Jak zaoszczędzić pieniądze na wakacje?

Jeżeli marzą Ci się zagraniczne wakacje ale nie wiesz jak na nie zaoszczędzić to nic straconego. Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci odłożyć pieniądze na wymarzony urlop.

Skarbonka

Po pierwsze – choć może Ci się to wydać śmieszne i banalne – zaopatrz się w skarbonkę! Oczywiście nie musi być to klasyk w postaci świnki, a wystarczy zwykła puszka czy słoik, ważne jest aby stała ona na widocznym miejscu, obok niej umieść zdjęcie miejsca w króe chcesz się udać na wymarzone wakacje,  a będzie Cię ono motywowało do wrzucania do skarbonki każdej zbędnej drobnej kwoty i dążeniu do celu jakim są wakacje.

Ustalcie plan działania

Jeżeli na wakacje udajesz się z rodziną to koniecznie zróbcie sobie plan, niech każda z osób zrezygnuje z jednej przyjemności na rzecz przyszłych wakacji, to może być nie wypicie kawy na stacji benzynowej lub nie zjedzeni batonika. Kwotę którą dzięki temu zaoszczędzicie komisyjnie wrzucajcie do Waszej skarbonki.

Jak zaoszczędzić pieniądze na wakacje?

Wiadomo, że ciężko nagle całkowicie z czegoś zrezygnować dlatego proponuję abyście ustalili sobie jeden dzień w tygodniu kiedy ta zasada nie obowiązuje, na przykład sobota czy niedziela.

Odkładaj większe kwoty

Teraz zobaczycie jak można odkładać na wakacje wyższe kwoty, oto parę porad godnych wykorzystania:

  • nie rób zakupów w osiedlowych sklepach, lepiej raz na tydzień wybierz się do marketu aby w ten sposób zaoszczędzić
  • jedź do pracy rowerem lub komunikację miejską aby zaoszczędzić pieniądze na wakacje
  •  zrezygnuj z jedzenia w restauracjach i zamawiania pizzy
  • Zamiast do kina obejrzyjcie z rodziną film w domu
  • kąpiel w wannie zamień na szybki prysznic

Możliwości oszczędzania jest wiele i sami musicie zobaczyć z czego możecie jeszcze zrezygnować na rzecz spełnienia marzeń.

Dodatkowa praca

Może warto się rozejrzeć za dodatkowym zajęciem, nap przykład jakąś pracą przez internet lub w przypadku dzieci roznoszeniem ulotek.

Życzę Wam powodzenia i spełnienia marzęń o wakacjach życia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here