fryzjer

Wiele osób zastanawia się nad tym czy fryzjer jest to zawód lukratywny. Jeżeli tak to w jaki sposób osiągnąć przyzwoite zarobki z tytułu wykonywania go? Okazuje się, że nie jest to takie proste. Obecnie zmieniają się czasy oraz potrzeby klientów, ale zjeść czy ostrzyc się ludzie będą musieli zawsze. Ile jesteśmy więc w stanie zarobić jako fryzjer? Jak wyglądają te zarobki w liczbach? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-fryzjer/

Od czego zależą zarobki fryzjera?

Tak samo jak w przypadku większości zawodów, na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Na wysokość takich zarobków wpływ mają czynniki takie jak staż, umiejętności oraz miejsce pracy, w którym jesteśmy zatrudnieni. Istotne jest również to, gdzie znajduje się miejsce naszej pracy. Zdecydowanie więcej zarobimy w dużym mieście w ekskluzywnym salonie fryzjerskim, niż w salonie znajdującym się mniejszej miejscowości na obrzeżach.

Ile jest w stanie zarobić fryzjer?

Według serwisów branżowych dotyczących wynagrodzenia z tytułu wykonywania zawodów w naszym kraju, fryzjer jest w stanie zarobić 1600 zł netto na miesiąc. Górna poprzeczka zaczyna się już od 3000 zł netto. Około 25% fryzjerów w naszym kraju jest w stanie pochwalić się zarobkami większymi niż 3000 zł. Są to kwoty, które przodują w województwie mazowieckim. Podobnymi średnimi mogą poszczycić się fryzjerzy z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. W województwie podkarpackim, w świętokrzyskim i podlaskim wynagrodzenie to wynosi około 1550 zł. Zarobki wyglądające najgorzej możemy zauważyć w województwie warmińsko-mazurskim, ponieważ tam fryzjerzy mogą liczyć na około 1450 zł miesięcznie. Cały czas kwoty te podawane są w kwocie netto.

Prowadząc własny salon możemy liczyć na wynagrodzenie około 10000 zł w górę. Jest to kwota, która prezentuje się już po odliczeniu wszystkich niezależności wobec państwa. Przyjmuje się jednak, że jeden fotel w salonie fryzjerskim może przynieść na miesiąc około 2000 zł. Klienci w większych miastach mogą za usługę zapłacić od 50 do 150 zł w górę. Bywają również bardziej skomplikowane zabiegi, które oczywiście są również droższe. Wszystko zależy bowiem od oferty salonu, a także naszych kompetencji zawodowych.

Zobacz też: http://metodynauczania.pl/nauczyciel-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here