Jak wybrać rachunek maklerski

Jak wybrać najlepszy dla siebie rachunek maklerski i na o zwrócić uwagę przy jego wyborze dowiesz się z porad, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Korzystając z tych porad wybierzesz najlepszy dla siebie rachunek maklerski.

Opłaty za prowadzeni

Wybierając rachunek maklerski zwróć uwagę czy dom maklerski pobiera roczne opłaty za prowadzenie rachunku, a jeżeli tak to zobacz co w ramach opłaty otrzymujesz.

Prowizje

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze rachunku maklerskiego  jest prowizja od sprzedaży i kupna papierów wartościowych. Pamiętaj, że wysokość prowizji to jeden z najważniejszych czynników przy podjęciu decyzji o wyborze domu maklerskiego. Obecnie na rynku standardowo domy maklerskie pobierają prowizje wahające się w granicach między 0,35%, ale zdarzają się też takie które oferują niższe prowizje.

Day trading

Jeżeli wybierasz granie na giełdzie w ramach day trading co oznacza otwarcie i zamknięcie pozycji jednego dnia w tej samej sesji to warto abyś zwrócił uwagę na prowizję która z reguły będzie niższa niż w przypadku dłuższych transakcji.

Jak wybrać rachunek maklerski

Minimalne kwoty prowizji

Warto zwrócić uwagę na minimalną kwotę prowizji przy transakcjach kupna i sprzedaży, to istotne szczególnie dla grających z udziałem małego kapitału. W takim przypadku lepiej będzie wybrać dom maklerski oferujący wyższy procent, ale mniejszą kwotę prowizji minimalnej. Musisz dopasować wartość swojego portfela oraz wielkości transakcji w stosunku do oferty. Zobacz przykład dla transakcji o wartości 1000 złotych.

Dom Maklerski A Dom Maklerski B
Prowizja % 0,35% 0,38%
Prowizja min. 5 zł 3 zł

Dom Maklerski A 1000*0,35%= 3,5 zł jednak wartość minimalna to 5 zł
Dom Maklerski B 1000*0,38%= 3,8 zł

Jak widzisz na przykładzie w Domu Maklerskim B zapłacimy mniej czyli zarobimy więcej.

Wygląd platformy

Warto zwrócić uwagę na oprawę graficzną strony domu maklerskiego i wybrać tą która najbardziej jest dla nas intuicyjna, bo to właśnie na tej stronie będziesz operował instrumentami finansowymi, dokonywał analiz i przeglądać notowania spółek na GPW.

Podsumowanie

Połącz wszystkie powyższe czynniki i dokonaj właściwego wyboru dla siebie, pamiętaj aby grać na giełdzie ostrożnie i dobierać oferty tak aby nie stracić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here