Założenie firmy – praktyki dentystycznej

Założenie nowej praktyki dentystycznej oznacza rozpoczęcie nowej działalności od zera — a to może być wręcz przytłaczające. Założenie firmy wymaga dużej ilości pracy: od decyzji, czy partner jest dla Ciebie odpowiedni, przez to ilu pracowników zamierzasz zatrudnić, po sposób, w jaki zamierzasz sprzedawać swoją firmę i narzędzia stomatologiczne, które musisz zakupić.

Kiedy należy rozpocząć własną praktykę dentystyczną?

Rozpoczęcie praktyki dentystycznej to duży krok i nie należy go podejmować spontanicznie. Zanim przejdziesz dalej i zaczniesz wydawać na sklep akcesoria stomatologicznepowinieneś poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, czy rozpoczęcie praktyki dentystycznej ma dla Ciebie sens. Jest wiele czynników, o których należy pamiętać, w tym względy osobiste i finansowe, które mogą wpływać na Ciebie przez wiele lat.

Czy lubię pracować samodzielnie?

Jeśli zamierzasz otworzyć i prowadzić własną firmę dentystyczną, musisz czuć się komfortowo pracując niezależnie. Jako pracownik istniejącej praktyki prawdopodobnie pracujesz w stałych godzinach, a noce i weekendy masz dla siebie. Pobierasz pensję. Nie musisz sprawdzać, czy sklep dla gabinetów stomatologicznych dostarczył zamówienie.

Firma prowadzona na własną rękę oznacza większą odpowiedzialność. Będziesz pracować dłużej i możesz nie mieć takiej samej swobody jak wcześniej. Przewidywanie tygodniowych lub miesięcznych dochodów może być trudne. To powiedziawszy, odniesiesz również korzyści – będziesz prowadził praktykę dokładnie tak, jak chcesz, a ostatecznie, jeśli odniesiesz sukces, zarobisz więcej pieniędzy niż gdybyś pracował dla kogoś innego.

Tak długo, jak czujesz się komfortowo z myślą, że jesteś tym, który dyktuje warunki i jesteś gotów poświęcić czas oraz włożyć wysiłek wymagany do zbudowania od podstaw nowego gabinetu dentystycznego, -jesteś na dobrej drodze.

Czy mam kapitał obrotowy?

Rozpoczęcie praktyki dentystycznej wymaga kapitału obrotowego, często naprawdę sporego. Będziesz musiał mieć gotówkę lub zabezpieczenie, aby zakwalifikować się do pożyczki lub linii kredytowej.

Potrzebujesz pieniędzy, aby:

  • wynająć lub kupić powierzchnię biurową,
  • odwiedzić sklep dentystyczny Warszawa i zainwestować w sprzęt oraz materiały eksploatacyjne,
  • zatrudnić i opłacić pracowników oraz zapewnić im świadczenia,
  • reklamować się, aby przyciągnąć nowych pacjentów.

Jeśli nie masz pieniędzy, których potrzebujesz, lub środków na sfinansowanie nowego przedsięwzięcia, być może będziesz musiał wstrzymać swoje plany, dopóki nie uda Ci się ich uzyskać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here