Jak zacząć inwestować na giełdzie

Z czym kojarzy nam się z giełda? Głownie z ogromnymi pieniędzmi i możliwościami zarabiania czyli szybkiego pomnażania swoich środków. Giełda to mokry sen każdego marzącego o byciu milionerem.

Warto jednak przed rozpoczęciem przygody z inwestowaniem na giełdzie zdać sobie sprawę, że giełda to nie tylko zyski ale również możliwość straty środków, a nawet całkowitego bankructwa.

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać na giełdzie przygotuj się do tego przede wszystkim merytorycznie. Cokolwiek robisz w życiu musisz mieć na ten temat wiedzę nie inaczej jest z inwestowaniem na giełdzie. Konieczna jest odpowiednia wiedza.

Za chwilę pozyskacie kilka tytułów o tym jak bezpiecznie inwestować na giełdzie. Warto się z nimi zapoznać i do nich zastosować.

Analiza techniczna rynków finansowych – Murphy John.

Mówi się o tej książce, że to biblia analizy technicznej (AT). Autor przedstawia od podstaw, szczegółowo wszystko to co niezbędne do rozpoczęcia przygody z giełdą. Pozycja ta przyniosła autorowi światową sławę, a pozycję tą należy obowiązkowo przeczytać.

Zawód inwestor giełdowy – Aleksander Elder.

W tym tytule autor dzieli się z nami wiedzą oraz zdobytym doświadczenie w temacie analiz wykresów. Dodatkowym atutem tej pozycji jest fakt że autor z zawodu jest psychiatrą i psychologiem jednostki.

Analiza inwestycji i zarządzanie portfelem – Reilly Frank , Brown Keith.

Jak zbudować portfel inwestycji, jakie wybrać metody inwestowania i jak zarządzać portfelem inwestycyjnym dowiecie się własnie z tej książki. Auto posługuje się przykładami z inwestowania na międzynarodowych rynkach.

Jak zacząć inwestować na giełdzie

Tao Warrena Buffetta. Inspiracje mistrza gry giełdowej – Mary Buffett, David Clark.

To wyjątkowy zbiór cytatów największych i najlepszych inwestorów giełdowych na świecie. Znajdziecie w niej treści stworzone na bazie wieloletniego doświadczenia, ale przede wszystkim unikniecie popełniania najczęstszych błędów. Książka napisana prostym zrozumiałym językiem, lektura łatwa lekka i przyjemna.

Zacznij inwestować

Jeżeli zdobędziecie już odpowiednią wiedzę możecie zaczynać stawiać swoje pierwsze kroki na giełdzie, pamiętajcie jednak aby zawsze zachować ostrożność bo giełda to nie tylko zyski ale również możliwość strat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here