Co robić po zakończeniu nauki w szkole średniej

Po zakończeniu nauki w szkole średniej wielu absolwentów zastanawia się – co dalej? Nie każdy ma od razu sprecyzowane plany dotyczące obszaru, z którym chciałby związać swoje życie zawodowe. Wielu osobom wydaje się, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest pójście na studia. Nic bardziej mylnego! Kwalifikacje, do wykonywania satysfakcjonującego i dobrze płatnego zawodu, można też zdobyć ucząc się w szkole policealnej lub wybierając jeden z krótkich kursów.

Kwalifikacje w zawodzie – jak je zdobyć?

Kursy organizowane przez Żaka: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy to świetny sposób na zdobycie kwalifikacji do wykonywania konkretnego zawodu. To również metoda na szybkie uzupełnienie posiadanej wiedzy z określonej dziedziny. Decydując się na kurs zawodowy, warto wybrać szkołę policealną, która na bieżąco aktualizuje swoją ofertę, dostosowując ją do potrzeb rynku i zmieniających się trendów. Kwalifikacje w zawodzie należy zdobywać jedynie w tych jednostkach, które działają zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiadają wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Tylko w takich jednostkach, po zakończeniu nauki, będzie można otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu, zgodne z wymogami MEN.

Kursy zawodowe – kto może zostać ich słuchaczem?

Kursy zawodowe są skierowane – przede wszystkim – do osób, które chciałyby zdobyć odpowiednie kwalifikacje do wykonywania danej profesji lub mają już zawód, ale chcą podnieść swoją atrakcyjność na rynku pracy. To także rozwiązanie dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z danej dziedziny lub dowiedzieć się czegoś więcej o swoim hobby. Na krótkich kursach można również przygotować się do zdania matury. Wybór jest ogromny: od kursów kosmetycznych, przez artystyczne i gastronomiczne, aż po opiekuńcze, biznesowe i komputerowe. Dzięki takiej różnorodności można mieć pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie kursy warto zrobić?

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że ciągłe poszerzanie posiadanych kwalifikacji to jedyny sposób na to, żeby być osobą konkurencyjną na rynku pracy i jak najlepiej wykonywać powierzane zadania. W tym przypadku, kilkunasto- lub kilkudziesięciogodzinne kursy sprawdzą się idealnie. Jakie kursy warto zrobić? Wybór jest bardzo duży. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i zainteresowań. Poniżej kilka przykładów, z czego można wybierać:

  • Przedłużanie paznokci: żel, akrylożel
  • Instruktor praktycznej nauki zawodu
  • Pomoc nauczyciela przedszkola
  • Kadry, płace, ZUS
  • Terapia zajęciowa
  • Excel dla początkujących
  • Ozdoby okazjonalne
  • Laminowanie i lifting rzęs
  • Manicure kombinowany z aplikacją hybrydy
  • Stylizacja brwi: regulacja, henna zwykła i pudrowa

Warto przy tym zaznaczyć, że oferta kursów dynamicznie się zmienia i jest dostosowana do zmian, jakie zachodzą na rynku pracy.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here