projektor interaktywny

Skończyła się era zabawek robionych ręcznie, a frajdy nie sprawia już układanie klasycznych klocków. Dzisiaj najmłodszym oferowana jest rozrywka tworzona przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Doskonałym przykładem jest tzw. magiczny dywan, czyli projektor interaktywny. Dowiedz się o nim więcej.

Co to jest projektor interaktywny?

Zalety tego innowacyjnego urządzenia docenili już nie tylko przedsiębiorcy stawiający na nową jakość zabawy. Projektor jest teraz obecny nie tylko na salach zabaw czy w kącikach w centrach handlowych. Coraz częściej inwestują w taki sprzęt przedszkola, szkoły, domy kultury, a nawet placówki rehabilitacyjne. Okazuje się, że zabawa na podłodze, na której wyświetlana jest platforma z różnego rodzaju grami indywidualnymi bądź zespołowymi, może mieć wiele walorów.

Zabawy, które umożliwia projektor interaktywny, są różne, Dobiera się je pod względem wieku, etapu rozwoju czy zainteresowań dzieci. Na takim magicznym dywanie można ćwiczyć pamięć, koncentrację uwagi, zwinność, szybkość, motorykę ruchową, ale również zdobywać nową wiedzę, usprawniać naukę liczenia, a nawet uczyć się języków obcych. Grać można samodzielnie albo zespołowo, co dodatkowo uczy zdrowej rywalizacji i współpracy oraz uczy kontaktu z rówieśnikami. Nic dziwnego, że taki projektor jest dzisiaj pożądany przez wszystkie obiekty, których celem jest dawanie rozrywki, nauka bądź wychowanie najmłodszych.

W co dzieci lubią się bawić najbardziej?

Najbardziej popularną grą są bez wątpienia wykopaliska. Zadaniem dzieci jest odkopywanie wirtualnego piachu, by znaleźć szkielety dinozaurów czy ukryte skarby. Zainteresowaniem cieszą się również gry sprawnościowe, na przykład te, które imitują chodzenie po wodzie czy kamieniach. W pakietach dołączonych do projektora jest co najmniej kilkadziesiąt możliwości, organizator zabawy może więc dopasować rozrywkę do indywidualnych potrzeb uczestników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here