Wybór kancelarii prawnej

Kancelaria prawa – w tym miejscu każdy z nas prędzej czy później niestety się znajdzie. Czasem zaprowadzi nas tam banalna codzienna sprawa – jakiś odpis, czy porada prawna w zakresie nieruchomości czy firmy. Czasem zaś sprawa będzie bardziej nieprzyjemna – może dotyczyć sądów, ciężkich oskarżeń itp. Generalnie jednak warto zawczasu wiedzieć, jak powinniśmy wybrać dobrą kancelarię prawną.

1) Rodzaj kancelarii

Na początek należy zdecydować, jaka kancelaria prawna będzie nam w ogóle potrzebna. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że każda kancelaria prawna specjalizuje się w czymś nieco innym. Jak to jest możliwe? Otóż weźmy na przykład kancelarię notarialną, którą każdy z nas kojarzy i kancelarię gromadzącą adwokatów od spraw karnych. Obydwie to przecież kancelarie prawne, a mają zupełnie inny profil działalności.

2) Opinie oficjalne na temat kancelarii

Dalej warto sprawdzić oficjalne opinie odnośnie kancelarii prawnych o danym typie, które znaleźliśmy w swoim mieście. Co to oznacza? Warto poprosić dana kancelarię o jakieś rekomendacje. Dobrym pomysłem jest także sprawdzenie na ich stronie internetowej, czy jakieś znane firmy nie pozostawiły tam swojego komentarza.

3) Mniej oficjalne opinie na temat kancelarii prawnej

Każda kancelaria prawna ma jednak także i swoje mniej oficjalne, a nawet całkiem subiektywne opinie. O co chodzi? Otóż warto zobaczyć, jak różni użytkownicy wypowiadają się o danej kancelarii prawnej na forach czy w komentarzach. Oczywiście pamiętajmy, że nie jest to najbardziej wiarygodne źródło informacji. Z drugiej jednak strony powtarzające się zażalenia o braku terminowości, nieprzyjemnej obsłudze itd. powinny obudzić naszą czujność. W końcu takie opinie wystawiają osoby podobne do nas – zwykli ludzie.

4) Wizyta w kancelarii prawnej

Na koniec warto jeszcze dodać, że dobrym pomysłem jest swego rodzaju przetestowanie danej kancelarii prawnej przed jej ostatecznym wyborem. Jak to zrobić? Otóż na pewno możemy iść po prostu do danej kancelarii – zobaczymy wówczas, jak wygląda, jak sekretarki i prawnicy odzywają się do klientów, czy mówią językiem zrozumiałym. Warto także zagadać osobę, która najprawdopodobniej będzie się nami zajmowała. Innym pomysłem jest zlecenie kancelarii prawnej jakiejś prostej sprawy – zobaczymy wówczas, jak wypełni ona swoje zadanie.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here