Zawiesie wężowe - najważniejsze informacje

Zawiesia wężowe, tak jak i pasowe, charakteryzują się tym, że doskonale nadają się do podnoszenia różnych przedmiotów. Co jeszcze warto wiedzieć o zawiesiach wężowych? Czym one w zasadzie różną się od zawiesi pasowych? O tym powiemy pokrótce poniżej…

Zawiesia poliestrowe – główne zalety

Przede wszystkim zarówno zawiesia wężowe, jak i pasowe należą do grupy zawiesi poliestrowych. Czym one tak w zasadzie się wyróżniają? Otóż przede wszystkim cechuje je naprawdę niska waga w stosunku do tego, ile w zasadzie mogą udźwignąć. Dalej ważne bardzo jest tutaj to, że takie zawiesia wykonane z poliestru nie niszczą i nie rysują jakichkolwiek powierzchni.

To jeszcze nie koniec takich ogólnych zalet. Warto jeszcze bowiem tutaj dodać, że zasadniczo takie zawiesia są naprawdę bardzo gibkie i elastyczne. Co więcej – generalnie można po prostu opasać dany przedmiot i już – nie potrzeba tutaj żadnych punktów zaczepu.

Wadą takich zawiesi poliestrowych jest natomiast chociażby wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne i możliwość pracy do 100 stopni.

Zawiesia wężowe – główne zalety

Jak zaś prezentują się tutaj dodatkowo zalety zawiesi wężowych? Zasadniczo są one naprawdę bardzo giętkie i umożliwiają specjalną metodę podnoszenia różnych rzeczy zwaną przez specjalistów zawieszeniem z obwiązaniem pętlą przesuwną czy też na zaciąg.

Generalnie jednak należy podkreślić, że takie zawiesia wężowe naprawdę świetnie także się sprawdzają pod kątem tego, że nie zostawiają absolutnie żadnych otarć ani niczego. Są to także najkrótsze spośród wszystkich zawiesi, co także stanowi dość istotną zaletę. Warto także wspomnieć o tym, że są one węższe, co jest wygodne do zastosowania przy zawiesiach wielocięgnowych.

Kiedy stosowane jest zawiesie wężowe?

No właśnie – warto jeszcze odpowiedzieć na to pytanie, kiedy razem ze wszystkimi swoimi zaletami stosowane są właśnie takie zawiesia wężowe? Otóż zasadniczo znajdują one zastosowanie przede wszystkim w podnoszeniu wszelkich elementów nieposiadających żadnych zaczepów.

To jeszcze jednak nie koniec. Takie zawiesie wężowe również świetnie sprawdza się w przypadku podnoszenia wałów, rur, stawiania do pionu słupów albo też filarów tudzież podnoszenia wszelkich elementów z delikatnymi powierzchniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here