Jak inwestować małe sumy pieniędzy?

Swój pierwszy milion możesz odziedziczyć lub się go dorobić. My skupmy się na tej drugiej bardziej realnej opcji.

Jeśli zaczynasz dopiero oszczędzać koniecznie zmień swoje na początku będziemy mieli problemy z inwestowaniem sum rzędu 1 000 – 100 000 złotych i pewnie zaczniemy od odkładania przysłowiowej złotówki dziennie, co da nam sumę na inwestycję rzędu 50 – 100 złotych miesięcznie. Co więc zrobić z taką góra kasy?

Rozwiązań w brew pozorom jest wiele ale my przedstawimy Wam jeden za to skuteczny.

Uważaj na inflację

Oczywiście można oszczędzać dla samego oszczedzania i pakować pieniądze do skarpety czy skarbonki ale warto zwrocić uwagę na zjawisko zwane inflacją.

Inflacja to wzrost ogólnego poziomu cen, przy ustabilizowanych zarobkach co powoduje zmniejszanie się siły nabywczej pieniądza. Inflacja w Polsce wynosi około 3-4 %. Co to dla nas oznacza? Nie mniej nie więcej tylko to że jeżeli przez rok zaoszczędzimy około 1000 PLN, to nasze pieniądze po roku będą warte jakieś 970 PLN! Może to i śmieszne ale równie prawdziwe.

Konto oszczędnościowe

Pierwszym nasuwającym się pomysłem jest założenie konta oszczędnościowego i przelewanie zaoszczędzonych pieniędzy własnie na nie. Konta są zazwyczaj oprocentowane na nie wielką skalę rzędu właśnie 3-4% dzięki czemu unikamy straty środków w wyniku inflacji. 

Dodatkowym plusem jest dostępność naszych środków, jeśli wyniknie nieprzewidziany wydatek możemy je bez problemu wypłacić.

Inwestycja w monety

Ciekawym sposobem na inwestycję nie wielkich kwot jest inwestycja w monety. Metoda ta co prawda wymaga cierpliwości ale może się okazać bardzo zyskowana.

Na początek możemy zainwestować w 2 złotowe monety kolekcjonerskie Nordic Gold (2NG).

NBP wydaje raz w miesiącu specjalną serię monet 2NG . Oczywiście możemy kupować pojedyncze monety 2 złotowe ale też możemy kupować monety w workach menniczych pakowanych po 50 sztuk (100 PLN za worek).

Jak inwestować małe sumy pieniędzy?

Co ciekawe monetami tymi możemy normalnie płacić w każdym sklepie!

Warto inwestować

Nie zależnie od tego jaką kwotą dysponujemy warto ją  zainwestować i rozpocząć przygodę z oszczędzaniem.

Uwagi i spostrzeżenia

Pamiętaj, że każda inwestycja nawet ta najbardziej bezpieczna wiąże się z ryzykiem dlatego należy zachować chłodną głowę i starać się minimalizować ryzyko związane z inwestowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here