Jak szybciej spłacić kredyty (kredyt)?

Najlepszą metodą na przyspieszenie spłaty kredytu jest tak zwana metoda „płatków śniegu”. Jak mówią jeden płatek zimy nie czyni ale kilka płatków i już robią się zaspy. Na czym polega ta metoda. Najprościej mówiąc na kumulowaniu drobnych kwot, ale dokładniej wyjaśnię Wam poniżej.

Lista zobowiązań

Na początku naszego pojedynku z zadłużeniem ważne jest abyśmy spisali wszystkie nasze zobowiązania oraz sprawdzili czy mamy możliwość nadpłacania kredytu co jest istotnym faktem w metodzie płatków śniegu.

Zbieranie płatków

Kolejnym krokiem spłaty zadłużenia jest zbieranie płatków śniegu, nie chodzi tu o to abyśmy zbierali fizycznie śnieg ale raczej jest to metafora drobnych sum.

Zapewne każdego dnia masz do czynienia z drobniakami, które bez największego problemu możesz odłożyć, nie abyś musiał sobie wszystkiego odmawiać bo we wszystkim nalezy zachować umiar.

Ważne jest abyś uświadomił sobie, że małe kwoty mają na prawdę wielką moc. Takimi drobnymi kwotami może być na przykład nie wypita kawa na stacji benzynowej podczas tankowania, nie kupiony program telewizyjny bo przecież możesz go sprawdzić w internecie, czy pięć złotych które dostałeś od znajomej za przyniesienie zakupów ze sklepu.

To dokładnie jak z płatkami śniegu jedne są większe jedne mniejsze, ale razem tworzą całość.

Zrób sobie skarbonkę

Aby gromadzić płatki i zbierać je w prawdziwą zaspę, musisz przygotować sobie jakieś miejsce składowania, taką skarbonkę lub słoik gdzie będziesz gromadzić drobne kwoty. Ustaw ją w widocznym miejscu, takim w które codziennie zaglądasz po kilka razy, na przykład w przedpokoju lub w kuchni.

Po kilkunastu dniach zbierania możesz opróżnić skarbonkę i wpłacić uzbierane płatki na konto a następnie spłacić ratę kredytu.

Wroć do kroku pierwszego.

Teraz cofniemy się do pierwszego kroku u wybierzemy najniższe zobowiązanie z możliwością nadpłacania, a następnie rzucamy w nie kulkami śniegu, tymi wszystkimi małymi kwotami, które uzbieraliśmy i dołączamy je do raty.

Kiedy tym sposobem spłacisz swój pierwszy kredyt będziesz naprawdę dumny z siebie i jeszcze bardziej uwierzysz w swoje możliwości.

Idź za ciosem

Jeszcze raz z listy wybierz kolejne zobowiązanie i znów niech będzie to najmniejsze które jest możliwe do spłaty. Postępuj zgodnie z wyznaczonymi wcześniej zasadami i kumuluj płatki śniegu, które dołożysz do raty kredytu. 

Nasze kulki śniegu robią się coraz większe i skuteczniej osłabiają kolejny kredyt.

Konsekwencja

To co właśnie robiłeś powtarzaj konsekwentnie z każdym kredytem, aż do momentu kiedy pozbędziesz się ich wszystkich, ten proces uczy nas, że nie wolno lekceważyć małych kwot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here