szafki na buty

Przedpokój to dość trudne pomieszczenie do zaprojektowania i do aranżacji. Wpływa na to jego rozmiar oraz kształt, ale też ilość i rozmieszczenie drzwi. Hol lub przedpokój powinien być funkcjonalny, ale też urządzony w stylu, który pasuje do ogólnego charakteru wnętrza oraz do wystroju pomieszczeń. Warto postawić na estetyczne meble, które pełnią ważną funkcję w pierwszym pomieszczeniu w domu.

Meble do przedpokoju — jak zorganizować przestrzeń?

Optymalne zagospodarowanie przestrzeni pozwoli uzyskać piękne i funkcjonalne pomieszczenie, które pomoże przechować obuwie oraz ubrania wierzchnie. Warto stawiać na rozwiązania praktyczne, ale też stylowe z punktu widzenia aranżacji wnętrz. Meblem niezwykle istotnym w przedpokoju jest szafka na buty. Pozwoli w sposób uporządkowany oraz estetyczny przechowywać obuwie. Przez co buty będą zabezpieczone przed zabrudzeniem, ale też łatwo dostępne. Szafki na obuwie mogą mieć różne wymiary oraz pojemność. Dzięki temu udaje się dopasować mebel do każdego pomieszczenia. Na małym metrażu doskonale sprawdzi się wysoka i niezbyt głęboka szafka. Posiada wiele półek, dzięki temu udaje się w niej zmieścić wiele par butów ułożonych w pionie. Taki mebel może być otwierany na boki, posiadać funkcjonalne i wytrzymałe szuflady lub mieć uchylane drzwi.

Z jakiego materiału wykonuje się szafki na buty?

Meble do przedpokoju mogą być wykonane z dowolnego materiału, który używany jest w branży meblarskiej. Zwykle używa się drewna lub wytrzymałych płyt MDF. W biurach, w przestrzeni magazynowej lub na halach sprawdzą się też metalowe szafki na buty, które są bardzo wytrzymałe, odporne i łatwe do wyczyszczenia. W domach najczęściej wybiera się drewno lub płyty meblowe. Drewno to bardzo klasyczny materiał, który pasuje praktycznie do każdego stylu — zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i do industrialnych i loftowych pomieszczeń. Płyty również są uniwersalne, a wszystko dlatego, że można je wykończyć okleiną — matową lub na wysoki połysk. Mebel może mieć dowolny kolor, jest to możliwie, jeśli stosuje się płyty lakierowane. Bardzo ważny jest też wybór detali, np. gałek i uchwytów.

Szafki na buty jako element zestawu mebli

W przedpokoju niezbędne są też wieszaki na ubrania, wygodne siedzisko do założenia butów oraz lustro, w którym można przejrzeć się przed wyjściem. Z tego względu w stosunkowo dużych pomieszczeniach dobrym rozwiązaniem są całe zestawy mebli. Może być to szafka na buty z miękkim siedziskiem, zestaw wieszaków ściennych oraz wbudowane lustro. Wszystkie elementy mogą być wykonane w jednym stylu, dlatego będą dobrze ze sobą współgrać. Dodatkowe szuflady, np. pod lustrem, sprawdzą się do przechowywania drobiazgów — np. kluczy lub dokumentów. Wiele osób decyduje się na otwarte szafki na buty — to rozwiązanie pomaga przechowywać obuwie i jednocześnie je eksponować. Buty mają stały dostęp do powietrza, to idealne rozwiązanie do zamykanej garderoby. Półki na buty pomogą zorganizować przestrzeń każdemu miłośnikowi butów. Obuwie jest pięknie wyeksponowane i posiada się do niego łatwy i szybki dostęp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here