Leasing samochodu w niskiej racie

Umowa leasingowa jest umową zawartą między klientem a dealerem. W umowie tej użytkownik zgodził się płacić za prawo do korzystania z samochodu przez określony czas. Koniec okresu leasingu to moment, w którym dealer sprzedaje samochód, a pieniądze przeznacza na spłatę pozostałego salda leasingu. Większość osób, które biorą samochód w leasing, nie zatrzymuje go po wygaśnięciu umowy.

Leasing – ciekawa opcja dla miłośników motoryzacji

Leasing jest bardzo podobny do wynajmu. Wynajmując dom, mieszkanie lub domek letniskowy, zgadzamy się płacić za określony okres, np. 6 lub 12 miesięcy, a następnie wyprowadzamy się po jego zakończeniu, pozostawiając całą odpowiedzialność właścicielowi nieruchomości. Leasing samochodu działa niemal dokładnie w ten sam sposób. Podpisuje się umowę, w której jest określony czas korzystania z samochodu (zwykle 24-60 miesięcy), a następnie auto jest zwracane. Użytkownik jest odpowiedzialny za terminowe dokonywanie płatności i przestrzeganie wymogów konserwacyjnych w czasie posiadania pojazdu, jednak wszelkie naprawy wynikające z przypadkowych uszkodzeń są zazwyczaj objęte gwarancją dołączaną do wszystkich nowych samochodów (zakres gwarancji różni się w zależności od producenta). W pewnym momencie w trakcie lub na koniec okresu leasingu użytkownik musi zadecydować, co chce zrobić ze swoim samochodem: wykupić go na własność, lub wymienić na inny model w leasingu.

Okres leasingu można wybrać na podstawie tego, jak długo planuje się mieć samochód i kiedy chce się go zmodernizować lub kupić inny pojazd. W leasingu wpłaca się zaliczkę, a następnie miesięczne raty przez ustalony okres leasingu. Większość osób wpłaca 10 procent wartości samochodu. W przypadku kredytu spłaca się raty w czasie, które są zwykle wyższe niż raty leasingowe. Większość dealerów oferuje możliwość przeliczenia wszelkich opłat, na przykład kalkulator leasingu na https://www.vwfs.pl/klienci-indywidualni/finansowanie-samochodu/kalkulator-finansowy.html.

Zalety leasingu auta

Jedną z głównych zalet leasingu jest to, że nie trzeba się martwić o opłaty związane z kredytem samochodowym ani o stopy procentowe. Leasing jest też zwykle tańszy niż zakup. Mimo że leasing wymaga uiszczenia opłat w przypadku przekroczenia limitu kilometrów lub zwrotu pojazdu w złym stanie technicznym, opłaty te są często niższe niż te, które trzeba byłoby uiścić, kupując samochód, zamiast brać go w leasing.

Koszty leasingu samochodu mogą być znacznie niższe niż zaciągnięcie kredytu samochodowego.

W tym rozdziale poznasz koszty leasing samochodu Volkswagen leasing, które mogą być znacznie niższe niż kwota, jaką trzeba by zapłacić, zaciągając kredyt na jego zakup. Chociaż całkowity koszt samochodu obejmuje wszystkie miesięczne płatności, istnieją pewne opłaty, które nie są wliczone w cenę całkowitą.

Po pierwsze, porozmawiajmy o tym, ile mil miesięcznie jest standardem w przypadku leasingu samochodu. Należy pamiętać, że kilometry są obliczane na podstawie rocznej stawki kilometrowej, więc płatności nie będą tak wysokie, jak gdyby każda jazda odbywała się na jedną milę w każdą stronę. Należy także pamiętać, że więcej kilometrów nie zawsze oznacza więcej pieniędzy — w przypadku leasingu trzeba płacić za paliwo i koszty utrzymania niezależnie od liczby kilometrów przejechanych samochodem.

Leasingobiorca jest odpowiedzialny za pokrycie kosztów wszelkich uszkodzeń samochodu. Koszty konserwacji i napraw są pokrywane przez dealera tylko wtedy, gdy samochód zepsuje się z powodu normalnego zużycia podczas codziennej jazdy lub gdy problem spowoduje usterka mechaniczna. Nawet w takim przypadku większość umów leasingowych zawiera klauzulę pozwalającą na odmowę pokrycia kosztów, jeśli okaże się, że przyczyną problemu była nieostrożność użytkownika.

Należy również wziąć pod uwagę, że gdy zdecydujemy się wziąć samochód w leasing, po zakończeniu leasingu sprzedawca nadal posiada tytuł własności. Oznacza to, że jeśli klient zdecyduje się na zakup samochodu po zakończeniu leasingu, sprzedawca będzie musiał wziąć pod uwagę, ile zarobi na jego sprzedaży komuś innemu. Zasadniczo, więc jeśli w takim przypadku oferowana jest dobra cena za samochód, jest to również świetny interes dla dealera.

Leasing samochodu w niskiej racie jest doskonałym wyborem dla kierowców, którzy lubią jeździć nowymi samochodami co kilka lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here