Jak samemu udzielać pożyczek

Nie jeden z nas zastanawiał się jak zarobić więcej niż na ogólnodostępnych lokatach bankowych. Okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne jak by mogło się wydawać. Od pewnego czasu na rynku pojawiają się portale udzielające pożyczek społecznościowych, skupiające ludzi, którzy chcą pożyczyć i tych którzy chętnie pożyczają.

Korzystając z tego rodzaju serwisów nie musimy być specjalistami od ekonomii i gospodarki, wystarczy nam jedynie znajomość ludzkiej psychiki.

Jednymi z najpopularniejszych serwisów tego typu dostępnych na polskim rynku są kokos.pl oraz finansowo.pl wystarczy dokonać rejestracji na tych portalach aby rozpocząć udzielanie pożyczek i zarabianie na nich.

Stopień ryzyka

Oczywiście zawsze istnieje jakiś procent ryzyka przy pożyczaniu pieniędzy bądź co bądź obcym osobom, może się okazać że pożyczkobiorca będzie niewypłacalny lub najzwyczajniej w świecie okaże się oszustem.

Aby uchronić się przed stratą zanim pożyczysz komuś pieniądze dokładnie sprawdź czy przeszedł on pozytywnie wszystkie możliwe etapy weryfikacji żądanej przez serwis.

Oczywiście osoba, której udzielamy pożyczki może być oszustem lub nie wypłacalna. Dlatego należy zwracać uwagę czy dany pożyczkobiorco pozytywnie przeszedł szereg weryfikacji.

Gdzie szukać pomocy?

Istnieją narzędzia dzięki którym możemy uzyskać więcej informacji o pożyczkobiorcy i ich oceny wiarygodności. Osobiście polecam strony cocos.pl i znpd.pl w tych serwisach prześwietlisz historię kredytową osoby, której masz zamiar pożyczyć Twoje pieniądze.

Jak samemu udzielać pożyczek

Dywersyfikuj pożyczki

Można znacząco ograniczyć ryzyko korzystając z dywersyfikacji pożyczek czyli krótko mówiąc udzielaj ich więcej ale w mniejszych kwotach, w przypadku neipowodzenia ryzykujesz mniejszą stratą.

Czytaj komentarze

Dzięki systemowi komentarzy na stronach, możesz zawsze w przypadku wątpliwości dopytać o szczegóły i rozwiać wątpliwości.

 

Pożyczaj i zarabiaj

Jeżeli już znasz wszystkie za i przeciw a na dodatek wiesz na co zwrócić uwagę to możesz zacząć zarabiać na udzielaniu pożyczek w serwisach społecznościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here