Jak oszczędzać pieniądze metoda

Masz w portfelu zbyt dużo drobnych monet? Irytuje cię to? A może skłania do pozbywania się ich wydając pieniądze na głupstwa i rzeczy których nie potrzebujesz. Zobacz jak poradzić sobie z tymi problemami a jednocześnie zyskać!

Najprostszą odpowiedzią na te problemy będzie słoik! Poznaj pięć zasad, które pomogę Tobie oszczędzać metodą słoikową.

Przygotuj słoik lub skarbonkę

Zacznijmy od przygotowania słoika – skarbonki. Wytnij w nakrętce małą szparę tak aby zmieściły się tam wrzucane money, ale nie na tyle dużą aby z niej wypadały 🙂

Ustaw słoik w widocznym miejscu, na przykład w przedpokoju, gdzie po każdych zakupach będziesz mogła wrzucić do niego ciążące Cię drobne.

Ustal nominały

Warto sobie ustalić jakie nominały będziemy wrzucać do naszej słoiko-skarbonki, czy będą to każde drobne z naszego portfela czy tylko nominały na przykład powyżej jednego złotego lub odwrotnie tylko same miedziaki. Wybór należy do Ciebie.

Opróżnij w odpowiednim czasie

Naszą skarbonę ze słoika opróżnij dopiero wtedy kiedy się zapełni w całości, lub kiedy nagle będziesz potrzebować dodatkowej gotówki, ale możesz też w przypadku zbierania miedziaków wykorzystać je na ślubie znajomych kiedy to obrzuca się parę młodą monetami, lub przeznaczyć je na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wymiana monet

Wymiana uzbieranych monet może okazać się nie tak łatwa jak nam się wydaje, oczywiście można udać się do osiedlowego sklepiku lub wymienić je w aptece, ale nie zawsze się to uda w przypadku kiedy będziemy mieli ich na prawdę sporo.

Jak oszczędzać pieniądze metoda "słoikową"

Jeżeli nie uda się Tobie wymiana w sklepach możesz udać się do banku, który ma obowiązek przyjąć nawet te najdrobniejsze nominały w każdej ilości, jednak może  się to w niektórych przypadkach wiązać w pobraniem prowizji przez bank.

Zodobądź wsparcie

Zachęć swoją rodzinę i bliskich do pomocy w napełnieniu Twojego słoika – skarbonki, a potem przy opróżnianiu możesz się im odwdzięczyć zapraszajać ich na przykład na pyszne domowe ciasto 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here