Te osiem prostych porad jak zaplanować codzienne zadania pomogą Wam lepiej zaplanować czas i wykorzystać go efektywnie, a co za tym idzie mieć więcej czasu dla siebie po za obowiązkami.

Oto osiem kroków do oszczędzania czasu!

1. Opracuj ramowy plan dnia

Opracowanie ramowego programu i jego przestrzeganie sprawi, że będziesz mieć więcej czasu na odpoczynek czy swoje hobby.

2. Optymalizacja tras i dojazdów

Opracuj stałe optymalne trasy i metody dojazdu do pracy, domu na zakupy. Dzięki temu po jakimś czasie zauważysz jak wiele oszczędzasz czasu.

3. Śpij nie więcej niż potrzebuje twój organizm.

Problem tego ile i jak śpimy to dość złożona sprawa i oczywiście indywidualna. W internecie znajdziecie wiele przestronnych poradników mówiących o tym jak ograniczyć czas snu i możesz z czystym sumieniem do nich sięgną. Pamiętaj jednak, że organizm musi odpoczywać i czasem dobrze jest się trochę powylegiwać w łóżku 🙂

4. Reguluj rachunki na czas

Terminowe opłacanie rachunków na przykład za telefon, prąd, gaz czy telewizję kablową sprawi, że będziesz się czuć spokojnie. Najlepszym rozwiązaniem jest złożenie stałej dyspozycji przelewu ze swojego konta w banku, to pozwoli Tobie zaoszczędzić czas na comiesięczne wykonywanie przelewów, a jak głosi stara prawda – Czas to pieniądz.

5. Ogranicz oglądanie telewizji

Telewizja i jej oglądanie to największy pożeracz Twojego cennego czasu. Zaraz pewnie powiesz, że nie oglądasz telewizji i może i tak jest, ale porada ta dotyczy też oglądania filmów i filmików w Internecie. Skup się tylko na tym co dla Ciebie ważne, co może podnieść Twoje kwalifikacji lub sprawić, że zdobędziesz wiedzę która przyda Ci się w życiu codziennym.

Jak mieć więcej czasu, czyli jak oszczędzać czas?

6. Wykorzystaj technologie w 100%

Postaraj się korzystać z technologii ułatwiających codzienne życie tu doskonałym przykładem może być oprogramowanie służące do odczytywania tekstów elektronicznych, a jeżeli korzystasz z komunikacji miejskiej to spróbuj w niej wykorzystać czas podróży na czytanie lub własnie słuchanie e-booków.

7. Więcej czasu to czas dobrze wykorzystany

Staraj się być osobą punktualną i dobrze zorganizowaną, jeżeli postępując zgodnie ze wcześniejszymi poradami uda Ci się zaoszczędzić czas to pamiętaj aby wykorzystać go efektywnie. Ważne – spraw sobie dobry zegarek 😉

8. Ustal jednostki czasowe

Naukowcy ustalili, że człowiek i tak podświadomie wykona wszystko co zaplanował niezależnie od tego ile przeznaczył sobie na to czasu, dlatego ważne jest przy planowaniu czynności do każdej z nich dodać informację jak dużo czasu chcesz na jej wykonanie poświęcić.

Trzymaj się planu, a sukces przyjdzie sam

Wystarczy, że skorzystasz z tych prostych porad a na efekty nie będzie trzeba długo czekać. Zobaczysz, że warto zaplanować dzień i że dzięki temu można zaoszczędzić dużo czasu., oraz wykorzystać go na swoje przyjemności lub dodatkowy odpoczynek i regenerację sił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here