czy kalendarz jest potrzebny dziecku?

Umiejętność planowania czasu jest bardzo ważna, dlatego należy się jej uczyć już od najmłodszych lat. Aby trzymać się harmonogramu dnia i nie zapominać o ważnych wydarzeniach, należy mieć znakomitą pamięć. W obecnych czasach, na szczęście można się wspomóc kalendarzem. Korzystać z nich mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Kalendarze dla dzieci występują w różnych rodzajach.

Rodzaje kalendarzy dla dzieci

Jeżeli chcemy pomóc dzieciom, w nauce zarządzania czasem własnym, warto kupić im kalendarz. Każdy kalendarz jest inny, w takim razie co wybrać? Kalendarze różnią się między sobą przede wszystkim formatem i przeznaczeniem. Do wyboru mamy:

  • kalendarz wielkoformatowy, jest to duża wersja kalendarza, która składa się z jednej głównej strony, na znajdziemy jakiś obrazek, jak i podział na miesiące i dni. Jest to typowy kalendarz do powieszenia na ścianie, nie sprawdzi się do zaznaczania ważnych dat oraz wydarzeń. Czemu? Po prostu brakuje mu odpowiedniej ilości miejsca na notatki.
  • kalendarz wieloplanszowy, ten rodzaj kalendarza również sprawdza się świetnie, jeżeli szukamy wiszącego kalendarza. Różni się tym, od poprzedniego, że każdy miesiąc znajduje się na osobnej kartce. Ten rodzaj ma więcej wolnego miejsca, więc spokojnie można coś zanotować oraz zaznaczyć ważną dla dziecka datę.

Kalendarze dla dzieci

  • kalendarz trójdzielny, również należy do kategorii kalendarzy wiszących. Ten typ kalendarza ściennego, wyróżnia się tym, że na jednej kartce umieszczone są, aż trzy miesiące. Ten rodzaj kalendarza świetnie się sprawdza do robienia notatek i planowania ważnych terminów. Jego zaletą jest również to, że jest przejrzysty i łatwiejszy w użytkowaniu.
  • kalendarz biurkowy, idealny do postawienia na biurko dziecięce. Ten kalendarz na każdej kartce ma jeden miesiąc, ma wiele miejsca do robienia notatek. Wystarczy zerknąć na kalendarz i już wiemy, że coś jest zaplanowane.

Dlaczego warto kupić dziecku kalendarz?

Kalendarze to dobre rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można w nich robić notatki i wpisywać ważne daty i wydarzenia. Warto kupić dziecku kalendarz, aby już od najmłodszych lat uczyło się, jak samodzielnie zarządzać swoim dniem. Poza tym kalendarz jest świetną dekoracja pokoju dziecięcego.

Przeczytaj też: http://metodynauczania.pl/etykiety-do-zaznaczania-pomoc-podczas-nauki-dla-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here