dochodzenie odszkodowań

Dawniej pokutowało stwierdzenie, że firmy ubezpieczeniowe chcą jedynie żerować na cudzej krzywdzie, starając się wypłacić klientowi jak najmniej. Dziś dużo się pod tym względem zmieniło, a samo dochodzenie odszkodowań jest dużo łatwiejsze niż kiedyś.

Droga elektroniczna

Większość firm ubezpieczeniowych nie zmusza swoich klientów do męczącej wizyty w biurze. Wystarczy zeskanować odpowiednie dokumenty, wysłać je za pośrednictwem Internetu i gotowe. W ten sposób można nie tylko uzyskać jednorazowe świadczenie, ale też dopłaty do odszkodowań i inne, często bardzo wysokie wypłaty pieniężne. Już samo to świadczy o tym, że ubezpieczyciele wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób ubezpieczonych.

Coraz korzystniejsze oferty

Oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych są – wraz z upływem lat – coraz bardziej korzystne. Owszem, wpływ ma tą sytuację ma także inflacja, ale nie da się zaprzeczyć, że i tak finalnie ubezpieczony uzyskuje dużo więcej niż dotychczas. Co ciekawe, podwyżki świadczeń wiążą się z niewielkim wzrostem kwoty raty. Widać to zwłaszcza na przykładzie pracowniczych ubezpieczeń grupowych, których koszt rośnie w bardzo wolnym tempie.

Szybkie wypłaty

Firmy ubezpieczeniowe coraz szybciej decydują się na wypłatę należnych środków! Przykładem są tu świadczenia jednorazowe na urodzenie dziecka, które można już otrzymać nawet w 24 godziny od momentu złożenia wniosku. Bardziej skomplikowane sprawy jak np. kapitalizacja rent trwają rzecz jasna dłużej, ale i tak są one coraz częściej rozpatrywane z korzyścią dla ubezpieczonego. Bądź co bądź, mowa tu o osobie, która z różnych względów nie może zadbać o swoją przyszłość. Oczywiście czasem trzeba na świadczenie czekać bardzo długo. Przykładem są tu ciężkie choroby przewlekłe, za które finansowe zadośćuczynienie można uzyskać po zakończeniu leczenia.

Reasumując, dziś ubezpieczony może otrzymać odszkodowanie już w ciągu zaledwie kilkunastu godzin od złożenia wniosku. Wszystko zależy od tego, jak wygląda dana sprawa i czy zostały przekazane stosownym organom wszystkie dokumenty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here