Jak ominąć podatek Belki

Czy myśleliście kiedyś nad tym jak zaoszczędzić więcej pieniędzy, oczywiście tak aby nie popaść w konflikt z fiskusem czyli całkowicie legalnie? Pokażemy Wam metodę dzięki której w Waszych kieszeniach zostanie nawet o 19% więcej zarobku.

Zaokrąglanie zysku

Podatek w Polsce od lokat oraz zysków kapitałowych wynosi 19%, znamy go pod potoczną nazwą „belkowizny„. Jak ominąć ten podatek? Najprostszym sposobem jest zaokrąglanie a właściwie jego sposób. Wypracowany zysk zaokrąglamy zawsze do pełnych złotówek, czyli jeżeli zysk wynosi maksymalnie 49 groszy to zaokrąglamy go w dół, a jeżeli powyżej 50 groszy to zaokrąglamy go do pełnej złotówki.

Maksymalne zyski

Jeżeli chcesz uniknąć podatku wystarczy postarać się aby nasz zysk wynosił maksymalnie 2.49 PLN. Poniżej pokazuję Wam przykład wyjaśniający dlaczego:

2,49zł = podstawa podatku 2zł
2zł*19% = 0,38zł podatku- po zaokrągleniu 0zł

2,50zł = podstawa podatku 3zł
3zł*19% = 0,57zł podatku- po zaokrągleniu 1zł

Mniejszy zysk

Zyski wypracowane poniżej kwoty 2.49 PLN możemy uzyskać na krótkoterminowych lokatach z okresem kapitalizacji. Tu nasuwające się najlepsze rozwiązanie to lokata jednodniowa. Tutaj mimo iż są one zwykle niżej oprocentowane, to zyskują na tym iż nie musimy wypracowanego zysku oddawać do kasy Państwa.

Jak ominąć podatek Belki

Podsumowanie

Mam nadzieję, że wykorzystacie te proste wskazówki aby uniknąć płacenia podatku Belki. Wszystkie te porady zawsze wykorzystujesz na swoją odpowiedzialność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here