Kredyt – dodatkowe opłaty

0
708

Pewna część z nas słyszała o opcji takiej jak dodatkowa opłata i to tylko ze względu na to, że kredyt zostanie w pełni sfinalizowany jednego dnia. Mowa tu o tym, że w okolicy dziesiątej rano konkretna osoba podpisuje umowę kredytową (http://szybkie-kredyty.com.pl/ ) i już po jakichś trzech lub czterech godzinach środki finansowe są już na koncie tej konkretnej osoby. Właśnie tego typu przyśpieszona operacja bankowa jest powiązana z dodatkową opłatą. Te banki z lepszą reputacją zazwyczaj pilnują tego, by ta opłata nie była przytłaczającą dla klienta lub by takowej nie było, bo dzięki temu kredyty brane w poważnych bankach są też i tymi bardziej docenianymi. Natomiast kredyty powiązane z serią dodatkowych opłat cieszą się znacznie mniejszą popularnością i chodzi tu rzecz jasna głównie o ten łączny koszt kredytu, a on może zaskoczyć.

Czy dodatkowe opłaty znikną w pełni?

Prawo krajowe, a nawet prawo UE zakłada to, że RRSO, czyli ta rzeczywista roczna stopa oprocentowania w skali roku nie może przekroczyć pewnej wartości. Jednym słowem prawo mówi w klarowny sposób, że koszt kredytu nie może być wyższym od pewnej normy i co równie istotne (http://szybkie-kredyty.com.pl/ ) umowa kredytowa powinna zawierać wszelkie istotne dane powiązane z kosztami. Poważne banki nie próbują obejść tych istotnych praw krajowych dotyczących udzielania kredytów, ale wiele innych podmiotów zajmuje się przynajmniej po części tym obchodzeniem prawa i nawet dobrze na tym wychodzą. Rzecz jasna z biegiem lat to prawo dotyczące kredytów i pożyczek także ulega zaostrzeniu i to ma wpływ na funkcjonowanie skoków. Problem tkwi tylko w tym, że pojawiają się tylko te klauzule niedozwolone, a takowe są często łamane lub jakoś obchodzone za pomocą zapisków w umowie. Istotnym jest też i to, że dodawanie tego typu klauzul nie pomaga, bo lepszą opcją jest prawo w formie opcji znacznie bardziej stanowczej od okazyjnie nanoszonych klauzul niedozwolonych.

Inne ważne wzmianki

Formalnie to dodatkowe koszty dotyczące kredytów zazwyczaj istnieją, bo kredytów udziela się choćby na ten remont lokalu firmowego i jeśli kredyt zostanie przyznany w grudniu lub w listopadzie, to w stycznie zapewne wzrosną składki emerytalne i zdrowotne. Jednym słowem wzrosną koszty pracy i dlatego też remont będzie kosztował nieco więcej, a tę wiele znaczącą różnicę w kosztach przedsiębiorcy muszą pokryć z własnej kieszeni. Rzecz jasna pewna część przedsiębiorców zabezpiecza się przed tego typu ewentualnościami, ale nie każdy z tych kosztów dodatkowych da się przewidzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here