Jak korzystać z karty kredytowej?

Karta kredytowa może okazać się narzędziem przydatnym ale również niebezpiecznym, jeżeli nie będziemy umieli się nią odpowiednio posługiwać.

Sprawdź 8 porad które sprawią że bez obawy zaczniesz korzystać z karty kredytowej bez obawy na zrujnowanie budżetu domowego.

Spłacaj kartę w terminie

Zawsze spłacaj zadłużenie na karcie kredytowej  w terminie, unikniesz dzięki temu zapłaty karnych odsetek. Standardowo w bankach obowiązuje 55 dni darmowego kredytu, ale limit ten może się różnić w zależności od banku.

Omijaj bankomaty

Karta kredytowa nie nadaje się do wypłat z bankomatów, oczywiście możesz to zrobić ale musisz się liczyć że bank naliczy ci prowizję od wypłaty oraz dodatkowo zacznie od razu naliczać odsetki od wypłaconej kwoty z bankomatu. Płać a nie wypłacaj.

Nie przesadzaj z limitami

Wybierz kartę na miarę swoich możliwości, nawet jeżeli bank oferuje Tobie wyższą linię kredytową to zwróć uwagę na swoje potrzeby i możliwości spłaty zadłożenia na karcie kredytowej.

Unikaj pokus!

Karta kredytowa sprawia, że możemy wydawać przez 55 dni pieniądze nie swoje a banku, a co za tym idzie łatwiej o pokusy. Nigdy nie wydawaj więcej niż potrzebujesz, przecież i tak trzeba będzie to spłacić.

Konto oszczędnościowe zamiast ROR

Pamiętaj aby środki, które masz przeznaczone na spłatę zadłużenia na karcie kredytowej trzymać na koncie oszczędnościowym a nie na rachunku ROR.

Jak korzystać z karty kredytowej?

Dzięki temu prostemu zabiegowi możesz zarobić dodatkowe kilkanaście złotych w zależności od oprocentowania konta i ilości środków.

Zwrot środków

Banki oferują wiele profitów dla posiadaczy kart kredytowych postaraj się wybrać taką kartę która oferuje zwrot części wydanych środków czyli tak zwany cashback. Zwróć uwagę czy karta daje profity przy dokonywaniu każdej transakcji czy tylko w określonych sklepach i czy nie jest to promocja ograniczona czasowo.

Zwolnienie z opłat za kartę

Bank może oferować zwolnienie z opłaty roczne za kartę kredytową warto i dowiedzieć się jakie musimy spełniać warunki, przeważnie jest to wymagana wysokość obrotów na karcie i na jej podstawie bank odstępuje od opłaty za kartę.

Przeglądaj oferty innych banków

Raz wydana karta kredytowa nie wiąże Cię z bankiem na całe życie. Przeglądaj oferty innych banków i w razie znalezienia lepszej oferty przenieść tam kartę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here