Pośrednictwo pracy Wrocław

Skoro zacząłeś czytać ten artykuł, to możemy w ciemno założyć, że należysz do grupy przedsiębiorców mających problemy z uzupełnieniem braków kadrowych. Nieobsadzone od miesięcy wakaty działają jak kotwica, ciążąc firmie i uniemożliwiając jej harmonijny rozwój. Pozyskanie pracowników jest dziś na tyle trudnym zadaniem, że wiele przedsiębiorstw w regionie decyduje się skorzystać z usługi pośrednictwa pracy we Wrocławiu. Sam to rozważasz, natomiast nie do końca wiesz, na czym dokładnie polega ta usługa? Najważniejsze kwestie wyjaśniamy w naszym artykule.

Kto świadczy usługę pośrednictwa pracy?

Na początek warto wyjaśnić, że chcąc skorzystać z pośrednictwa pracy we Wrocławiu raczej nie ma większego sensu umawiać się na spotkanie w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Popularne „pośredniaki” nie wykazują się skutecznością w pozyskiwaniu pracowników dla przedsiębiorców, ponieważ ich głównym zadaniem jest wspieranie osób bezrobotnych i zmniejszanie ryzyka ich trwałego wypadnięcia z rynku pracy.

Alternatywą dla urzędu jest prywatna agencja HR świadcząca usługę pośrednictwa pracy w dolnośląskim. Nawiązując taką współpracę możesz już liczyć na zupełnie inne podejście. Agencja w 100% skupia się na potrzebach klienta, opracowuje dla niego strategię pozyskania pracowników, a następnie w porozumieniu z pracodawcą wybiera tę najlepszą i szybko uzupełnia wakaty w jego firmie.

O tym, w jaki sposób agencje pośrednictwa pracy we Wrocławiu pozyskują pracowników dla swoich klientów możesz przeczytać w artykułach na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Jakich pracowników może dla Ciebie pozyskać agencja?

Wbrew obiegowej opinii pośrednictwo pracy we Wrocławiu nie jest usługą dedykowaną wyłącznie tym pracodawcom, którzy szukają pracowników na najniższe stanowiska – na przykład produkcyjne. Coraz więcej firm zleca profesjonalnym agencjom wyszukanie wysokiej klasy specjalistów oraz osób na stanowiska managerskie.

Wciąż natomiast główną motywacją do skorzystania z usługi pośrednictwa pracy jest chęć pozyskania pracowników tymczasowych. Korzystają z tego przede wszystkim firmy branż charakteryzujących się sezonowością, jak budownictwo, gastronomia czy rolnictwo.

W ostatnich latach w błyskawicznym tempie rosło (i wciąż rośnie) zapotrzebowanie na cudzoziemców. Jeśli rozważasz zatrudnienie pracowników ze Wschodu, to warto ich pozyskać z pomocą doświadczonej agencji pośrednictwa pracy. Dobrym przykładem będzie tutaj Crew For You – jedna z najlepiej ocenianych agencji na wrocławskim rynku, która specjalizuje się właśnie w pozyskiwaniu pracowników m.in. z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Gruzji czy Armenii.

Agencja świadczy tę usługę kompleksowo, biorąc na siebie wszystkie obowiązki formalne związane z zalegalizowaniem pobytu i pracy cudzoziemców oraz zaopiekowaniem się nimi już na miejscu. Z pełną ofertą Crew For You możesz się zapoznać na stronie internetowej agencji – https://crewforyou.pl.

Kiedy warto skorzystać z usługi pośrednictwa pracy we Wrocławiu?

Zawsze wtedy, gdy masz spore problemy z rekrutowaniem pracowników lub nie chcesz tracić cennego czasu na samodzielne obsadzanie wakatów w firmie. Korzystając z usługi pośrednictwa możesz się w pełni skupić na biznesie, przekazując obowiązki HR profesjonalistom, którzy w krótkim czasie znajdą dla Ciebie odpowiednich pracowników.

Pośrednictwo pracy we Wrocławiu jest również bardzo korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy nie chcą zwiększać zatrudnienia w firmie (a tym samym kosztów działalności), natomiast pilnie potrzebują dodatkowych rąk do pracy. Profesjonalna agencja zaspokoi te oczekiwania poprzez np. outsourcing pracowniczy.

Rosnące zainteresowanie pośrednictwem pracy we Wrocławiu wśród lokalnych przedsiębiorców jednoznacznie potwierdza, że ta usługa jest bardzo potrzebna – i pewnie to się w najbliższej przyszłości nie zmieni. Większość branż doświadcza dziś poważnych trudności z pozyskiwaniem pracowników czy to etatowych, czy tymczasowych, a sytuacja demograficzna oraz gospodarcza tylko ten problem pogłębiają.

Tym bardziej warto już teraz pomyśleć o skorzystaniu z pomocy profesjonalistów i uzupełnić braki kadrowe, zanim firma znajdzie się na granicy wydajności i zacznie przez to tracić zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here