Na co zwracać uwagę, wybierając klawiaturę

Porządna klawiatura to sprzęt, który potrzebny jest nie tylko każdemu graczowi, ale też pracownikowi biurowemu czy po prostu osobie chcącej wygodnie korzystać z komputera osobistego. Dobra klawiatura powinna być wytrzymała, wygodna w użytkowaniu i dopasowana do naszych preferencji. Jednak na jakie parametry powinniśmy konkretnie zwracać uwagę podczas wyboru klawiatury, aby się później nie rozczarować?

Rodzaj klawiatury

Klawiatury dzieli się na dwie podstawowe kategorie: klawiatury membranowe i mechaniczne. Klawiaturę membranową kupimy już za kilkanaście złotych, podczas gdy najtańsza klawiatura mechaniczna będzie nas kosztowała w okolicach 150-200 złotych.

Nie oznacza to od razu, że klawiatury membranowe do niczego się nie nadają, ale klawiatury mechaniczne są bardziej lubiane zwłaszcza przez graczy. Brzmią lepiej, mają większe możliwości personalizacji i zdaniem wielu, wygodniej się ich używa.

Więcej szczegółów na temat różnic pomiędzy rodzajami klawiatur i tego, jak wpływają one na odczucia użytkowników, można znaleźć na portalach technologicznych, takich jak http://www.ancom.com.pl/.

Wytrzymałość klawiszy

Jeśli dużo gramy lub piszemy, wytrzymałość klawiszy powinna być dla nas ważnym parametrem. Warto celować w klawiatury z klawiszami o żywotności co najmniej kilkudziesięciu milionów kliknięć, w przeciwnym wypadku po kilku latach czy nawet miesiącach odczujemy już pewne problemy.

Sposób łączenia się z komputerem

Klawiatura bezprzewodowa czy przewodowa, oto jest pytanie? Klawiaturę bezprzewodową trzeba niestety stosunkowo często ładować (czy to wymieniając baterie, czy, w przypadku droższych klawiatur, ładując je za pomocą złącza USB), a przy tym z pewnością będzie w jej przypadku występował pewien lag.

Nie powinien on być bardzo mocno odczuwalny, ale mimo wszystko gracze z reguły decydują się na klawiatury przewodowe. Co prawda wiąże się to z obecnością irytującego kabla, ale nie trzeba ich ładować i nie ma ryzyka opóźnień.

Nie oznacza to jednak, że żadne klawiatury bezprzewodowe się do gier nie nadają – wysokiej klasy, droga myszka bezprzewodowa powinna całkiem dobrze się sprawdzać, w związku z czym niektórzy e-sportowcy wykorzystują je nawet na turniejach.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.ancom.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here