RODO a ochrona danych osobowych

Dyrektywa Unii Europejskiej dotycząca ochrony danych osobowych, która weszła w życie 25 maja 2018 r. wprowadziła dużo zamieszania w Polsce. Wiele artykułów prasowych, domorosłych prawników, niedouczonych dziennikarzy straszyło opinię publiczną, wyolbrzymiając trudności we wdrożeniu dyrektywy oraz uwypuklając sankcje karne za złamanie.

Dlatego też dobrze jest w tak delikatnej materii posłużyć się opinią profesjonalistów, a nie opierać swojej wiedzy na publikacjach prasowych i alarmistycznych tekstach z internetu. Ochrona danych osobowych a RODO to dość poważny temat, który każda firma, której działalność zahacza o tę tematykę powinna przepracować i ustalić odpowiednie procedury postępowania. Pamiętać należy, że praktycznie każde przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą w internecie, pozyskujące w inny sposób dane klientów jest zobowiązana do szczególnej ostrożności w tym temacie.

Naprzeciw tym problemom wychodzą wyspecjalizowani prawnicy, którzy przeanalizowani problem pod względem prawnym i potrafią przedstawić rozwiązania, które będą miały zastosowanie w tej materii. Dobrze jest przy tym poszukać takiej kancelarii prawnej, która oferuje swoje usługi również w internecie, gdyż wiemy wtedy, że zna ona ten problem od podszewki, gdyż sama musi stosować do tych regulacji. Kancelaria radców prawnych TMH w Rzeszowie (https://ktmh.pl/) jest jedną z tych, które służą profesjonalną poradą i przygotowuje rozwiązania prawne odpowiednio do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Witryna kancelarii https://ktmh.pl/specjalizacje/ochrona-danych-osobowych/ przedstawia dokładnie cała ofertę w tym zakresie i należy przyznać, że jest ona kompleksowa i praktycznie każde przedsiębiorstwo może z niej coś dla siebie wybrać. Należy pamiętać o tym, że materia prawa jest dość zmienna i dlatego też warto podjąć współpracę z daną kancelarią prawną w dłuższym okresie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie zaskoczy nas nagle wprowadzony przepis, którego nie stosowanie, może zaowocować negatywnymi konsekwencjami.

Podsumowując należy podkreślić, że ochrony danych osobowych nie należy się bać, o ile ma się zagwarantowaną dobrą opiekę prawną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here