz poznać zalety faktoringu dla małych firm, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Faktoring – jak to działa?

Ta usługa finansowa pozwala małym przedsiębiorstwom zachować płynność finansową. Otrzymanie gotówki w zamian za sprzedaż należności (faktury) firmie faktoringowej to korzystna alternatywa dla kredytu. Aby móc skorzystać z tej usługi finansowej, potrzebna jest pozytywna weryfikacja przez faktora, podpisanie umowy o współpracy oraz wyrażenie zgody przez kontrahenta na cesję należności. Faktoring umożliwia ekspresową wypłatę pieniędzy na konto przedsiębiorcy. Najpierw otrzymuje on zaliczkę w wysokości 80% wartości faktury, a po uregulowaniu płatności przez kontrahenta pozostałe 20%.

Współpraca stała lub od czasu do czasu

Jedną z wiodących na rynku firm faktoringowych jest PragmaGO, która wspiera od ponad 30 lat średnie i małe firmy w ich rozwoju. Tylko w ubiegłym roku obsłużyła 16 tysięcy klientów, finansując 384 tys. faktur. Znajomość potrzeb małych i średnich firm sprawiła, że PragmaGO stworzyła dwie formy faktoringu, które są odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby przedsiębiorstw z tego sektora.

Faktoring stały

To finansowanie sprzedaży na podstawie stałej umowy współpracy. Ta usługa skierowana jest do firm, które regularnie wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności tym samym kontrahentom. Prowizja od faktoringu – w tym przypadku – może być rozliczana w postaci stałej opłaty abonamentowej lub według stawek procentowych. 

Finansowanie sprzedaży przez faktora pozwala firmie prowadzić działalność bez obawy, że zabraknie jej w pewnym momencie środków na zakup materiałów w związku z długim oczekiwaniem na zapłatę od kontrahentów. To również korzystna forma wsparcia finansowego, gdy firma planuje wejść na nowy rynek czy zwiększyć zakres swojej działalności.

Dla małych firm bezpieczeństwo finansowe jest kwestią kluczową do przetrwania. Nierzetelni w spłacie kontrahenci mogą sprawić, że firma popadnie w poważne kłopoty finansowe. Skorzystanie z usług firmy faktoringowej może uchronić przedsiębiorstwo przed takim losem. Faktor wraz z zakupem faktury przyjmuje na siebie również obowiązek egzekwowania należności od kontrahenta.

Szybki faktoring, czyli finansowanie pojedynczych faktur

Przedsiębiorca może korzystać z tej usługi od czasu do czasu – finansując wybrane faktury. To doskonałe narzędzie wsparcia, gdy przedsiębiorca otrzymał duże zlecenie, ale wymaga to od niego zaangażowania większych niż zazwyczaj środków. Skorzystanie z finansowania pojedynczych faktur pozwala szybko przemienić należności w gotówkę, bez konieczności zaciągania kredytów.

Szybko i konkretnie

Jeżeli więc szukasz środków na wsparcie swojej działalności, to powinieneś zainteresować się ofertą PragmaGO. Ten faktor ekspresowo podejmuje decyzje w sprawie udzielenia finansowania sprzedaży: do 2 godzin – szybki faktoring, do 24 godzin – faktoring stały. Zanim zaakceptujesz warunki współpracy, otrzymasz na email informację o wysokości prowizji. Dalsza procedura przebiega online, a więc szybko i skutecznie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o firmie PragmaGO, to koniecznie zajrzyj na jej stronę: https://pragmago.pl/finansowanie-sprzedazy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here