Jak założyć firmę będąc studentem?

Jeżeli masz głowę pełną pomysłów lub pomysł na ciekawą firmę a studiujesz, i nie wiesz jak swój pomysł zrealizować to zapewniam że założenie firmy jest prostsze niż Ci się wydaje.

Aby jednak założyć firmę musisz sobie odpowiedzieć na pojawiają się w twojej głowie pytania, co jeżeli nie wyjdzie, jak to będzie, a jeśli mi się nie uda?

Jeśli nie spróbujesz to nigdy się nie przekonasz. Dajemy Tobie kilka porad jak będąc studentem założyć firmę. To tylko jedna z dróg którymi możesz podążać do sukcesu.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Nie ma znaczenia czy studiujesz dziennie, czy zaocznie istnieje duże prawdopodobieństwo, że w twoim mieście działa sieć AIP – Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, i to właśnie tą fundację musisz poznać bo będzie ci przydatna w założeniu swojej firmy.

Odwiedź stronę inkubatora

Zacznij od odwiedzin strony www.inkubatory.pl tu znajdziesz opis jak to wszystko działa oraz gdzie znajdują się punkty informacyjne, znajdziesz również przydatne numery telefonów do koordynatorów działań przy poszczególnych placówkach.

Wypełnij formularz

Kolejnym krokiem będzie wypełnienie formularza, w którym podzielisz się z inkubatorem swoim pomysłem na biznes. Na podany w formularzu adres e-mail lub numer telefonu skontaktuje się z Tobą koordynator i umówi Was na spotkanie.

Jak założyć firmę będąc studentem?

Na jednym ze spotkań  AIP podpiszecie umową, w której określicie czas startu firmy w AIP oraz jej nazwę.

Już możesz zaczynać!

Już od pierwszego dnia od podpisania umowy możesz zaczynać działalność swojej firmy, oczywiście nie ma nic za darmo. AIP oferuje Tobie porady prawne, prowadzenie księgowości za co płacisz około 300 złotych miesięcznie brutto. Te koszty są jedynymi jakie ponosisz za prowadzenie działalności jako student przy AIP.

Nie interesuję Cię składki ZUS i inne opłaty, nawet otrzymujesz za darmo subkonto w banku i co ważne otwierasz firmę jako pion AIP.

Po roku prowadzenia biznesu w inkubatorze możesz ubiegać się o dotację lub dofinansowanie z unii.

Są i minusy

Największym minusem jest panująca biurokracja, zdarza się że na podpisanie umowy i jej przygotowanie musimy czekać po kilka tygodni. Jednym zdaniem firma studenta działająca przy AIP to doskonały poligon doświadczalny na sprawdzenie czy Twój biznes wypali i czy warto w niego inwestować.

Ważne uwagi dotyczące AIP

  • AIP nie daje pieniędzy na start, więc jeśli wasz biznes zakłada wkład 1000000, którego akurat nie macie, to nie tutaj.
  • Jeśli nie zaryzykujesz, kiedyś możesz tego żałować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here