Jak rozpocząć inwestowanie na giełdzie i zarabiać

Kto nie słyszał o spektakularnych zarobkach na giełdzie, kto choć przez chwilę oglądając WIlka z Wall Street nie chciał być jak on i zarabiać milionów na giełdowych rynkach.

Czasy się zmieniły i teraz każdy może zarabiać na akcjach i do tego wygrywać! Zobacz kilka darmowych porad jak zacząć zarabiać na giełdzie.

Załóż konto maklerskie

Każdy z nas ma konto w banku warto więc dowiedzieć się czy nasz bak oferuje również usługi maklerskie, jeżeli nie poszukajmy innego banku który takie usługi oferuje i nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku. Ważne jest abyś zwrócił uwagę czy na koncie maklerskim  wolne środki są oprocentowane.

Graj wirtualnie

Aktywacja konta maklerskiego zazwyczaj trwa kilka dni do tego czasu możesz sobie założyć wirtualne konto maklerskie i nauczyć się podstaw oraz potrenować. Na takim koncie grasz wirtualnymi pieniędzmi więc nic nie ryzykujesz.

Kiedy trenujesz masz często nieograniczone wirtualne środki jednak warto kupować tylko tyle akcji ile możemy kupić w rzeczywistości to pokaże nam prawdziwy obraz tego co możemy zyskać.

Zainwestuj w wiedzę!

Na rynku znajdziesz wiele interesujących publikacji dotyczących inwestowania, zdecydowanie godne polecenia są publikacje w formie ebooków ze względu na niższą cenę od tradycyjnych książek.

Jak rozpocząć inwestowanie na giełdzie i zarabiać

Zaglądaj też na fora i serwisy tematyczne poruszające tematy inwestowania na giełdzie Twój czas poświęcony na naukę traktuj jak inwestycję w przyszłość i podchodź do tematu skrupulatnie. Wiedza, którą zdobędziesz nie tylko pozwoli Ci zarabiać ale może też uchronić od porażek.

Przeprowadź badania inwestycji

Jeżeli już poznałeś podstawy inwestowania na GPW to czas zacząć szukać spółek, w które będziesz inwestować prawdziwe pieniądze. Aby uniknąć strat warto zapoznać się z analizami na temat spółki.

Nie skupiaj się na jednej spółce a raczej kup mniej akcji ale w kilku spółkach oraz trzymaj się złotej zasady: Zanim dokonasz kupna akcji ustal sobie jak zysk Cię satysfakcjonuje i kiedy akcje go osiągną to sprzedaj je.

Warto wyznaczyć sobie również granice strat na które możemy sobie pozwolić i sprzedawać akcje kiedy tylko ta bariera zostanie przekroczona – tak robią najwięksi gracze, z których należy brać przykład.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here