internet

W przypadku większości firm, a nawet domów, dostęp do Internetu jest tak samo ważny, jak inne narzędzia. Większość firm wykorzystuje dostęp do Internetu do wszystkiego, od komunikacji z klientami, po przetwarzanie kart kredytowych. Bez dostępu do internetu niektóre firmy po prostu nie mogą działać. Oprócz potrzeb biznesowych coraz większa liczba użytkowników domowych korzysta z internetu jako podstawowego źródła rozrywki. Wynika to z rozwoju usług przesyłania strumieniowego wideo i mediów społecznościowych. Celem tego postu jest zwrócenie uwagi na niektóre z ważnych czynników przy wyborze dostawcy usług internetowych (ISP) dla swojej firmy lub domu. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie, to internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu jest bez wątpienia rewelacyjnym rozwiązaniem. Jeśli chcesz kupić dobry internet Kraków jest miastem, w którym dostępnych jest wielu przedsiębiorców, którzy na pewno ci pomogą.

Dostępność

Niestety jest to największy decydujący czynnik na obszarach wiejskich. Szybkie połączenie kablowe lub światłowodowe nie przyniesie korzyści Twojej firmie, jeśli dostawca nie obsługuje Twojego obszaru. Zaskakująca liczba firm i właścicieli domów ma tylko kilka opcji, zwykle jedną z nich jest internet satelitarny i albo jakiś rodzaj łącza szerokopasmowego (AT&T U-Verse, Comcast Xfinity itp.), Albo sieć 4G-LTE (co może być zaskakująco dobre z odpowiednim wyposażeniem i planem).

Prędkość

Jako firma musisz upewnić się, że masz wystarczającą prędkość, aby nie zakłócać codziennego użytkowania, nawet gdy zapotrzebowanie jest największe. Dla niektórych klientów szybkość jest najważniejszym czynnikiem przy określaniu dostawcy usług internetowych. Chcą po prostu najszybszego internetu, jaki mogą uzyskać w swojej okolicy. Jest to całkowicie oparte na lokalizacji i ofercie oferowanej firmie lub konsumentowi. Liczba, na którą patrzysz podczas porównywania planów, nazywana jest „przepustowością”. Szerokość pasma to po prostu ilość informacji w jednostce czasu, jaką medium transmisyjne może wytrzymać. Niektórzy klienci mają szczęście i mają dostęp do połączeń światłowodowych o przepustowości ponad 1000 megabitów (Mb / s) na sekundę, podczas gdy niektóre wiejskie firmy utknęły na połączeniach DSL od 3 do 6 Mb / s. Poza tym tylko dlatego, że reklamuje się prędkość, nie oznacza, że ​​jest to prędkość, którą będziesz otrzymywać. Zdecydowanie warto skontaktować się z sąsiednimi firmami, aby sprawdzić, jakiej prędkości można realnie oczekiwać.

Koszt

Aby dostawca usług internetowych miał dla Ciebie sens, musi mieć dobrą równowagę między szybkością a ceną. Na przykład, jeśli prowadzisz małą firmę poza domem, 1000 USD miesięcznie na dedykowane połączenie światłowodowe prawdopodobnie nie będzie miało dla Ciebie sensu. Dla niektórych firm cena nie ma tak dużego znaczenia, jak szybkość i niezawodność. Wspomniane wyżej dedykowane połączenie światłowodowe o wartości 1000 USD miesięcznie może być oczywistością dla rozwijającej się małej firmy zatrudniającej 25 pracowników. Podobnie jak w przypadku większości aspektów biznesowych, musisz rozważyć zalety i wady.

Rodzaj połączenia

Rodzaj połączenia ma duży wpływ na to, jak szybko „działa” internet. Internet satelitarny jest znany z tego, że wydaje się „wolny”, pomimo przyzwoitych prędkości pobierania (do 25 Mb / s w sieci HughesNet). Powodem tego jest czysta fizyka. Sygnał jest wysyłany z satelity i podróżuje około 22 000 mil w kosmos. Stamtąd satelita na orbicie kontaktuje się z centrum sieci, aby znaleźć żądane miejsce. Informacje te są następnie przesyłane z powrotem do satelity na orbicie, a następnie z powrotem do Ciebie. Nawet przy prędkości światła proces ten zajmuje prawie 500 milisekund plus dodatkowy czas przetwarzania żądania, który ma miejsce zarówno po stronie serwera, jak i klienta. Wiem, że to niewiele, ale dodanie dodatkowej 1/2 sekundy do każdej czynności sprawia, że ​​wydaje się to tak powolne, jeśli jesteś przyzwyczajony do tradycyjnego połączenia. Z drugiej strony, nawet opóźnienie sygnałów 4G-LTE wynosi około 100 milisekund w porównaniu z ponad 400 milisekundami dla połączeń satelitarnych. Inne połączenia, takie jak światłowód, oferują znacznie mniejsze opóźnienia, często poniżej 20 milisekund.

Niezawodność

Jest prawdopodobnie największym czynnikiem, szczególnie dla klientów biznesowych. Posiadanie zawodnego internetu jest stresujące i przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Niezależnie od tego, czy jest to umierający sprzęt, czy fizycznie uszkodzona linia, jest bardzo prawdopodobne, że pewnego dnia pojawią się problemy. Dobra obsługa klienta jest miarą tego, jak szybko mogą pomóc w przywróceniu Ci sprawności. Większość firm nie może czekać kilka dni na wysłanie do nich nowego sprzętu. Wymagają wyższego poziomu usług i dobry usługodawca to rozumie.

Źródło: https://ith.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here