Poznaj zakątki Paragwaju z biurem podróży i odpocznij od trudów pracy

Czasem szuka się nieoczywistych lokalizacji na wakacje, gdzie można przeżyć prawdziwą przygodę. Oczywiście biuro podróży gwarantuje nam bezpieczną lokalizację, jednak już sam egzotyczny region może zapewnić nam wiele niecodziennych atrakcji. Jednym z nich jest Paragwaj do którego można dostać się bezpośrednim lotem z innego kraju Ameryki Południowej, w związku z czym wycieczka składa się z odwiedzenia dwóch lub więcej krajów tego regionu.

Paragwaj wycieczki z biurem podróży – poznaj najciekawsze zakątki tego kraju

Do Paragwaju można dostać się lotem z Madrytu. Oczywiście będąc w Brazylii lub Argentynie można dojechać na wycieczkę również autobusem, choć biura podróży oferują raczej loty. Kiedy już znajdziesz się w Paragwaju, koniecznie musisz udać się razem z wycieczką do Trynidad. To szczególne miejsce, gdzie znajdują się ruiny jezuickich misji, gdzie Chrystianizacyjną posługę sprawowali oni wśród Indian Guarani. Na podstawie tej historii powstał wielokrotnie nagradzany film „Misja”. To punkt obowiązkowy nie tylko dla fanów filmu i muzyki Ennio Morricone. Do zobaczenia są pozostałości bazyliki i innych misyjnych zabudowań. Będąc w Ciudad del Este można zobaczyć z kolei katedrę św. Błażeja, która przypomina arkę. W Asuncion można podziwiać architekturę kolonialną, a także siedzibę parlamentu.

Paragwaj – co jeszcze warto zobaczyć?

Oczywiście w Paragwaju warte zobaczenia są również parki narodowe. Jednym z nich jest Defonsores del Chaco, gdzie można mieć niepowtarzalną okazję zobaczenia jaguara, ocelota czy pumy. Warto odwiedzić również Cerro Cora, gdzie znajdują się jaskinie i petroglify z czasów prekambryjskich. Dzika przyroda i bogata historia tego kraju może zachwycać. Znajdują się tu również hotele o wysokim standardzie, gdzie można zjeść posiłek kuchni hiszpańskiej. Pobyt w Paragwaju jest stosunkowo tani i budżet na dobę to najwyżej 50 dolarów. Podobnie jak inne kraje Ameryki Łacińskiej ze względów bezpieczeństwa lepiej odwiedzać za pośrednictwem sprawdzonego biura podróży. W takim miejscu można nabrać sił do kolejnych wyzwań w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here