Programy do wystawiania faktur online – czym powinien się charakteryzować?

Przedsiębiorca będący płatnikiem podatku VAT zobowiązany jest do wystawiania faktur za świadczone usługi lub sprzedane towary. Na szczęście w XXI wieku wystawianie dokumentów księgowych nie jest trudne i czasochłonne. Dostępne w internecie programy pozwalają na samodzielne prowadzenie księgowości i to w sieci. Na takie rozwiązanie najczęściej decydują się mikro i mali przedsiębiorcy. Jaki program do wystawiania faktur będzie dla nich najlepszy? Podpowiadamy, czym powinien się on charakteryzować, aby faktycznie ułatwić czynności księgowe w firmie.

Po co przedsiębiorcy program do wystawiania faktur?

Przedsiębiorcy stale poszukują nowych i innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą usprawnić pracę w firmie i do minimum zredukować papierologię. To właśnie w odpowiedzi na te potrzeby powstały liczne programy do wystawiania faktur. Od lat cieszą się one dużą popularnością. Umożliwiają szybkie przygotowanie faktur i innych dokumentów księgowych. Program do wystawiania faktur to także sposób na uniknięcie błędów matematycznych i księgowych np. w zakresie obliczania podatku VAT.

Korzystanie z tego narzędzia to świetne rozwiązanie dla mobilnych i nowoczesnych biznesmenów, którzy księgować firmy zawsze chcą mieć pod ręką. Na rynku nie brakuje różnorodnych propozycji, dlatego wielu przedsiębiorców zastanawia się jaki program do faktur wybrać dla swojej firmy. Poniżej wymieniamy cechy dobrego programu do faktur.

Intuicyjność i prostota

Aby wystawianie faktur nie było syzyfową pracą, warto sięgnąć po program do wystawiania faktur z prostą i intuicyjną obsługą. Interfejs powinien być na tyle łatwy w obsłudze, aby nie sprawić problemu nawet księgowemu laikowi. Aby upewnić się, że praca w narzędziu nie będzie wymagała dużego wysiłku i zaangażowania czasowego, warto sięgać po programy, które dają możliwość ich wypróbowania w darmowym okresie testowym.

Połączenie najważniejszych funkcji

Dobry program do wystawiania faktur powinien pozwolić nie tylko szybko i prosto wystawić dokument księgowy, ale także i przeprowadzić inne operacje księgowo-finansowe. Cechy dobrego programu do faktur to: możliwość wystawiania dokumentów w różnych językach i walutach obcych przewidzianych w tabeli NBP, możliwość zarządzania magazynem, projektami, terminami i zadaniami, wystawianie JPK i wszystkich rodzajów faktur (zwykłe, proforma, zamówienia, oferty, zaliczkowe, końcowe, VAT kasa i VAT marża), oferowanie różnych szablonów faktur. Przydatne funkcjonalności to także dostęp do statystyk, możliwość finalizacji sprzedaży online oraz windykacja płatności z pomocą programu. Z takich możliwości ucieszą się przede wszystkim zaawansowani użytkownicy z firmami o rozbudowanej księgowości.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Istotnym kryterium programu do fakturowania jest jego wysoki poziom zabezpieczeń obejmujący stworzoną i przechowywaną dokumentację. Dobre narzędzie powinno gwarantować, że do danych i dokumentów dostęp będą miały tylko i wyłącznie osoby uprawnione.

Bezpieczeństwo danych zapewniają też regularne backupy danych, które ochronią zgromadzone pliki przed zniszczeniem i utratą, a także pozwolą zapoznać się z nimi z dowolnego urządzenia i z każdego miejsca na świecie.

Halo. Pomoc?

Księgowanie to dla wielu przedsiębiorców skomplikowane zadanie. Jeśli decydują się oni finanse swojej firmy prowadzić samodzielnie, to powinni wybierać program do wystawiania faktur, który oferuje dodatkowo bezpłatne wsparcie techniczne oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Wymienione funkcjonalności są ważne dla każdego przedsiębiorstwa. Bez względu na to, czy prowadzi się jednoosobową działalność gospodarczą, czy dużą firmę będą one pomocą i dużym ułatwieniem w prowadzeniu samodzielnej księgowość. Z programu do faktur, który będzie posiadał wyżej wymienione cechy, korzystać może nawet osoba bez księgowego doświadczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here