Jak przeżyć nie mając dochodów?

Wyobraź sobie sytuację, gdy twoje życie pięknie się układa – masz mieszkanie, samochód, najnowszego iPhona i całe mnóstwo rzeczy których nie potrzebujesz.

Nagle twoje miejsce pracy wyparowuje, z powodu kolejnego załamania gospodarki. Tracisz pracę i nie możesz znaleźć nowej, a Twoje oszczędności kurczą się szybciej niż się spodziewałeś.

Jak przeżyć ten trudny czas między utratą starej pracy, a znalezieniem nowej? Jak żyć nie mając żadnego źródła zarobków?

Zasiłek

Jeżeli jesteśmy w sytuacji gdy przysługuje nam zasiłek to koniecznie udajmy się po niego. Nie ma co się unosić dumą i rezygnować z pieniędzy które są Ci tak bardzo potrzebne.

Mieszkanie kosztuje

Pracując dorobiłeś się mieszkania i trudna sytuacja nie musi oznaczać że nagle musisz je sprzedać aby zachować odpowiedni poziom życia, ale warto pomyśleć czy nie możesz wynajć komuś pokoju tak aby pokrył koszty rachunków, zawsze to lepsze rozwiązanie niż wizyty komornika. Alternatywą może być wynajęcie całego mieszkania na jakiś czas i przeprowadzka do rodziny lub przyjaciół.

Sprzedaj auto

Samochód to skarbonka a Tobie dodatkowe koszty w tej sytuacji nie są potrzebne, jeżeli nie pracujesz i nie musisz nigdzie dojeżdżać to może warto rozważyć sprzedaż samochodu i przesiadkę na komunikację miejską lub rower.

Ubrania

Zamiast w galeriach handlowych i markowych butikach zacznij ubierać się w dyskontach lub na allegro, nie wstydem jest też zajrzeć do sklepów z używaną odzieżą lub dostać ciuchy od znajomych.

Jak przeżyć nie mając dochodów?

 

 

Używki

No niestety, ale musisz zrezygnować z używek, przestań palić lub odstaw szklaneczkę dobrego trunku wieczorem.

Jedzenie kupuj w dyskontach

Szukaj towarów w promocji unikaj markowego jedzenia i szukaj zamienników. Oczywiście o wypadach na obiady do restauracji też zapomnij na jakiś czas.

Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście a co nas nie zabije to wzmocni więc skorzystaj z tych rad i głowa do góry po po każdej recesji nadchodzi hossa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here