Jak obniżyć koszty dojazdu

Ceny benzyny są co raz wyższa, ale nie tylko benzyna drożeje podobnie jest z ropą a nawet gazem. Jak sprawić aby obniżyć koszty dojazdu, a co za tym idzie zaoszczędzić pieniądze?

Zapoznaj się z naszymi prostymi radami jak obniżyć koszty dojazdu.

Analiza trasy sojazdu

Dokładnie przeanalizuj trasę dojazdu do pracy lub szkoły, bardzo możliwe że korzystanie z alternatywnej trasy będzie korzystniejsze od dotychczasowej. Wato abyście wiedzieli że jadąc w korku 5 kilometrów spalisz więcej paliwa niż jadąc 10 km zwykłej drogi.

Dokonaj obliczeń

Warto dokonać obliczeń wydatków na paliwo i przeanalizować ile tak naprawdę kilometrów jeździmy, w tym pomoże nam kalkulator spalania ustal czy nie taniej będzie założyć instalację gazową do swojego auta lub zamienić auto na diesla.

Jak obniżyć koszty dojazdu

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele pieniędzy tracimy utrzymując nas samochód.

Poszukaj współpasażerów

Bardzo popularne stają się podwózki, poszukaj wśród pracowników lub znajomych osób które udają się o tej samej porze w to samo miejsce i zamiast jechać kilkoma autami jedźcie jednym dzieląc się kosztami palia. W tym wypadku zyskują wszyscy.

Na dłuższych trasach jest to dość popularne rozwiązanie i jest kilka portali oferujących współne przejazdy na przykład blablacar, ale warto sprawdzić czy na facebooku nie istnieje w twoim mieście jakaś grupa gdzie zbierają się chętni na takie codzienne dowozy do pracy, być może dzięki Tobie ktoś nie będzie musiał do pracy jechać autobusem, a podzieli się z tobą kosztami paliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here