Jak osiągnąć wolność finansową?

Jeżeli chciałbyś osiągnąć wolność finansową, ale nie wiesz jak to zrobić to tym tekście przeczytasz o kilku sposobach na osiągnięcie tego celu.

Co to jest wolność finansowa

Wolność finansowa to nic innego jak stan, w którym nie musisz już więcej pracować, bo utrzymują cię inne dochody (np. odsetki, dochody z wynajmu nieruchomości, tantiemy od książek.
Stan wolności finansowej można osiągnąć na dwa podstawowe sposoby:

  • poprzez zmniejszenie wydatków
  • poprzez zwiększenie dochodu pasywnego (dochód pasywny to taki, który otrzymujesz nawet, gdy nie pracujesz)

Zmniejsz wydatki

Wydatki można zmniejszyć poprzez szukanie oszczędności. O szukaniu oszczędności już pewnie wiele słyszeliście i poznaliście różne wariant na oszczędzanie dlatego lepiej będzie jak skupimy się na opisaniu dochodu pasywnego.

Napisz książkę

Dochód pasywny możesz uzyskać wydając na przykład książkę, a następnie czerpać zyski z każdego sprzedanego lub w przypadku ebooków pobranego egzemplarza. Jeżeli nasza książka okazała by się bestsellerem to możemy zarobić bardzo dużo pieniędzy.

Inwestycja w nieruchomości

Kupowanie i wynajmowanie nieruchomości jest jednym z najczęściej wybieranych instrumentów służących do pozyskania dochodu pasywnego. Nieruchomości można kupić za gotówkę lub na kredyt ważne aby zyski z wynajmu pokrywały ratę kredytu i przynosiły dodatkowo dochód.

Jak osiągnąć wolność finansową?

To rozwiązanie wiąże się z ryzykiem, ale jest bardzo zyskowne.

Lokaty.

Jeżeli mamy już środki na inwestycje ale boimy się ryzyka to możemy założyć lokatę w banku. Lokata zapewni nam regularne przychody. Podobnym rozwiązaniem może być zakup obligacji, ale musimy pamiętać, że kupując obligacje musimy zamrozić pieniądze na dłuższy czas.

Fundusz inwestycyjny.

Kolejnym sposobem na duże zyski jest udział w funduszu inwestycyjnym. Fundusze charakteryzują się możliwością wyboru, możemy wybrać fundusz bezpieczny lub agresywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here