pierwsza modelka do zdjęć

Zazwyczaj osoba, która dopiero rozpoczęła swoją działalność związaną z fotografią, żyje w przekonaniu, że ma pod górkę, ponieważ osoby które są na rynku już dobre kilka lat, mogą współpracować ze znanymi agencjami modelek, a co więcej posiadają bogate portfolio. Czy faktycznie tak jest? Nie do końca, w końcu każdy stawiał pierwsze kroki w swojej dziedzinie. Każdy popełniał błędy i się na nich uczył. W poniższym artykule opisaliśmy kilka ważnych rad, które ułatwią odszukanie pierwszej modelki na sesję zdjęciową.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-znalezc-pierwsza-modelke-do-sesji/

Po pierwsze przygotuj plan sesji zdjęciowej

Jeżeli chcemy zorganizować swoją pierwszą sesję z udziałem modela, nie możemy się nie przygotować. Wstyd proponować komuś zdjęcia, jeżeli nie mamy pojęcia jak to się robi. Dlatego przed rozpoczęciem składania propozycji pamiętaj, że podstawą jest plan działania. Musisz zastanowić się nad miejscem, w których chcesz zorganizować swoją sesję. Może to być wynajęte studio lub plener. Nie można zapomnieć też o odpowiednim oświetleniu, które jest kluczowe dla fotografa. Jak zatem sprawdzić, czy wybrane przez nas miejsce posiada dobre światło? Należy udać się tam i wykonać kilka próbnych zdjęć. Wtedy będziemy wiedzieli, na czym stoimy.

Kolejna istotna kwestia to kadry, które będziemy chcieli wykonać. Nad nimi również należy się zastanowić, praca fotografa nie opiera się na spontaniczności. Zastanów się nad tym, jakie kadry będziesz chciał wykonać. Dopiero, gdy poczujesz się pewnie, złóż propozycję wybranej modelce. Warto też poinformować ją o technice fotografowania. Nie ma co oszukiwać i grać przed nią fotografa z ogromnym doświadczeniem, takie oszustwo może się źle skończyć.

Przed rozpoczęciem pracy, wytłumacz modelce jak będziesz pracował

Zostało nam do obgadania jeszcze kilka kwestii, które należy poruszyć przed rozpoczęciem współpracy z modelką. Po pierwsze należy ją poinformować ile zdjęć wręczysz jej po zakończonej sesji zdjęciowej. Ważne też jest uświadomienie jej, że obróbka i retusz zdjęć może trochę potrwać i że to normalne. Kolejna ważna sprawa to zapytanie jej o zgodę, na umieszczenie zdjęć w swoim portfolio. Portfolio to ważna rzecz dla fotografa, dzięki niemu może prezentować swoje dzieła przyszłym klientom.

Zobacz też: http://metodynauczania.pl/profesjonalna-sesja-zdjeciowa-w-studio-czym-sie-charakteryzuje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here