Jak zacząć oszczędzać pieniądze?

Ile razy próbowałeś zacząć oszczędzać pieniądze, ale nigdy Ci się to nie udało? Dziś podpowiemy Tobie jak w prosty sposób możesz rozpocząć oszczędzanie pieniędzy, tak aby nie to było dla Ciebie przykrym obowiązkiem, a czystą przyjemnością.

Oszczędzania nie powinniście traktować jako nieprzyjemnej czynności, lecz jako fajną zabawę, która po za zadowoleniem, że Twój kapitał rośnie, daje również satysfakcję, że małymi krokami zbliżyliśmy się do upragnionego celu.

Przejdźmy do sedna sprawy

Jeżeli chcesz aby oszczędzanie miało sens to musisz sobie postawić jasno sprecyzowany cel niech to będzie coś o czym marzyłeś od dawna na przykład nowy komputer lub smartfon z nadgyzionym jabłkiem o jakim zawsze marzyłeś. Ustal sobie również czas w jakim chcesz osiągnąć swój cel i nigdy się nie poddawaj.

Masz cel masz siłę!

Jeżeli masz określony cel to następnym krokiem jest zrobienie symulacji i wyliczenie ile czasu potrzebujesz na uzbieranie na niego pieniędzy. Jeżeli Twój nowy komputer to kosz rzędu 3 tysięcy złotych i na osiągnięcie celu masz dwa lata to łatwo wyliczyć, że miesięcznie musisz odkładać po 125 złotych.

Jak zacząć oszczędzać pieniądze?

Tylko Ty wiesz czy to dla Ciebie duża czy mała kwota, ale myślę że warto dla osiągnięcia celu zrezygnować z wypadu do kina czy szalonej nocy w klubie.

Wyrób nawyk oszczędzania

Jeżeli masz problem z wyrobieniem nawyku oszczędzania pieniędzy, to zawsze możesz w swoim banku otworzyć konto oszczędnościowe i na nim gromadzić środki przeznaczone na osiągnięcie swojego celu. Możesz też spróbować obracać odłożoną kwotą na przykład wrzucić ją na lokatę bankową. Ale to tylko jeden ze sposobów.

Oszczędzaj dniówki

Jeżeli chcesz tylko sprawdzić się czy umiesz oszczędzać i czy jest to w Twoim przypadku możliwe, to możesz oszczędzać codziennie małe kwoty i odkładać je do skarbonki lub słoika, niech to będzie mała kwota 2 – 5 zł dziennie. Zebrane w ten sposób pieniądze wpłacaj raz w tygodniu na konto w banku.

Zdziwisz się jak po miesiącu zobaczysz ile udało Ci się oszczędzić.

Spełniaj marzenia

Jeżeli udało by Ci się oszczędzać 10 zł dziennie czyli 300 zł miesięcznie przez 35 lat, zakładając jednocześnie że będziesz je rozsądnie inwestować z zyskiem około 6% to uzbiera się całkiem pokaźna kwota, która starczyłaby Ci na emeryturę w jednym z ciepłych krajów.

Zobacz tą symulację i zacznij oszczędzać bo na prawdę warto!ysku 6% Wyjdzie nam:

Kapitał początkowy: 0,00 zł
Suma wpłat: 126 000,00 zł
Oprocentowanie: 6%
Okres inwestycji: 35 lat
Kapitał przed podatkami: 414 087,02 zł
W tym odsetki: 288 087,02 zł
Podatek: -54 736,53 zł
Kapitał końcowy: 359 350,49 zł

I jak Ci się podoba takie oszczędzanie 🙂 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here