Jak zarobić więcej niż na lokacie?

Każdy z nas szuka alternatywnych źródeł inwestycji, cóż takie mamy czasy. Bardzo możliwe że jednym z ciekawszych rozwiązań może się okazać inwestycja w pożyczki Social lending.

Czym jest Social lending? To pożyczka udzielana pomiędzy sobą przez internautów, na specjalnej dedykowanej pożyczkom platformie, skupiającej pożyczających i udzielających pożyczek.

Najbardziej znanym i chyba najdłużej działającym na runku jest serwis kokos.pl oferujący użytkownikom możliwość udzielania pożyczek za pomocą internetu.

Pożyczki online nie tylko są szansą na szybki zdobycie kapitału ale również dają możliwość pomnażania kapitały z dużą stopą zwrotu. W tego typu serwisach oprocentowanie pożyczek jest dość wysokie i sięga nawet czterokrotnej wartości stopy lombardowej NBP, jednak z obserwacji wynika że średni procent na który są udzielane pożyczki wynosi os 12 do 25%.

Jak zacząć?

Jak w każdym serwisie internetowym należy się zarejestrować i dokonać weryfikacji konta bankowego, która polega na przesłaniu niewielkiej kwoty z naszego rachunku na koto platformy.

Kolejnym krokiem jest wyrażenie zgody na sprawdzenie naszych danych osobowych w InfoMonitorze i KRD.

Dla tych, którzy chcą pożyczyć pieniądze zalecana jest również weryfikacja numeru telefonu lub weryfikacja konta allegro.

Te wszystkie zabiegi i wieloetapowa weryfikacja ma na celu uczynienie nas najbardziej wiarygodnymi i wierzytelnymi, tak aby pożyczkodawcy z chęcią udzielili nam kredytu.

Dzielenie się kwotą pożyczki

Uzyskanie pożyczki jest stosunkowo proste ponieważ inwestorzy dzielą się kwotą którą pożyczają w ten sposób ograniczając swoje ryzyko utraty środków w przypadku braku spłaty. Maksymalnie można zainwestować 500 zł a minimalnie 50 zł.

Serwis prowadzi również ranking użytkowników, gdzie można sprawdzić czy pożyczkobiorca spłacał wcześniejsze zobowiązania.

Czy warto inwestować w Social lending?

Z pewnością na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie samodzielnie, my jedynie podaliśmy Tobie przykład i możliwości jakie daje ta forma lokowania kapitału, ja osobiście uważam że warto zainwestować w pożyczki online.

Ile zarobimy pożyczając 500 zł

Pożyczamy w Social lending 500 zł z zamiarem oddania w 6 miesięcy i oprocentowaniem 9% czyli 18 w skali roku. Oprocentowanie pożyczki jest liczone od kapitału na jaki okres pożyczyliśmy pieniądze, czyli po 6 miesiącach otrzymujemy 545 zł w 6 ratach po 90.83 zł.

Od kwoty, którą zarobiliśmy czyli 45 zł odejmujemy podatek Belki 19% i na czysto na inwestycji zarabiamy około 36 złotych.

Porównanie z lokatą

Porównamy to co przed chwilą otrzymaliśmy korzystając z Social lending z lokatą, najwyższą którą udało nam się znaleźć na rynku na okres 6 miesięcy o oprocentowaniu 4,45%. Jeżeli zainwestujemy w nią 500 zł to po 6 miesiącach po odliczeniu podatku zarobimy niespełna 12 złotych.

Jak zarobić więcej niż na lokacie?

Ile mogę zarobić?

Inwestując w pożyczkę zwrot z inwestycji będzie wiele wyższy i wyniesie ponad 25 złotych przy kwocie 500 zł, więc jeżeli zainwestujemy kilka tysięcy to różnica będzie bardzo duża.

Pożyczki jako alternatywa

Social lending jest doskonałą alternatywą dla lokat i warto się im przyjrzeć zdecydowanie bliżej. Oczywiście jak w każdym przypadku inwestowanie wymaga zdrowego rozsądku i powtarzanemu jak mantra przez inwestorów słowa dywersyfikacji portfela.

Jakie są zalety udzielania pożyczek

  • sam podejmujesz decyzję o zaakceptowaniu i udzieleniu pożyczki lub jej odrzuceniu oraz kwocie udzielonej danej osobie
  • specjalne pakiety zabezpieczeń chronią twoją inwestycję
  • dzielisz kwotę pożyczki na kilku lub kilkunastu inwestorów – dywersyfikacja ryzyka
  • wysokie stopy zwroty inwestycji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here