Jak wyrobić sobie zdolność kredytową?

Czy myśleliście kiedyś o swojej zdolności kredytowej, o tym jak ją zbudować aby w momencie kiedy będziecie musieli udać się do baku po pieniądze nie spotkać się z odmową udzielenia kredytu?

Przedstawiamy Wam kilka prostych ale skutecznych porad jak zbudować zdolność kredytową w oczach banku

Kupuj na raty i spłacaj w terminie

Tak to prawda kupowanie na raty się opłaca, bo dzięki temu budujemy swoją historię kredytową, jednak trzeba pamiętać aby spłat dokonywać zawsze w wyznaczonym przez bank terminie. Kupując na raty budujesz zaufanie i stajesz się bardziej wiarygodną osobą dla banku.

Jak wyrobić sobie zdolność kredytową?

Spłacaj kartę kredytową w terminie

Jeżeli korzystasz w swoim banku z karty kredytowej to spłacaj ją zawsze w terminie, jeżeli z niej nie korzystać to może warto się zainteresować tematem. Większość banków oferuje karty kredytowe do rachunku a spłata na karcie do 55 dni jest nie oprocentowana. Posiadanie i spłacanie karty w terminie również działa na Twoją korzyść.

Oszczędzaj

Lokuj wszelkie środki na rachunkach oszczędnościowych i lokatach w banku, taka historia na koncie też ma ogromne znaczenie dla banku który będzie Ci udzielał kredytu.

Pożyczki spłacaj na czas

Jeżeli posiadasz jakieś pożyczki lub zobowiązania również te za telefon, czy rachunki za media to pamiętaj aby spłacać je w wyznaczonym terminie, dzięki temu Twoja wiarygodność dla banku wzrośnie o kilka naście oczek.

Pracuj na etacie

Im bardziej masz stabilną pracę i lepszą umowę na przykład na czas nieokreślony tym lepiej dla Ciebie, banki przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu kredytu na pewno to sprawdzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here