Jak na zakupy wydawać mniej?

Przedstawiamy Wam kilka porad, któe pewnie są Wam dobrze znane, ale nie koniecznie z nich korzystacie w życiu codziennym, a szkoda bo dzięki nim możesz wydawać mniej na codzienne zakupy.

Zrób listę zakupów

Udając się na zakupy zrób sobie listę potrzebnych produktów jakie masz kupić, nie kupuj nić z poza tej listy. Jeżeli robisz zakupy w hipermarkecie to staraj się ich nie robić częściej niż 2 razy w tygodniu, to oszczędzi Twój czas i pieniądze wydane na przykład na paliwo aby do niego dojechać.

Czytaj etykiety

Najlepszym przykładem może być kupowane często mleko. Oczywiście wiemy że jest mleko w kartonach i butelkach o pojemności litra lub pół litra, ale często producenci uciekają się do sztuczek i na przykład w wyglądającym jak zawsze kartonie jest nie litr a 0.9 litra mleka. Sprawdź też datę przydatności do spożycia bo mleko po otwarciu bardzo szybko się psuje.

Buty i ubrania

Kolejnym przykładem którym się posłużymy są ubrania i buty, przed ich zakupem warto popatrzeć oczywiście na cenę, ale również na jakość oferowanego produktu. W przypadku butów zwróć uwagę na jakość szwów, niektóre tanie buty ma szwy w formie elementu ozdobnego lub nadruku je imitującego.

Dokonując ostatecznego wyboru lepiej jest wybrać produkt nieco droższy ale wyższej jakości niż tani i bez gwarancji.

Jak na zakupy wydawać mniej?

Jeżeli chodzi o ubrania zasada jest podobna zwracaj uwagę na jakość oraz materiały z jakich zostały wykonane ubrania, które zamierzamy kupić.

Konsery

Konserwy to temat rzeka. Wielu producentów sprzedaje pod jedną nazwą tak naprawdę różne produkty a najlepszym przykładem jest konserwa turystyczna sprzedawana chyba przez wszystkie masarnie, jednak konserwa konserwie nie równa.

Sprawdź na etykiecie co tak na prawdę zawiera produkt który masz kupić, może się zdarzyć tak, że w konserwie otrzymasz tylko popularną nazwę zamiast mięsa, którego będzie zaledwie 10%, lepiej więc zapłacić więcej ale jeść produkt wysokiej jakości niż kupić coś co do jedzenie się nie nadaje.

Chipsy

Sztuczka stara jak świat którą idealnie wykorzystują producenci chipsów. Od dawna cena ich się nie zmienia zawsze pozostaje na podobnym poziomie jednak zmienia się zawartość opakowanie i nie chodzi o jego wielkość bo ona również jest taka jak 5 lat temu ale o to co znajdziemy w środku. Kilka lat temu w małej paczce chipsów było około 35g a teraz jest ich o 7 gram mniej. Chipsy mają jeszcze tą przewagę że opakowanie można napompować powietrzem i wydaje się większe a co za tym idzie zachęca nas do kupna. 

Korzystaj z programów lojalnościowych

Większość marketów ma swoje własne karty na które możemy zbierać punkty i wymieniać je później na bony towarowe, warto założyć taką kartę w sklepach w których robimy najczęściej zakupy i z niej korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here