Jak mieć więcej czasu?

Często narzekasz na brak czasu? Masz za mało czasu aby sprostać obowiązkom dnia codziennego? Naucz się jak zarządzać swoim czasem a gwarantuję że poczujesz się znacznie lepiej i odzyskasz dobre samopoczucie.

Spisz plan dnie

Dokładnie spisz wszystkie czynności, które wykonujesz każdego dnia, zrób to na kartce lub w notatniku.

Metoda eliminacji

Z listy, którą zrobiłeś wybierz tylko te czynności, które sprawiają że poprawiasz swoją sytuację życiową i przepisz je na drugą listę.

Własnie dokonałeś wyboru czynności, które będziesz robić w ciągu dnia.

Czynności które w jakimś stopniu Cię ograniczają lub te którym poświęcasz według własnego uznania zbyt wiele czasu koniecznie usuń z listy i nigdy do nich nie wracaj. Oczywiście wiesz co mam na myśli chodzi mi i przeglądanie facbooka, czy oglądanie filmików na YouTube.

Nie rezygnuj z wszystkiego na raz

Nie rezygnuj od razu z wszystkiego tylko postaraj się wykonywać te czynności według ustalonej zasadby czyli najpierw praca a następnie przyjemności i głupoty. Czyli najpierw robimy wszystko z listy a potem możemy sobie poprzeglądać demotywatory.

Jak mieć więcej czasu?

Zleć pracę innym

Jeżeli możesz zlecić wykonanie jakiś czynności innym to nie wahaj się tego zrobić, oczywiście nie zlecaj wszystkiego a tylko to co absorbuje twoja uwagę od wykonania zadań z listy. Możesz również zlecać wykonanie jakiś prac związanych z Twoim zawodem korzystając z outsourcing pod warunkiem że Cię na to stać.

Ustalaj terminy

Wyznacz sobie krótkie terminy zakończenia danej pracy. Poznaj prawo Parkinsona

dana czynność zajmuje nam tyle czasu, ile na nią poświęcamy”

Co to oznacza? Dokładnie to że możemy coś wykonać w czasie który sobie na to przeznaczymy, jeżeli dajmy na to  ustalasz, że zrobisz coś w godzinę to z całą pewnością masz duże szanse że Ci się to uda zrobić.

Kto rano wstaje…

Wstawaj codziennie nieco wcześniej niż robiłeś to zwykle, to na prawdę działa. Życzę Ci powodzenia i wytrwałości w zarządzaniu czasem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here