Jaką tablicę szkolną wybrać? Rodzaje tablic do szkoły

Tablica szkolna to przedmiot, bez którego nie wyobrażamy sobie szkoły. Każdy z nas pisał kredą po zielonej lub czarnej powierzchni, czy to wykonując polecenia nauczyciela, czy też rysując zabawne obrazki podczas przerwy. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów i typów tablic. Zobaczmy zatem jakie zalety posiadają poszczególne modele. Wiedza taka pomoże dokonać trafnego wyboru przy zakupie tablic do szkoły lub innej palcówki edukacyjnej.

Sprawdzone rozwiązania

Nadal najpopularniejszym wyborem jest zielona tablica do szkoły, która znakomicie sprawdza się w młodszych klasach szkoły podstawowej. Niektóre modele tak jak te oferowane przez sklep Moje Bambino, pokryte są nadrukiem w linie lub kratkę ułatwiającym pisanie. Są to tak zwane tryptyki, czyli zamykane trzyczęściowe tablice. Do pisania po nich stosuje się kredę, w wielu kolorach, a czyszczenie odbywa się za pomocą mokrej gąbki. Są one dostępne w wielu rozmiarach, więc można dopasować je do wielkości sali, w której mają się znaleźć.

Białe zamiast zielonego

Drugim, coraz bardziej zyskującym na popularności rodzajem tablicy, zwłaszcza w szkołach średnich i starszych klasach podstawowych są dostępne w sklepie Moje Bambino modele suchościeralne. Do pisania na nich stosowane są markery, a do czyszczenia używa się specjalnej gąbki. Wiele z nich oferuje także możliwość przyczepiania rysunków, map lub innych pomocy naukowych za pomocą magnesów, dzięki czemu wykorzystywane mogą być do przygotowywania prezentacji. W wielu szkołach służą dodatkowo jako prowizoryczne ekrany dla obrazów wyświetlanych z rzutnika. Funkcja magnetyczna pozwala na ich używanie jako powierzchni, na której powstają gazetki ścienne lub umieszczane są ważne dla uczniów informacje.

Nowością są tablice ceramiczne, które wykonuje się z wytrzymałego tworzywa odpornego na ślady pozostawiane przez markery. Ich stosunkowo wysoka cena sprawia, iż są one rzadziej wybierane niż wyżej wspomniane modele. Jednak warto także je brać pod uwagę, choćby ze względu na dłuższą żywotność od tradycyjnych tablic, co w perspektywie może okazać się rozwiązaniem oszczędniejszym.

Palcem po mapie

Absolutny przebój na rynku to interaktywna tablica szkolna, którą można nabyć w sklepie Moje Bambino. Tak naprawdę jest to ogromny tablet, który dzięki dołączonemu oprogramowaniu pozwala na prowadzenie bardzo ciekawych zajęć. Nadaje się do pisania, stosowania magnesów oraz wykorzystywania ćwiczeń interaktywnych do nauki. Dzieci mogą własnym dotykiem wprawiać w ruch animacje, przesuwać elementy układanek i rozwiązywać zadania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here