Jak zbudować stronę na Wordpressie

WordPress to bardzo popularne narzędzie do budowania, a w dalszej kolejności, zarządzania różnych stron internetowych. Niech dowodem będzie informacja, że na tym systemie działa więcej niż 34 procent witryn. Dlaczego WordPress jest tak często używany i czy łatwo można się go nauczyć?

Niegdyś tworzono na nim tylko blogi. Obecnie jest znacznie bardziej funkcjonalny i praktyczny, bowiem dzięki niemu możemy projektować niezwykle profesjonalne portale internetowe. Na prawdę prosty w obsłudze, pozwala na kreatywne wykorzystanie swoich możliwości. To po prostu świetne narzędzie dla wszystkich początkujących webmasterów. Dla tych, którzy chcą szybko założyć np. sklep internetowy i nie ponosić przy tym dużych kosztów.

Na oficjalnej stronie: wordrpess.org są np. do pobrania przeróżne motywy graficznie i rozszerzenia (do koloru, do wyboru, w ilości ponad 50 000), które stosuje się pod dany, własny, indywidualny styl, jaki sobie wymarzyliśmy. Na pytanie: jak samodzielnie zbudować stronę na WordPressie, odpowiedź będzie tylko jedna: łatwo i bez szerokiej wiedzy w zakresie programowania. Co ciekawe, wiele dodatków jest darmowych, do wykorzystywania wielokrotnie. To nie wszystkie pozytywne wiadomości. Jako otwarte oprogramowanie na licencji GNU GPL, system ten pozwala na to, aby go kopiować, edytować w dowolny sposób, a nawet rozpowszechniać! Oczywiście do bardziej złożonych serwisów warto pobrać płatne, lepiej zabezpieczające dodatki. No i przyda się najpierw jakiś kurs online tworzenia stron WordPress.

W internecie takich szkoleń jest mnóstwo: zarówno w formie videobloga, jak i zwykłego tekstu w podpunktach. Sama instalacja narzędzia jest intuicyjna i polega głównie na paru kliknięciach myszką. Należy tylko wybrać odpowiedni szablon graficzny oraz hosting z bazą danych i obsługą języka PHP. Następnie warto pamiętać o bieżącej aktualizacji systemu, który świetnie zoptymalizowano pod wyszukiwarkę Google. Każdy kurs WordPress spowoduje, że budowanie stron będzie jeszcze szybsze i bardzo przyjemne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here