Coraz większa popularność języka angielskiego zmusza system edukacyjny do określonych działań. Jednym z nich było rewolucyjne wdrożenie idei opiewającej w obecność owego języka w wybranych przedszkolach. Dzieci uczą się angielskiego nie do końca posługując się w języku ojczystym, co często spotyka się z ich zniechęceniem.  Jak mawiał klasyk – w tym szaleństwie jest metoda, ponieważ dzieci w wieku 5-10 lat chłoną wiedzę niczym przysłowiowa gąbka. Nabyta za młodu umiejętności w przyszłości otwierają wiele perspektyw o czym możemy się przekonać na własnej skórze. W jaki sposób przekonać dziecko do nauki języka angielskiego? Oto kilka sposobów.

Wykorzystaj potencjał.

Jak ukazują oficjalne badania dzieci mają naturalną zdolność do naśladowania akcentów oraz melodii języków obcych. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku języka angielskiego, który różni się na tym tle od języka polskiego. Co więcej –  taka forma naśladownictwa przynosi dziecku szczerą i prawdziwą radość. Warto zatem wykorzystywać jego naturalny potencjał poprzez puszczanie bajek w języku angielskim, bądź wspólne śpiewanie w tymże języku. Zanim dziecko zacznie rozszyfrowywać słowa będzie już rozróżniać akcenty, co gwarantuje poprawną wymowę.

Indywidualne podejście.

Na początku przygody smyka z językiem angielskim warto dopasować poszczególne materiały edukacyjne do jego wieku oraz zainteresowań. Powolne, acz regularne wdrażanie słówek przyniesie bardzo pozytywne konsekwencje. Dla dzieci kilkuletnich ciekawą formą zabawy edukacyjnej mogą być proste nazwy określające zwierzęta, rośliny, kolory, a nawet najbliższą rodzinę. Indywidualne podejście do dziecka w kwestii nauki języka obcego to podstawa.

Motywacja i frajda.

Każdy pedagog podkreśla, iż w kwestii edukacji dziecka ogromną rolę odgrywa motywacja. Szkrab powinien być odpowiednio motywowany, a nie oceniany. Fantastyczną formą edukacji poprzez zabawę może okazać się wykorzystanie gier planszowych w języku angielskim, bądź krótkich czytanek. To dla dziecka połączenie przyjemnego z pożytecznym – innymi słowy – motywacja wespół z frajdą.

Propozycja dla nieco starszych dzieci.

Angielski dla młodzieży – to spersonalizowana oferta dla nieco starszych dzieci z której słynie renomowana marka Lincoln – https://lincoln.edu.pl/. Profesjonalizm oraz doświadczenie kadr nauczycielskich cieszy się coraz większą popularnością, zaś sama edukacja to przede wszystkim alternatywne metody pozwalające na efektywną naukę języka angielskiego wśród młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here